Hemen Ara : 0 212 215 5535
Saç Ekimi Temmuz Fırsatları için Formu Doldurun
3 Dakikada Sizi Arayalım
Tedavi Süreci
Ekilen Saçlar Dökülür mü ?
Saç ekiminde ekilen saçlar genetik olarak dökülmeyen bölgeden alındığı için, normalde yaşam boyu dökülmez. Başın iki yanında kulakların arka kısmından alınan saçlar bu özelliğe sahiptir. Dolayısıyla ekilen saçlar dökülmez.
Herhangi Bir Riski Varmıdır ?
Saç ekimi estetik uygulamalar arasında son derece güvenli bir işlemdir. Zaten saç ekimi öncesinde kişinin detaylı muayenesi yapılır, kronik hastalıkları da değerlendirilir. Bu nedenle saç ekimi uygulamasının tehlikeli bir tarafı bulunmamaktadır.
Saçlarım Ne Zaman Çıkmaya Başlayacak ?
Saç ekimi tamamlandıktan sonra, ilk 2-6 hafta içinde saçlarda dökülme olabilir. Nadiren bazı kişilerde bu dökülme olmayabilir. Bu dökülmede saç kökleri yerinde kalır. Bu nedenle telaş etmeye gerek yoktur. Saçlar daha sonra yeniden büyümeye başlar. Saçlar en sağlıklı haline yaklaşık 6-12 ayda kavuşur.
Ekimden kaç gün sonra işime Dönebilirim ?
Saç ekiminde Fue tekniği kullanıldığında hastaların işlerine geri dönüşü daha kısa olur. Saç ekimi bittikten sonra hastalar eve dönüşlerinde ağır işler dışında tüm aktivitelerini yapacak durumda olurlar. İşleri de çok ağır değilse, birkaç günde çalışmaya başlayabilirler.
Saç Ekimi Sonrası Yara Olur mu ?
Saç ekimi için daha önceden kullanılan Fut tekniğinde kesi yapılarak doku çıkarıldığı için sonradan yara olabiliyordur. Ancak Fue tekniğinin kullanılmasıyla birlikte saç ekiminde yara olması söz konusu değildir.
Ekimden Sonra ne gibi Önlemler Almam Gerekir ?
Ekimden sonra hastalar ağır işlerden kaçınmalıdır. Saç ekiminin ardından bandajla kapatılan bölge ertesi gün kontrol edilecektir. Uygun olursa, burada saçların ilk yıkaması yapılır. Yıkama esnasında özel bir solüsyon kullanılır. Hastalar kendilerine önerildiği şekilde sonraki yıkamaları evlerinde yaparlar. Saç yıkama sırasında sadece parmak uçlarıyla ve nazik hareketlerle medikal şampuan kullanılarak yıkama yapılmalıdır.
Ekilen Saç
Deneyim
Yıl
Personel
Foto Galeri
İsveç Klinik
WhatsApp ile Fiyat Alın