tr ar de en fr
[[[["field18","equal_to","tr"]],[["show_fields","field19"]],"and"]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Prp Saç nedir?

Saçlarda dökülme, yağlanma ve kepeklenme gibi birçok sorun oluşmaktadır. Bu olumsuz sonuçların birçok sebebi olması yanı sıra saç köklerinin ve kan dolaşımında etkisi yüksektir. Bu olumsuzlukları gidermek için Prp saç tedavisi uygulanmaktadır. Kişinin kendi kanının santrifüj işlemi sonucunda ayrışan kanın saç köklerine aktarılmasıdır.

Prp Saç Ne İçin Yapılır?

Sağlıklı saça ve sağlıklı saç derisine sahip olmak için ve bu sağlıklı saç kökü ve saç derisi sayesinde saç dökülmesini engellemek için yapılan prp saç işlemi ile saçlar eskisinden daha güçlü bir hal alıyor. Kan dolaşımını hızlandırıcı özelliği vardır bu sayede saçlar daha çabuk beslenir ve uzamasını sağlamak için uygulanır.

Saç Prp ‘sini kimler yaptırmalıdır

  • Saçı dökülen insanlar
  • Saç ekimi yapan kişilerde ekilen saçı güçlendirmek isteyen bireyler
  • Saçının geç ve az uzamasından şikâyetçi olan kişiler
  • Saçında sürekli kepek ve yağlama olan kişiler

Bunlar dışında birçok saç sorunu yaşayan kişiler prp saç operasyonu yapabilir. Bunun yanı sıra prp saç tedavisi kişinin kendi kanının bileşenlerine ayrıştırılıp yapılması ile gerçekleştiği için bu işlemi yapan kişilerin kan değerlerinin normal seviyelerde yani değerlerde olması şarttır.

Nasıl Yapılıyor?

Zor görünen ama basit olan prp saç tedavisi kolay bir işlemdir. Kişiden alınan az miktardaki 2 ve ya 3 tüplük kan santrifüj cihazının hızlı çalıştırılması sonucunda bileşenlerine ayrılan ve platelet bakımından oldukça zengin bir plazma meydana gelmektedir. Bu plazma enjeksiyon yardımı ile saç derisi altına enjekte edilmektedir. Enjekte edilen platelet bakımından zengin olan plazma saçın canlı görünmesini, saç köklerinin güçlenmesini ve kan dolaşımını hızlandırarak saçın uzamasını sağlamaktadır.

İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Prp saç tedavisinde kesin sonuç almak için 3 ve ya 4 seans uygulanmaktadır. Seans süreleri yaklaşık olarak 40 ile 55 dakika sürmektedir.

Klinik ve Hastanemiz

Saç PRP

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (67 oy, ortalama: 4,63 / 5)
Loading...

Bir cevap yazın