tr ar de en fr
[[[["field18","equal_to","tr"]],[["show_fields","field19"]],"and"]]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Saç Ekiminin Avantajları

Dökülen saçların eskisi gibi gür ve canlı bir şekilde geri kazanılmasının tek yolu saç ekimi işlemidir. Saçların dökülmesini engellemek veya tekrar çıkmalarını sağlamak için üretilen kimyasal ürünlerin iddialı söylemleri olsa da klinik ortamda bu iddiaların kanıtlandığı bir çalışma söz konusu değildir. Saçsızlığı gidermek için başvurulan bir diğer yöntem de peruk uygulamaları ve saç protezidir. Ancak hiçbir yöntem saç ekiminin sağladığı avantajlar ile karşılaştırıldığında gür ve canlı bir görünüm sağlayamamaktadır. Peki saç ekiminin avantajları nelerdir? Saç ekimi işlemi kişiye ne gibi kolaylıklar sağlamaktadır? Saç ekimini diğer yöntemlerden ayıran noktalar hangileridir?

Saç Ekimi İşlemi Pratiktir

FUE tekniği ile ekilen saçlar, saç ekimini gerçekleştiren doktorların bu alandaki tecrübesiyle de birleşince çok kısa sürede tamamlanabilmektedir. Bugün standart bir saç ekimi operasyonu yaklaşık 4-5 saat içerisinde başarıyla gerçekleştirilmektedir. Bu yönüyle saç ekimi işlemi oldukça kısa süren pratik bir çözümdür. Üstelik defalarca uygulanmasına gerek yoktur. Herhangi bir harici malzeme veya madde kullanılmamaktadır. Ekilen saçlar tamamen kişinin donör bölgesinden elde edilen saç köklerinden meydana gelmektedir. Ekilen saçlar özgürce yıkanabilir veya kestirilebilir. Tüm bunlara bakıldığında saç protezi gibi yöntemlere kıyasla saç ektirmek çok daha mantıklı ve etkili bir çözümdür. Üstelik ekilen saçlarınız hayatınızın geri kalanında sizinle birliktedir. Rutin saç bakımınız dışında herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmamaktadır.

En İyi Saç Ekimi Merkezi

 İstanbul’da saç ekimi yapan merkezler denildiğinde genellikle fiyatların yüksek olmasıyla ilgili bir algı söz konusudur. Aslında bu durum gerçeği yansıtmamaktadır çünkü saç ekimi fiyatları sanıldığı kadar yüksek meblağlardan oluşmamaktadır. Üstelik bir defaya mahsus yapılan bu işlem için ödeyeceğiniz para; diğer yöntemler için harcayacağınız miktarlarla kıyaslandığında çok daha makul bir seçenektir. Bu yönüyle bakıldığında saç ekimi ücretleri hakkındaki pahalılık algısının yanlış olduğu anlaşılacaktır. Geçmiş yıllarda sadece ünlülerin veya belirli bir gelir seviyesinin üzerindeki kişilerin gerçekleştirebildiği bir işlem olan saç ekimi için günümüzde artık bir lüks olmaktan çıktığını ve bir ihtiyaca dönüştüğünü söyleyebilmek mümkündür. Stresli yaşam ve genetik faktörler beraberinde saçların çok daha erken dökülmesine neden olmaktadır. Eskisi gibi güçlü ve gür saçlara kavuşmanın tek yolu ise saç ekiminden geçmektedir. Çünkü saç ekimi kalıcı bir çözüm olmasıyla birlikte birçok avantajı da beraberinde getirmektedir.

Saç Ekiminin Faydaları

 Saç ekimi işlemi öncelikle kişinin genel sağlık durumunun ve kan tahlillerinin analiz edilmesi ile başlayan bir süreçtir. Bu anlamda saç ekimi yaptıran kişi belirli bir sağlık taramasından geçirilerek bu operasyona elverişli olup olmadığına bakılır. Kan değerlerindeki verilerin olası bir anormallik içermesi durumunda kişi uyarılır ve saç ekimi operasyonuna başlamak yerine ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirilmesi sağlanır. Bir başka ifadeyle saç ekiminde ilk aşama kişinin genel sağlık kontrollerinin yapılması ile başlamaktadır. Bu durum birçok hastalığın erken tanı ve tedavisi için önem arz etmektedir. Ayrıca saç ektiren kişilerin topluma adapte olma ve sosyalleşme oranları, diğer kişilere göre çok daha yüksektir. İsveç’te gerçekleştirilen araştırmalar saç ekimi yaptıran erkeklerin diğer erkeklere göre daha özgüvenli ve girişken olduklarını ortaya koymaktadır. İlerleyen yaşlarla birlikte saçlardaki solma, seyrelme veya dökülme kişilerin olduklarından çok daha yaşlı görünmelerine neden olabilmektedir. Saç ektiren kişiler, canlı ve gür saçlara sahip oldukları için daha genç bir yüz ifadesine sahip olmaktadır. Saç ekimi işlemi ekonomik bir çözümdür. Sürekli satın alınması gerekilen herhangi bir madde veya ürüne ihtiyaç duymamaktadır. Üstelik geri dönüşü tatmin edicidir ve kısa sürede istenilen görünüme kavuşulmaktadır.

Saç ekiminin sağladığı avantajları kısaca şöyle özetleyebiliriz: 

  • Genel sağlık durumunun ve kan değerlerinin analiz edilmesini sağlar
  • Kişiye daha genç bir görünüm kazandırır
  • Özgüveni yükseltir ve sosyalleşmeyi kolaylaştırır
  • Pratiktir ve rutin saç bakımının dışında bir işlem gerektirmez
  • Doğaldır ve herhangi bir kimyasal ürüne ihtiyaç duymamaktadır
  • Ekonomiktir çünkü sürekli bir ürün satın alınmasını gerekli kılmaz
  • Diğer çözümlere göre çok daha uygun fiyatlara yapılmaktadır
  • Etkileyici ve natürel bir görünüm sağlamaktadır.