tr ar de en fr

Saç Ekimi Teknikleri

Erkeklerin en büyük problemlerinden birisi saçların zaman içerisinde seyrekleşerek dökülmesidir. Yaş, beslenme alışkanlığı, yaşam tarzı ve stres gibi faktörlere bağlı olarak ilerleyen bu süreç bir süre sonra bölgesel saç kaybına yani kelliğe yol açabilmektedir. Genelde erkeklerin yaşadığı bir sorun olarak düşünülen saç dökülmesi aslında kadınlarda da görülebilmektedir. Özellikle ilerleyen yaşlardaki kadınlarda, çeşitli hastalıklar ya da stres gibi faktörlere bağlı olarak gözlemlenebilen saç dökülmesi, erkeklerdeki saç dökülmesine nazaran çok daha can sıkıcı olabilir.

Eskisi Gibi Sağlıklı Saçlara Nasıl Kavuşulur?

Dökülen saçların yerine geri gelmesi için bugün birçok bilim insanı tarafından araştırmalar yapılmakta, her gün yeni yöntemler ve ilaçlar geliştirilmektedir. Saç dökülmesini yavaşlatabilmek bazı kişilerde mümkün gibi gözükse de bu durumu engelleyebilmek söz konusu değildir. Dökülen saçları geri kazanmanın tek yolu saç ekiminden geçmektedir. Saç ekimi denildiğinde akılda ilk oluşan şey başka bir yerde hazır olarak üretilen saçların, saçsızlık sorunu yaşanan bölgeye dikilmesi olsa da aslında saç ekimi işlemi bu şekilde gerçekleştirilmemektedir. Saç ekimi kısaca; kişinin kendi saç köklerinin alınarak daha sonra ihtiyaç duyulan bölgelere dağıtılması işlemi olarak özetlenebilir. Günümüzde en yaygın kullanılan saç ekimi tekniklerini iki farklı başlığa ayırmak mümkündür: fut saç ekimi tekniği, fue saç ekimi tekniği.

Saç Ekimi Teknikleri Arasındaki Farklar

Saç ekiminde hangi teknik kullanılırsa kullanılsın öncelikle hijyenik koşulların sağlanmış olması ve saç ekim işleminin steril bir ortamda yapılması şarttır. Hastalarının sağlık durumlarını önemseyen her saç ekimi merkezi, işlem öncesinde mutlaka hastanın kan tahlillerini yapmalıdır. Çünkü saç ekimi işlemi sırasında tıbbi ekipmanlarda veya ortamda yer alan herhangi bir virüs, saç ekimi yapılan hastaya bulaşabilir. Bu işlemde kişinin kafa bölgesinde minik kanamalar olduğu göz ardı edilmemelidir. Başka bir ifadeyle kan yoluyla bulaşabilen her hastalık, eğer doğru sağlık koşulları sağlanmazsa saç ekimi işlemi sırasında diğer kişilere de bulaşabilir.

Eskisine göre popülerliğini yitiren fut saç ekimi tekniği (Follicular Unit Transfer) ile yapılan işlemde, saç köklerinin yoğun olarak bulunduğu bölgelerden (bu bölgeler genelde ense ve kulak arkasında kalan kısımlardır) şerit halinde kök alma gerçekleştirilir. İnce şerit halinde alınan kökler, saçların döküldüğü yerlere aktarılır. Bu işlemde yara izi kalması normal bir durumdur. Popülerliği gittikçe artan fue saç ekimi tekniği (follicular unit extraction) ise çok daha detaylı ve zaman alabilen bir işlemdir. Günümüzde birçok saç ekimi merkezinde bu teknik tercih edilmektedir. Çünkü herhangi bir iz kalma, acı çekme vb. durumla karşılaşma söz konusu değildir. Ayrıca fue saç ekimi yöntemi ile yapılan saç ekimi işleminde daha kolay doğal saç çizgisi yakalanabilmektedir. Çünkü bu işlemde kökler tabaka halinde değil tek tek alınarak uygulama yapılmaktadır.

Saç Ekimi İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

Saç ekimi sanıldığı kadar uzun süren bir işlem değildir. Saç ekimi yapılacak kişinin önce tüm açılardan fotoğrafları çekilir ve süreç bu aşamadan başlayarak ilerler. Doktorla yapılan görüşmede saç ekimi yaptırmak isteyen kişiye önerilerde bulunulur ve hangi tekniğin uygulanması gerektiği aktarılır. Her kişinin ihtiyaç duyduğu saç kökü sayısı birbirinden farklıdır. Saç ekimi işleminin süresi, kullanılacak teknikle birlikte aynı zamanda ihtiyaç duyulan saç kökü sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fue saç ekimi tekniği ile aynı gün içerisinde 5-6 saatlik bir sürede saç ekimi işlemi tamamlanabilmektedir. Saç ekimi işlemine zaman zaman ara verilmekte, hem hastanın hem de sağlık ekibinin kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için dinlenme molası sunulmaktadır. Saç ekimini yaptıran kişiler aynı gün içerisinde taburcu edilebilmekte ve gündelik hayatlarına hızlı bir şekilde dönebilmektedir.

Saç Ekimi Fiyatları Nedir?

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de saç ekimi işleminin fiyatlarıdır. Günümüzde giderek yaygınlaşan bu işlem, eskisine oranla çok daha uygun fiyatlara gerçekleştirilebilmektedir. Saç ektirmek, sanıldığı kadar zor ve pahalı bir işlem değildir. Hayatınızın geri kalanını sağlıklı saçlarla geçireceğinizi düşündüğünüzde, ödeyeceğiniz miktar oldukça sembolik bir rakam olarak kalacaktır. Saç dökülmesini engellemek ve yeni saç çıkmasını sağlamak için kullanılan çeşitli serum ve kremler için ödenen paralar, standart bir saç ekimi işleminden çok daha fazla masraf yapılmasına yol açmaktadır.

Unutulmamalıdır ki saç ekimi işlemi geçici değil, tamamen kalıcı ve başarısı kanıtlanmış bir yöntemdir. Bu işlemin fiyatı belirlenirken kişinin saç tipi, uygulanacak saç ekimi tekniği, ihtiyaç duyulan saç kökü sayısı gibi değişkenlere bakılmaktadır. Ücretsiz saç analizinizi yaptırarak saç ekimi hakkında detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür.

biz sizi arayalım
[]
1 Step 1
Adınız Soyadınıztest
Telefon Numaranız
Mesajınız
0 /
Previous
Next