Modern anlamda dünyadaki ilk saç ekimi Dr. Norman Orentreich tarafından 1952 yılında New York’ta gerçekleştirildi. Bu tarihe kadar saç ekimi konusunda pek çok girişim bulunsa da, tıbbi açıdan saç köklerinin nakil edildiği başarılı bir operasyondan söz etmek mümkün değildi.

1950’lerden günümüze dek yaşanan teknolojik gelişmeler saç ekimi alanında bazı yenilikleri beraberinde getirdi. Stockholm’de gerçekleştirilen akademik araştırmalar sonucu ortaya çıkan selenyum saç ekimi günümüzde bilinen en etkili saç ekimi yöntemlerinden biri olma özelliğine sahip. Peki selenyum nedir?

Selenyum ile saç ekimi arasındaki ilişki nasıldır? 

Dünyada giderek yaygınlaşan selenyum saç ekimi ne gibi avantajlar sunuyor? Tüm bu soruların yanıtı sizi bekliyor.

Selenyum Nedir?

Karşılanması oldukça zor olan selenyum, en çok balık, yumurta ve soğan gibi besinlerde bulunmaktadır. Bu besinler selenyum açısından diğer gıdalara göre daha zengindirler ancak buna rağmen yeterli miktarda selenyum içermezler. Modern tıp dünyası, selenyumu yaşlanma karşıtı ve hücre yenilenmesini hızlandırıcı etkisi ile tanımakta ve bu doğrultuda kullanmaktadır. Hollywood yıldızlarının gençlik iksiri olarak da bilinen selenyum, gram bazında oldukça pahalı bir maddedir. 

Selenyum adını Yunanca’daki “selene” kelimesinden almaktadır. “Selene”, Ay demektir. 1817 yılında Jokob Berzelius ve Johan Gottlieb Gahn isimli iki İsveçli kimyager, kendi laboratuvarlarında sülfürik asit üretimiyle ilgileniyorlardı. Deneyleri sırasında selenyum adını verdikleri maddeyi keşfettiler. Selenyum, o günden beri birçok alanda kullanıldı. 

Telefonun mucidi olarak bilinen Alexander Grahambell, selenyum içeren bir fotoğraf makinesi icat etmişti. 1957’de Jane Pinsent, yaptığı araştırmalarda selenyumun memeli canlıların yaşamı için gerekli bir madde olduğunu kanıtladı. Selenyumun memeli canlılardaki en büyük etkisi yaşlanma etkilerini ortadan kaldırması ve hücre yenilenmesini hızlandırmasıdır. 

Aynı zamanda kanser tedavisinde de etkili olduğu bilinmektedir. Son yıllardaki çalışamalar, selenyum maddesinin Alzheimer hastalarında tedavi edici özellik gösterdiğini ortaya koymaktadır. İsveç’te gerçekleştirilen akademik çalışmalar, birçok alanda kullanılan selenyumun saç ekimine uygulanabilir olup olmadığını test etti. Yüzlerce denek üzerinde yapılan çalışmalar, selenyum ile yapılan saç ekiminin etkileyici sonuçları olduğunu açığa çıkardı.

Selenyum Saç Ekimi Tarihçesi

Saç ekimi, yakın tarihin bir parçası olsa bile saç dökülmesi uygarlık tarihinin başlangıcından bu yana süregelen bir problem. Üstelik bu durum yalnızca erkekleri değil, kadınları da olumsuz etkileyen ve psikolojik sorunlara yol açabilen bir sorun. 

Antik Yunan ve Eski Mısır’da, saç dökülmesini engellemek için özel karışımların yapıldığı biliniyordu. Öyle ki, krallar saç dökülmesine özel iksir yaptırmak için dünyanın farklı yerlerinden simyagerler getiriyor ancak yine de dökülen saçlarını geri getiremiyordu. O dönemin kimya ile uğraşanları bazı besinlerin saç tellerini güçlendirdiğini gözlemlemişti. 

Bugünkü anlamda bir periyodik cetvel ortaya çıkarılamamış olsa da, besinlerin barındırdığı maddelere göre yapılmış sınıflandırmalar mevcuttu. Bugün selenyum açısından zengin olduğu bilinen besinler, o yıllarda çeşitli karışımların içerisine katılarak kullanılıyordu. Örneğin Eski Mısır’da firavunların kullanımına sunulan ve balık yağından elde edilen özel bir karışım bulunmaktaydı. 

Bu özel karışımların düzenli olarak saçlara sürüldüğü takdirde saç dökülmesini engelleyeceği ya da yavaşlatacağı düşünülüyordu. Teorik olarak saç dökülmesini yavaşlatmak veya kontrol altında tutmak mümkün ancak saçların dökülme nedenlerini bilmek ve yol açtıkları durumu ortadan kaldırmak çok daha önemli. Günümüzde saç dökülmesini engellemek için geliştirilmiş yüzlerce krem, serum ya da bitki özü bulunmakta. 

Saç tellerinin dökülmesinin altında yatan tıbbi gerçek vitaminlerin yeterli miktarda enzimlenememesi ve saç tellerinin zayıflayarak köklerden ayrılması. Hal böyle olunca vitamin açısından zengin karışımların takviyesi ile saç dökülmesini engellemek mümkün gibi düşünülebilir ancak vitamin eksikliğine yol açan ve saç tellerini bakımsız bırakan esas sebep hormon üretimidir. 

Saç ekiminde donör saha olarak çoğunlukla ense diye tabir edilen bölge kullanılır. Peki kafanın diğer bölgelerinde saçlar dökülürken ense bölgesinde neden daha az dökülme meydana gelir? Ense bölgesinde, diğer bölgelere nakil edilecek kadar saç kökü nasıl barınmaktadır? 

Bu sorunun tek bir yanıtı var; ense bölgesi hormonlardan daha az etkilenmektedir.

Saç dökülmesinin altında yatan temel sebeplerin hormonlar ve vitaminler ile ilişkili olduğunu artık biliyoruz. Peki, selenyum ile saç dökülmesi arasında nasıl bir ilişki söz konusu? Selenyum, zengin ve besleyici bir vitamin olduğu için yaşlanmayı geciktirici bir etkiye sahiptir. 

Hollywood’taki yıldızların gençlik sırrı olan selenyum, hücre yenilenmesini hızlandırır ve cilt yapısını koruyarak kırışıklıkları engeller. Balık, karides, yumurta, soğan ve Brezilya fındığı gibi besinler selenyum açısından zengindir. Ancak buna rağmen oldukça düşük miktarda selenyum içerirler. Çünkü selenyum elde edilmesi ve enzimlenmesi zor bir maddedir. 

Özellikle E vitamini ile birlikte hareket edebilmesi açısından büyük avantaj içermektedir. Yıllardır sağlıklı beslenme ve cilt yapısını koruma amacıyla ünlüler tarafından kullanılan bu madde, Prof. Dr. Hern ve ekibi tarafından İsveç’in başkenti Stockholm’deki akademik araştırmalarda incelenmiş ve saç ekimine uygulanabilirliği test edilmiştir. 

2015 yılında gerçekleştirilen çalışmalar yaklaşık 3 yıl sürmüş ve 500’ün üzerinde kişide denenmiştir. FUE saç ekimi tekniği ile birlikte uygulanan selenyum saç ekimi kısaca; donör sahadan çıkartılan sağlıklı saç köklerinin nakil edildikleri bölgeye yerleştirildikten sonra selenyum karışımlı özel bir sıvı ile beslenmeleri işlemidir. Temelleri Stockholm’de atılan bu yöntem, son bir yıldır dünyanın çeşitli yerlerinde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

BUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

Hollywood yıldızları gençlik iksiri olarak yaşlanma karşıtı özelliği bulunan selenyum maddesini kullanmaktaydı. 2015 yılında Stockholm’de gerçekleştirilen akademik araştırmalar, selenyumun saç ekiminde başarılı bir şekilde kullanılabileceğini ortaya koydu.

Selenyumun Şaşırtan Özellikleri

Tıp teknolojisi yüzyıllardır doğadan alınan ilham ile hastalıklara tedavi bulmuştur. Bu başlıkta deniz yıldızı veya semender canlısını inceleyelim.

Bu canlılar kopan uzuvlarını yeniden çıkarma yetisine sahiptir.

Peki ama nasıl? Bu canlılar bu yeteneklerinin yanında uzun yaşamalarını ve kopan uzuvlarını yenilemeyi doğadan elde ettikleri ve stokladıkları selenyum elementi ile sağlamaktadırlar.

Bir araştırmaya göre; Muson yağmurları ile elde edilen 240 bin ton yağmur suyu ve çisenin damıtılması ile ciddi oranda selenyum elementi elde edilmiştir.

Bu örnekte farklı yetenek ve özellikleri olan canlıların selenyum elementini stoklayarak olası olası kötü senaryoda kendilerini iyileştirmek ve kopan uzuvlarının yeniden çıkması için bu elementi kullandıkları gerçeği açığa çıkmaktadır.

Yukarıdaki örneğe alternatif olarak Fransa’da yapılan bir araştırmada covid 19 hastalarına selenyum maddesi verilerek vücudun ciğerlerde oluşan kristalleşme hasarını onarma sinyalleri vermeye başladığını keşfedilmiştir.

Yaşlanmanın da gizli sırrı;

Dünya liderlerine baktığımızda yaş ortalamasının (70-80 yaş ) çok üstünde olmalarına karşın sağlıklı ve dinç olmalarının büyük sırrı yine selenyum elementi ile doğrudan orantılıdır.Zor elde edilen ve oldukça pahalı olan bu element ünlülerin ve dünya liderlerinin özel gençlik sırrı.

Selenyum Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi, minik kesiler açılarak donör sahadan sağlıklı saç köklerinin tek tek çıkarılmasına dayanır. Bu teknikteki en büyük avantaj köklere tek tek müdahale edilebilmesidir. Böylelikle saç kökleri dağıtılarak yerleştirilebilir. Fakat FUE tekniği ile saç ekimi tek başına yeterli değildir. Çünkü bu teknik saç köklerinin yalnızca nakil işlemi ile alakalıdır. 

Oysa ki saç ekimi iki aşamadan oluşur. İlk aşama nakil, ikinci aşama ise iyileşme dönemidir. İyileşme dönemini kısaltmak ve saç ekimini verimli hale getirmek için en yeni tekniklerden biri selenyum saç ekimidir.

Selenyum, bazı besinlerde çok düşük miktarlarda bulunan bir maddedir. Memeli canlıların yaşamı bu maddenin sürekliliğine bağlıdır. Çünkü selenyum doğrudan doğruya hücre yenilenmesini destekler. Ancak en zengin bulunduğu besinlerde bile mg cinsi üzerinden değeri oldukça düşüktür. Bu yüzden son derece pahalı bir maddedir. Saç ekimi için özenle geliştirilmiş selenyum karışımı, donör sahadan çıkarılmış sağlıklı saç köklerine uygulanır. 

Bu işlem, binlerce kökün selenyum ile temas etmesini sağlar. Ardından nakil işlemi başarıyla tamamlanır. Selenyum uygulanmış saç kökleri, diğer saç köklerine oranla çok daha hızlı ve güçlü şekilde tutunur. Selenyum uygulama işlemi herhangi bir ek seans gerektirmez ve saç ekimi operasyonunun süresini uzatmaz. Klinik ortamda hazırlanan selenyum karışımı eser miktarda uygulanmaktadır. Bu miktarın hesaplaması, greft sayısına oranla özel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Vücutta herhangi bir yan etkiye yol açmaz. İyileşme sürecini kısaltır ve saç sağlığını destekler.

Selenyum Saç Ekimi Neden Gereklidir?

Saç ekiminin iki aşamadan oluştuğunu ifade ettik. Genellikle saç ekimi yaptırmaya karar verenler saçların yalnızca nakil aşaması ile ilgilenmektedir. 

Evet, başarılı bir saç ekiminin ilk basamağı nakil aşamasıdır. Ancak saç ekiminden tam verim almak için nakil işleminde uygulanan teknikler yeterli değildir. 

Uygulanan ekim tekniğine ilave olarak, saç ekimini destekleyici ve başarı oranını yükseltici yöntemlere başvurulmaktadır. Selenyum saç ekimi, bu yöntemlerden birisidir.

Saç ekimi yaptırdıktan sonra hastalar bazı problemlerle karşılaşırlar. Saçların bekledikleri süre içerisinde çıkmaması, saçların doğal bir görünüme sahip olmaması ve istenildiği gibi şekillendirilememesi. 

Selenyum saç ekimi tüm bu sorunları ortadan kaldıran bir uygulamadır. Selenyum, sahip olduğu içerikten ötürü memeli canlılarda hücre yenilenmesini hızlandırır. 

Bu da yaraların daha kısa sürede iyileşmesi anlamına gelir. Saç ekimi için açılan kanallar ne kadar kısa sürede iyileşirse, saçlar da o kadar hızlı uzamaya başlar.

 • Selenyum saç ekimi gereklidir çünkü;
 • İyileşme süresini kısaltır
 • Saç kökleri daha güçlü tutunur
 • Saçlar daha kısa sürede uzar
 • Saçlar olası renk solması ve kırılmalara karşı güç kazanır
 • Saç tellerine istenildiği gibi şekil verilebilir

 

Selenyum Saç Ekimi Avantajları?

Selenyum saç ekimini, normal bir fue saç ekimi operasyonundan ayrı tutan bazı avantajlar bulunmaktadır. Öncelikle saç ekiminde FUE ve FUT olmak üzere iki ana teknik olduğunu fakat bu tekniklerle birlikte uygulanabilen yöntemlerin bulunduğunu belirtmemiz gerekir. Selenyum saç ekimi, buz hücre saç ekimi, permutan tekniği ile saç ekimi bunlara birer örnektir. Selenyum saç ekimi bu anlamda bilinen en güncel ve yeni tekniktir. 

Kökeni Stockholm’deki akademik araştırmalara dayanmaktadır. Selenyumun sağladığı faydaların tıbbi açıdan geçerliliği yarım asır önce kanıtlanmıştır. Prof. Dr. Hern ve ekibi; yaşlanma karşıtı özelliği ile mucize etkisi yaratan selenyumu saç ekimine adapte etmenin yöntemlerini araştırmış ve 500’ün üzerinde kişi ile akademik bir çalışma gerçekleştirmiştir.

Selenyum saç ekimi birçok avantaj içerir;

 • Saç ekimi sonrası iyileşme süreci kısalır
 • Ekilen saçlarda gözle fark edilir gürleşme gerçekleşir
 • Nakil edilen saç kökleri deri altına daha güçlü şekilde tutunur
 • Yeni saçların dökülme ihtimali en aza indirilir
 • Yaşlanmaya bağlı saç tellerindeki solgun ve kırılgan görünüm ortadan kalkar
 • Yeni saçlar kolaylıkla şekillendirilebilir
 • Saç telleri daha güçlüdür ve sıkı bir görünüme sahiptir

Selenyum Saç Ekimi Öncesi

Saç dökülmesi ilk olarak saç tellerindeki renk solması ve kırılma belirtileri ile başlar. Birkaç yıl içerisinde yıpranmış saç telleri genetik faktörlere bağlı olarak bölgesel dökülmeye yol açabilir. Bu durumun temel sebebi vitamin ve mineral eksikliğine yol açan hormonal dengesizliktir. 

Günlük hayatın getirdiği stres, beslenme ve uyku kalitesinin düşüklüğü hormonlardaki dengeyi bozmakta; gıdalardan alınan vitamin ve minerallerin enzimlenmesini zorlaştırmaktadır. Selenyum saç ekimi öncesi donör sahadaki saçlarda bile kırılmalar ve renk solması problemi gözlenmektedir.

Selenyum saç ekimi için ayrı bir hazırlık gerekmez. Kişinin saç ekimi yaptırmaya karar vermesi yeterlidir. Selenyum saç ekimi seans süresini uzatmaz. 

Tüm prosedür fue saç ekimi ile aynıdır. Donör sahadan çıkartılan saç kökleri nakil edilirken özel selenyum karışımı ile buluşturulur.

Selenyum maddesi ile beslenen saç kökleri, nakil sahasına daha sıkı tutunur ve saç ekiminin başarı yüzdesi artar.

BUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

Selenyum, 1817 yılında Jokob Berzelius ve Johan Gottlieb Gahn isimli iki İsveçli kimyager tarafından bulunmuştur. Simgesi SE’dir ve periyodik cetvelin 4.periyodu 6a grubunda yer almaktadır.

Selenyum Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi yaklaşık 3-4 saat içerisinde tamamlanabilen bir işlemdir. Operasyonun süresi, greft sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ortalama bir saç ekimi operasyonu 3500-4000 greft’ten meydana gelmektedir. Greft sayısı ne kadar fazlaysa nakil sahası üzerinde açılacak kanal sayısı da o kadar fazla olacaktır. 

Bu kanalların iyileşme süresi ortalama 6 aylık bir zaman dilimini kapsamaktadır. Selenyum saç ekimi, açılan kanalların iyileşme süresini kısaltır. Çünkü selenyum hücre yenilenmesini hızlandırıcı etkiye sahiptir. Kanalların kapanması, saç köklerinin kısa sürede tutunması anlamına gelir. Bu sayede saç telleri daha kısa sürede uzamaya başlar. 

Özellikle doktor tavsiyelerine uymak, sağlıklı beslenmek ve uyku alışkanlığı kazanmak tüm bu süreci destekler.

Selenyum ile zenginleştirilmiş saç kökleri daha güçlü tutunabildikleri için saç telleri kolaylıkla şekillendirilebilir. Selenyum saç ekimi sonrası ilk yıkama 2. günün sabahında gerçekleştirilir. Ardından aylık periyotlar dahilinde hasta takibi gerçekleştirilir.

Selenyum saç ekimi sonrası süreci kısaca özetlemek gerekirse;

 • Açılan kanallar hızlıca kapanır ve iyileşme süresi kısalır
 • Saç kökleri daha güçlü tutunur ve saç telleri kolaylıkla şekillendirilebilir
 • Saçlar daha kısa sürede uzar ve canlı bir görünüme sahiptir
 • Ekilen saçlarda yaşa bağlı renk solması ve kırılma meydana gelmez

 

Selenyum Saç Ekimi Fiyatları

Selenyum saç ekimi ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de operasyonun maliyet boyutu. Saç dökülmesini engellediği ya da dökülen saçları geri getirdiği iddiasıyla satılan tüm krem, losyon ya da şampuanlar düzenli bir kullanım gerektirmektedir. Üstelik düzenli satın alınıp kullanıldıkları takdirde ne kadar başarılı sonuçlar sağladıkları da tartışmaya açıktır. 

Akademik ve tıbbi hiçbir çalışma saç dökülmesini engelleyen veya dökülen saçları geri kazandıran bir ilaç olduğunu işaret etmemektedir. Dökülen saçların geri kazandırılması, eski uygarlıklardan bu yana süregelen bir işlemdir. Saç dökülmesinin kesin ve kalıcı telafi yöntemi saç ekimidir. Üstelik saç ekimi yalnızca bir defalık bir işlemdir. 

Düzenli bir maliyet gerektirmez. Bu açıdan bakıldığında aslında saç ekimi işleminin çok daha ekonomik bir çözüm olduğu ortaya çıkmaktadır. Selenyum saç ekimi, fue saç ekimi ile birlikte uygulanan bir işlemdir. Selenyum saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi için WhatsApp destek hattımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Selenyum saç ekimi hakkında merak edilenleri sizler için derleyip cevaplandırdık. Aşağıda yer almayan ancak aklınıza takılan bir soru varsa bize WhatsApp destek hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kimler selenyum saç ekimi yaptırabilir?

Sağlıklı her yetişkin birey selenyum saç ekimi yaptırabilir. Selenyum saç ekimi, fue yöntemi ile birlikte uygulanmaktadır.

Selenyum saç ekiminin yan etkileri var mıdır?

Selenyum saç ekiminin herhangi bir yan etkisi yoktur. Çeşitli araştırmalar, selenyumun birçok açıdan oldukça faydalı bir madde olduğunu ortaya koymaktadır.

Selenyum saç ekimi pahalı bir işlem midir?

Selenyum saç ekimi bir defalık bir işlemdir. Dolayısıyla saç dökülmesini engellediği iddia edilen losyon, krem ve karışımların düzenli tüketimi göz önüne alınırsa selenyum saç ekiminin oldukça ekonomik bir çözüm olduğu anlaşılacaktır.

Selenyum saç ekimi kalıcı bir işlem midir?

Evet, selenyum saç ekimi sağlıklı yaşam koşullarında kalıcı etkiye sahip bir yöntemdir.

Kadınlar da selenyum saç ekimi yaptırabilir mi?

Saç ekimi, hem erkekler hem de kadınlar için yapılan bir işlemdir. Selenyum saç ekiminin kadınlara uygulanmasının önünde herhangi bir engel yoktur.

Selenyum saç ekimi diğer tekniklerle birlikte uygulanabilir mi?

Evet, uygulanabilir. Selenyum saç ekimi tek başına gerçekleştirilen bir saç ekimi tekniği değildir. FUE saç ekimi yöntemi ile birlikte entegre şekilde uygulanmaktadır. Misafirlerimiz dilediği saç ekimi tekniğini ve yöntemini selenyum saç ekimi ile birlikte entegre hale getirebilir.

Selenyum saç ekimi nerede bulunmuştur?

Bu teknik, Stockholm’deki akademik araştırmalara dayanmaktadır. Selenyum maddesi İsveçli kimyagerler Jokob Berzelius ve Johan Gottlieb Gahn tarafından bulunmuştur. Simgesi SE’dir ve periyodik cetvelin 4.periyodu 6a grubunda yer almaktadır. Selenyum ile saç ekimi ise 2015 yılında İsveçli Prof. Dr. Hern tarafından geliştirilmiştir.

Selenyum saç ekimi ile saç PRP arasındaki fark nedir?

Selenyum saç ekimi, içeriği zengin oranda selenyum elementinden oluşan bir karışım kullanılarak gerçekleştirilir. Selenyum, yapısı gereği bazı besinlerde ve çok az oranda bulunur. Selenyum aynı zamanda oldukça pahalı bir elementtir. Saç PRP ise kişinin kendi kanından elde edilen bir karışımdır ve temel vitamin ve mineralleri içerir. Saç ekimi ile birlikte ya da bağımsız olarak uygulanabilir. Selenyum saç ekimi ise, saç tellerindeki yıpranmayı en aza indirir ve saç tellerinin güçlü şekilde tutunmasını sağlar. Bu sayede saçlarda kırılma ve solma meydana gelmez ve kolaylıkla şekillendirilebilir.

Selenyum saç ekimi operasyon süresini uzatır mı?

Hayır, selenyum saç ekimi ek bir seans gerektirmez ve saç ekimi operasyonunun süresini uzatmaz.

 

Selenyum saç ekimi, donör sahadan çıkarılan sağlıkçı saç köklerine eser miktarda selenyum uygulanması ile gerçekleştirilir. Bu sayede saç kökleri nakil sahasına daha güçlü tutunur ve iyileşme süresi hücre yenilenmesi hızlandığı için kısalır. Saçlar daha çabuk uzamaya başlar ve saç telleri kolaylıkla şekillendirilebilir. İlerleyen yaşlarda saç tellerindeki renk solması ve kırılganlık problemi ortadan kalkar.

 

Genç kalanların sırrı selenyum ile saç ekimi artık Türkiye’de Yaşlanma karşıtı selenyum ile saç ekimi fırsatı

Selenyum etkisi ile güçlü saçlar Yıldızların sırrı selenyum ile saç ekimi

Hollywood yıldızları gençlik iksiri olarak yaşlanma karşıtı özelliği bulunan selenyum

maddesini kullanmaktaydı. 2015 yılında Stockholm’de gerçekleştirilen akademik araştırmalar, selenyumun saç ekiminde başarılı bir şekilde kullanılabileceğini ortaya koydu.

Selenyum, 1817 yılında Jokob Berzelius ve Johan Gottlieb Gahn isimli iki İsveçli kimyager tarafından bulunmuştur. Simgesi SE’dir ve periyodik cetvelin 4.periyodu 6a grubunda yer almaktadır.

Selenyum saç ekimi, saç köklerini besleyici etkiye sahiptir. Ekilen saçlarda sonradan meydana gelen solma ve kırılma gibi problemleri giderir. Güçlü tutunan saç telleri, kolaylıkla şekil alabilir. Selenyum saç ekimi ile saç tellerinde hacimli ve canlı bir görünüm oluşur.

Selenyum saç ekimi, ekilen saçların canlı görünmesini ve kolaylıkla şekillendirilmesini sağlar. Donör sahadan çıkarılan sağlıklı saç köklerine uygulanan özel selenyum karışımı, nakil sırasında bu köklerin deri altına güçlü bir şekilde tutunmasını destekler. Saçlar bu sayede daha kısa sürede uzarken kolaylıkla şekil kazandırılabilir.

Selenyum saç ekimi birçok avantaj barındırır;

 • Nakil kanalları kısa sürede iyileşir
 • Saç telleri kırılganlığa karşı güçlenir
 • Saçlar istenildiği gibi şekillendirilebilir

Saçlar daha kısa sürede uzamaya başlar