Meme Küçültme Ameliyatı

Estetik açıdan ideal büyüklükte meme görünümüne sahip olmak amacıyla gerçekleştirilen meme küçültme ameliyatı, estetik ameliyat olmak birlikte aynı zamanda rekonstrüktif bir ameliyattır. Çünkü büyük meme yapısı kadınlarda bel ağrısı, sırt ağrısı ve ilerleyen yaşlarda kamburluğa yol açmaktadır. Sütyen askısının baskısı nedeniyle kol ve el uyuşmalarıyla birlikte nefes almada güçlük çekme gibi çeşitli sıkıntılara da yol açmaktadır. Bu nedenle iri ve sarkık meme yapısına sahip olanlar, estetik açıdan daha orantılı bir vücut görünümü için meme küçültme ameliyatından faydalanmalıdır. Tüm bu sağlık sorunlarının oluşmasını beklemeden ameliyat planlamasının yapılması önerilir. Ailesel yani genetik faktörler, emzirme dönemi, kilo alma ve daha pek çok unsur memelerde büyümeye sebebiyet verebiliyor. Sarkma ile birlikte ciltte kaşıntı olması, pişik gibi sıkıntılar da yaşanabiliyor. Bu nedenle meme küçültme ameliyatının sadece estetik bir ameliyat olarak düşünülmemesi ve sağlığı korumak adına da zaruri bir operasyon olabileceği gerçektir.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme küçültme ameliyatı öncesinde hasta için ideal meme büyüklüğü belirlenir ve meme yapısına bağlı olarak ameliyat planlaması yapılır. Operasyon öncesinde hastaya genel anestezi uygulanır ve ardından ameliyat başlar. Ameliyat esnasında fazla olan meme derisi, meme yağ dokusu ve bez dokusu kesi uygulanarak çıkarılır. Meme derisi, dokusu ve areola bölgesi estetik açıdan doğru şekilde konumlandırılarak memeye şekil verilir.

Ardından kesi uygulanan bölgeye dikiş atılır. Her iki meme için yapılan bu müdahale, hastanın meme yapısına bağlı olarak 3 saat ila 5 saat arasında tamamlanır. Hastanın klinik ortamda 1 günlük istirahatinden sonra taburcu işlemi yapılabilir. Haftada bir defa muayene ile meme dokusu ve dikişler kontrol edilir. Dikişler genellikle 2 hafta sonrasında alınır.

Ameliyat sonrasında hafif bir ağrı olabilir ancak ağrı kesici ilaçlarla kontrol altına alınır. Operasyon sonrasında hastanın bir süre spor sütyeni kullanması gerekir. Yaklaşık 12 ay ender zamanlarda hafif batma hissi ya da yanma hissi oluşabilir.

Meme küçültme ameliyatı nedir?

Vücut ile orantısız büyüklükte olan memelerin hem estetik açıdan hem de sağlık açısından vücuda daha uygun bir küçüklüğe kavuşturulması için yapılan cerrahi operasyondur.

Büyük Göğüslerin Sağlığa Zararı Nedir?

Ağılık etkisi ile boyun ve sırt bölgesinde ağrıya neden olabilir. Meme altında tahriş ve pişikler oluşabilir. İlerleyen yaşlarda kambur duruş pozisyonuna sebebiyet verebilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Her Yaşta Yapılır mı?

18 yaş üzerinde olan herkes bu ameliyattan faydalanabilir. Her yaşta meme küçültme ameliyatı yapılabilmektedir.

Herkes Meme Küçültme Ameliyatı Olabilir mi?

Cerrahi operasyona ya da anestezi uygulamasına engel olabilecek bir durum söz konusu değilse, dileyen herkes meme küçültme ameliyatı olabilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi Muayene Nasıldır?

Hastanın şikayeti dinlendikten sonra gözlem aşamasında meme dokusu, orantısı gibi çeşitli analizler ve öcümler yapılarak ameliyat planlanır.

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesinde Tetkik Yapılması Gerekir mi?

Hastanın yaşına bağlı olarak ultrason incelemesi ve mamografi gibi çeşitli tetkiklerin yapılması istenebilir.

Ameliyatta Memede Ne Kadar Küçülme Sağlanabilir?

Hastanın talebi ve vücut ile olan estetik oran dikkate alınarak ameliyat sırasında en ideal küçüklük elde edilebilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Hangi Anestezi ile Yapılır?

Lokal anestezi ya da genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır.

Meme Küçültme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Memenin büyüklüğü ve hedeflenen orana göre değişmekle birlikte ameliyatın ortalama süresi 2,5 saattir.

Meme Küçültme Ameliyatı Neden Yapılır?Büyük meme yapısı sağlığa zararlıdır.

İri meme yapısına sahip olan kadınlar günlük hayatlarında pek çok sıkıntı yaşar. Estetik açıdan vücudun orantılı görünümünü sekteye uğratan büyük meme yapısı, nefes almada güçlük çekme, sütyen askısının sinirlere baskı yapmasına bağlı olarak ellerde ve kollarda uyuşma gibi sorunları beraberinde getirir. Ayrıca zamanla kronikleşen sırt ve bel ağrılarıyla beraber orta yaş sonrasında kamburlaşma gibi omurilik problemlerine yol açabilir. Sonuç olarak, günlük fiziksel aktiviteleri de kısıtlayan büyük meme yapısı sağlığa zarar verebilen bir durumdur. Tüm bu problemlerin ortadan kaldırılması için meme küçültme ameliyatı gerçekleştirilir.

Ameliyattan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Meme ameliyatı sonrasında minimum 3 gün evde istirahat edilmesi gerekir. Elbette düzenli aralıklarla pansuman yapılması gerektiğinden hastalar ameliyat sonrasında pansumanı aksatmamalıdır. 4 hafta süresince kolların zorlanmaması ve ağrılık taşınmaması gerekir. Ameliyattan sonra hafif ödem oluşabilir ve bu ödem de 4 hafta içerisinde kendiliğinden yok olur. Operasyondan sonra dikişler ameliyattan 12 ila 15 gün sonrasında alınır. Bu süre boyunca ağrı kesici ilaçların aksatılmadan kullanılması gerekir. Ameliyattan sonra 1 ay boyunca sigara kullanılmaması da dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor.

Ameliyat Sonrasında Ne Kadar Zamanda İyileşilir?
Ameliyat sonrasında hastalar konforlu bir iyileşme süreci geçirir. 1 gün klinikte istirahat edildikten sonra taburcu olan hastaların 1 hafta evde istirahat etmesi gerekir. Bu süre zarfında kollarını zorlayacak hareketlerden uzak durulması yeterli olacaktır. Hekimin belirttiği süre boyunca sporcu sütyeni kullanılması gerekir. Ameliyattan 4 gün sonrasında duş alınabilir. Dikişler genellikle operasyondan 2 hafta sonrasında alınır. Hastalar kısa sürede günlük yaşamlarına geri dönebilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Klinik ortamda, tecrübeli cerrahi hekim tarafından gerçekleştirilen meme küçültme ameliyatı fiyatları pek çok unsura göre değişkenlik göstermektedir. Mevcut meme yapısı, operasyon sırasında yapılacak olan müdahale ve uygulanacak teknikler, hekimin tecrübesi gibi unsurlara bağlı olarak meme küçültme ameliyat ücretleri değişebilmektedir. WhatsApp üzerinden fotoğraflarınızı göndermeniz durumunda size muayene öncesinde tahmini bir fiyat bilgisi iletebiliriz.

Meme Küçültme Ameliyatından İstediğiniz Sonucu Elde Etmek İçin Tavsiyeler

 • Mümkün olan en kısa sürede ameliyat için karar verin. Böylece büyük memelerden kaynaklanan sağlık problemlerini henüz yaşamadan bu riskleri önlemiş olacaksınız.
 • Güvendiğiniz ve tüm detayları konuştuğunuz bir hekimle ameliyat planlamasını yapın.
 • Sigara kullanmayın. Özellikle ameliyattan 10 gün önce ve ameliyattan 1 ay sonra sigara kullanımı ciddi sıkıntı yaşamanıza neden olabilir.
 • Ameliyat sonrasında hekim tarafından size bildirilen tüm uyarıları dikkate alın.
 • Vücut temizliğinize ve düzenli beslenmeye hem ameliyat öncesinde hem de ameliyat sonrasında özen gösterin.

Göğüs Küçültme Hakkında Her Şey
Günlük hayatı ve fiziksel aktiviteleri sıkıntıya sokan büyük memeler sağlık sorunları yaşanmasına sebebiyet verebiliyor. Büyük memeye sahip kadınların ortak şikayetlerine göz atabiliriz:

 • Meme altında yara ve pişik oluşması
 • Meme uçlarında sarkma
 • Sırt ve boyun ağrısı
 • Uygun iç çamaşırı ve kıyafet bulmanın zor olması
 • Omuzlarda çökme
 • Spor yapamama
 • Şişman görünme

Tüm bu sıkıntılar hastalarda psikolojik olarak da sorun yaşamalarını beraberinde getiriyor. Oysa sadece meme küçültme ameliyatı olarak tüm bu sorunlardan kurtulmak mümkün. Bu ameliyat vücudun olduğundan 10 yaş daha yaşlı görüneceği bir form kazanmasını da önlüyor. Çünkü büyük memelere bağlı olarak genç yaşta kamburlaşma, omuzlarda çöküntü gibi duruş bozukluklarının meydana gelmesini engelliyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Meme Küçültme Ameliyatı İz Bırakır mı?

Ameliyat esnasında fazla yağ dokusu ve derinin çıkarılması gerektiğinden kesi uygulanır ve hafif bir iz kalabilir. Bu iz kısa sürede cilt rengini alacak ve görünümü daha da belirsizleşecektir.

Meme Küçültme Ameliyatının Riski Var mı?

Her ameliyat gibi meme küçültme ameliyatında da bazı komplikasyon riskleri ve anesteziye bağlı riskler mevcuttur.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İstirahat Gerekir mi?

Ameliyattan sonra 1 günlük istirahat gerekir. Operasyondan sonraki gün günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatı Meme Kanserine Sebep Olur mu?

Bu ameliyat asla meme kanserine neden olmaz ve meme kanseri riskini arttırmaz.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Ne Zaman İşe Gidilebilir?

Fiziksel açıdan yüksek efor gerektirmeyen bir iş olması kaydıyla ameliyattan bir hafta sonra hasta iş hayatına geri dönebilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Süt Bezlerine Zarar Verir mi?

Ameliyat süt bezlerine herhangi bir zarar vermez. İleriki dönemde emzirmeyi engellemez ve süt oranında herhangi bir değişime neden olmaz.

Ameliyat Sonrasında Memede Yeniden Büyüme Olur mu?

Hastanın aşırı kilo alması durumunda tüm vücutta olduğu gibi memelerde de büyüme meydana gelecektir. Ancak ameliyat sonrası netice ideal oranda kilo alıp vermeden etkilenmez.

Meme Küçültme Ameliyatı Tekrarlanabilir mi?

İstenmesi halinde bu ameliyat yeniden yapılabilir ve daha küçük meme görünümü elde edilebilir.

Doğumdan Hemen Sonra Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı?

Ameliyat için hormonal dengelerin stabil seviyeye gelmesi gerekir. Bu nedenle emzirme döneminin üzerinden 33 ila 6 ay geçtikten sonra ameliyat gerçekleştirilebilir.

Ameliyattan Sonra Göğüs Ucu Hissi Kaybedilir mi?

Göğüs ucunda hisse neden olan tüm sinirler korunarak bu ameliyat gerçekleştirilir. Dolayısıyla operasyon sonrasında göğüs ucunda bir his kaybı oluşmaz.

Meme Küçültme Ameliyatı Ağrıya Neden Olur mu?

Ameliyattan sonra hafif ağrı hissi oluşabilir. Ağrı kesici ilaç kullanımı ile bu ağrılar giderilebilir. Operasyondan sonra 6 aylık süreçte ara ara hafif batma ve yanma hissi meydana gelebilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyattan 1 hafta önce kan sulandırma özelliği olan ilcaların kullanımı durdurulmalıdır. 48 saat öncesinde alkol ve sigara kullanılmamalıdır.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat sonrasında 3 gün duş alınmamalı ve pansuman ihmal edilmemelidir. Olabildiğince istirahat süresinde fiziksel hareketlerden kaçınmak gerekir. 1 ay boyunca sporcu sütyeni kullanılması önerilir.

Meme Küçültme Ameliyatında Meme Dikleştirme Yapılabilir mi?

Ameliyat esnasında memeye en estetik görünüm kazandırılacak şekilde operasyon gerçekleştirilmektedir. Daha dik bir meme görünümü elde edilebilir.

Ameliyat Sonrası Dikişler Ne Zaman Alınır?

Doku iyileşme süresine bağlı olarak dikiş alınma süresi değişebilir. Genellikle maksimum 15 gün sonrasında dikişler alınır.

Asimetrik Meme Görünümü Meme Küçültme Ameliyatıyla Düzeltilir mi?

Ameliyatta her iki memeye simetrik bir görünüm kazandırılır. Asimetrik görünüm meme küçültme ameliyatında düzeltilebilir ve bu ameliyat tek memeye de uygulanabilir.

Meme Küçültme Ameliyatından Sonra Sarkma Olur mu?

Büyük göğüslerde sarkma her zaman daha fazladır. Ameliyata bağlı bir sarkma meydana gelmez. Ancak yaşlanmayla birlikte elbette memede bir sarkma yıllar içerisinde olacaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatı Nedir?

Yapılacak operasyona bağlı olarak meme küçültme ameliyatının fiyatı değişmektedir. Fiyat bilgisi ve muayene için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Emzirebilir miyim?
Meme küçültme ameliyatında uygulanacak teknik, memedeki büyüklük oranı, sarma durumu, hastanın yaşı ve daha sonra çocuk sahibi olma planına göre belirlenir. Hastanın ileride çocuk sahibi olma planı varsa, meme başı ve meme bezi ile aradaki bağlantı korunacak şekilde operasyon gerçekleştirilebilir. Sadece çok aşırı büyüme meydana gelmiş olan memelerde küçültme ameliyatının yapılması için meme bezine müdahale edilmesi gerekebilir. Ancak bu durumda ameliyat öncesinde hasta kesinlikle bilgilendirilmekte ve onayı alınmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?
Cerrahi müdahale esnasında memeye uygulanan kesi ve sonrasında dikiş atılarak kesinin kapatılması, ameliyat sonrasında hafif bir iz kalmasını sağlar. Ancak ameliyat sonrasında pembe renkte olan bu iz zamanla ten rengini alır ve görünümü hafifler. Meme başı etrafında ve meme başının altında ters T, L ya da I şeklinde hafif iz kalabilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Kansere Sebep Olur mu?
Bu ameliyat asla kansere neden olmaz ve kanser riskini arttırmaz. Fakat 40 yaş üzeri olan tüm kadınlar potansiyel mevcut olduğundan ameliyat öncesinde ultrason ve mamografi çektirerek kanser ihtimalinin olup olmadığını öğrenmelidir.

Ameliyattan Sonra Çok Ağrı Olur mu?
Operasyon sonrasında çok hafif bir ağrı olması gayet normaldir. Buz kompresi, ağrı kesici ilaç alımı ile bu ağrı kontrol altına alınabilir. Ameliyattan sonra 6 ay ila 12 ay arasında hafif batma ve yanma hissi düzensiz aralıklarla hissedilebilir. Bu süre sonunda söz konusu his de ortadan kalkacaktır.

Göğüslerde Ne Kadar Küçülme Elde Edilebilir?
Vücudun genel ölçüsü, omuzlardaki genişlik düzeyi ve göğüs çevresinin ölçüsü memede ne kadar küçülme elde edilmesi gerektiğinde belirleyici unsurlar olabiliyor. Ameliyat öncesinde yapılan muayene ile ne kadar küçülme elde edileceği belirlenir.

Meme Küçültme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?
Her ameliyat gibi meme küçültme ameliyatı da bazı riskleri barındırır. Kanama ve hematom bu riskler arasında yer alıyor. Ayrıca hastanın doku durumuna göre belirgin bir iz kalması, yaranın geç iyileşmesi riskler arasında yer alıyor. Bu ameliyatta fazla doku çıkarılır. Dolayısıyla süt bezlerine olabildiğince müdahale edilmese dahi istenen meme küçüklüğünün elde edilmesi için süt bezlerine de kesi uygulanması gerekebilir ve bu da emzirme sorununa yol açabilir.

Enfeksiyon, iltihaplanma, dikiş atması, yara açılması meme küçültme ameliyatı riskleri arasında sayılabilir. Son olarak ender durumlarda meme başının kaybedilmesi riski de bulunuyor. Ancak ileri teknoloji yardımıyla bazı kombine teknikler uygulanarak kaybedilen meme başının yeniden yapılması mümkün olabiliyor.

Meme Küçültme Ameliyatı İdeal Büyüklükte ve Simetrik Bir Meme Görünümü İçin Yeterli midir?
Meme küçültme ameliyatı büyük meme görünümünün ortadan kaldırılması için uygulanan en ideal tekniktir. Memedeki fazla deri, yağ ve bezlerin çıkarılmasıyla birlikte hastaya en uygun ölçülerde meme şekillendirilmesinin yapılmasını içeren meme küçültme ameliyatı ile hem ideal formda hem de simetrik bir meme görünümüne kavuşulur. Memedeki iriliğe bağlı olarak meydana gelen sarkık görüntünün yok edilmesi de aynı operasyon sırasında mümkün olmaktadır. Dolayısıyla hastalar hem ideal ölçülerde hem de daha dik bir meme yapısına kavuşur. Bu ameliyat emzirmeyi engellemediği için meme küçültme ameliyatı için anne olma sürecinin tamamlanmasını beklemeye gerek olmaz. Bekar kadınlar da bu ameliyattan faydalanabilir. Orantılı meme görünümü sayesinde dilediği kıyafeti giyebilen, fiziksel aktivite sınırlamasından kurtulan kadınlar ileride yaşayacağı pek çok sağlık riskinden de arınmış olur.

Asimetrik Meme Görünümünü Düzelten Meme Küçültme Ameliyatı
Doğuştan gelen meme yapısı, tek memeden emzirme, hormonal nedenler ve daha pek neden bağlı olarak kadınlarda tek memenin daha büyük olması sorunu ortaya çıkabiliyor. Asimetrik görünüm özellikle psikolojik açıdan kadınlarda rahatsızlık uyandırabiliyor. Simetrik bir meme görünümüne sahip olmak için de meme küçültme ameliyatı gerçekleştirilebilir. Bu ameliyatta diğerinden daha küçük olan meme ölçüsü baz alınır ve sadece büyük olan memeye cerrahi operasyon gerçekleştirilir. Ameliyatta hedef simetrik ve aynı formda meme görünümünü yakalamaktır. İriliğe bağlı olarak sarkma meydana gelmiş olan meme üzerinde de müdahale gerçekleştirilebilir. Ameliyat sonrasında hasta simetrik görünen ve areola konumu ya da şekil bakımından da aynı formda olan meme görünümüne kavuşabilir. İstenmesi halinde küçük olan memeye silikon eklenmesi, büyük olan memenin küçültülmesi şeklinde kombine bir teknikle de istenen ölçüde meme görünümü yakalanabilir.

Simetrik Meme İçin Meme Küçültme Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?
Ergenlik döneminin sonra ermesine karşın asimetrik bir meme görünümüne sahip olanlar, emzirme döneminde tek memede sarkma ya da büyüme meydana gelenler, hormonal nedenlerle tek memede büyüme ya da küçülme olanlar asimetrik görünümü düzeltme amacıyla gerçekleştirilen meme küçültme ameliyatından faydalanabilir. Bu ameliyat için doğum yapan kadınların emzirme dönemini tamamlaması beklenmelidir. 18 yaşından büyük olan herkes simetrik meme talebi ile meme küçültme ameliyatı tercihinde bulunabilir.

Kombine Uygulanan Meme Küçültme ve Meme Büyütme Ameliyatı
Asimetrik görünümü düzeltmek amacıyla küçük olan memenin ölçüleri baz alındığında sadece meme küçültme ameliyatı yeterli olabilir. Ancak bazı hastalar küçük olan memenin büyütülmesi, büyük olanın küçültülmesi yoluyla daha farklı bir meme ölçüsünün elde edilmesi talebinde bulunabilir. Bu durumda meme küçültme ameliyatı ve silikonla meme büyütme ameliyatı kombine şekilde uygulanabilir. Hasta tarafından talep edilen ölçü elde edilecek şekilde, simetrik bir meme görünümü yakalanabilir.

13 yorum

 • Perihan

  Merhabalar isveç klinik ailesi hepinize londradan kucak dolusu sevgiler ve selamlar bir yıl önce yaptırdığım göğüs küçültme operasyonu için sizlere teşekkür etmek istedim..

  Doğum sonrası oluşan sarkmalara bi yere kadar tahammül gösterdim ama sırt ağrılarım başlayınca dayanılmaz hale geldi sonunda araştırma sürecim başladı ve Allahın sevdiği kulum ki sizleri tercih ettim sonucum hem başarılı hemde tam istediğim gibi oldu başta dr bey olmak üzere tüm ekibinize teşekkür ederim.. 🙂

 • Suzan Gersı

  Değerli hocam ve sizlere teşekkür ederim beni inanılmaz bir yükten kurtardınız hem yaşam konforu olarak hemde sağlık açısından çok başarılı sonuç aldım hocamın istegi üzere sizlere 4. ayımdan fotograf gönderiyorum ben sonuçtan memnun kaldım ama yorumlamak isteyen olursa lütfen paylaşımın altına yorum yazsın

 • Hülya Kuz

  Merhaba hocam ben 1 yıl önce göğüs küçültme operasyonu olmuştum sonuçlarım çok çok başarılı oldu o nedenle buradan teşekkür etmek istedim ekibinize ve ameliyatımda emeği geçen tüm çalışanlarınıza teşekkür ederim.

 • Meryam G.

  Merhaba ben meryam 6 ay önce göğüs küçültme estetiği yaptırdım uzun bir zaman göğüslerim büyüklüğü nedeniyle ne tatilde nede normal hayatımda istediğim elbiseyi giyebiliyordum bir çok yerle görüşüp hem detaylı bilgi aldım hemde karar vermeye çalıştım sonunda szlere ulaştım ve kesin kararımı sizden yana kullandım hocamı ekibi ve kliniği görünce kararımda haklı olduğumu gördüm..

  Göğüslerim 16 yaşından beri fazla büyüdü sonunda sağlık problemleri çıkarmaya başlayınca bende bu amleiyatı yaptırmaya karar verdim operasyon günü hocamın son kontrollerinden sonra ameliyata girdim bu büyük yükten kurtulmak hayal gibi geliyordu ameliyattan çıktıktan sonra kendimi hafiflemiş ve son derece mutlu hissediyordum hayatımda en mutlu olduğum anlardan biriydi heralde sonuç olarak iz sorunu yaşamadan ve ağrı olmadan istediğim göğüslere kavuştum emeği geçen herkese buradan teşekkür etmek istiyorum hocam benden 6. ayımda fotoğraf paylaşmamı istemişti bu vesile ile ouda halledelim iyi çalışmalar dilerim

 • Gizem V.

  merhabalar, ben uzun zamandır kalçamı büyütmek ve silikon olmasa da başka yöntemlerle göğüslerimi toparlatmak istiyorum ve bunlarla ilgili internetten, çevremden çeşitli araştırmalar yaptım bu zamana kadar ancak beni tatmin eden bir doktor olmadı şuana kadar. burada yapılan yorumlardan gerçekten etkilendim ama yorumların neredeyse tamamı göğüs küçültme veya büyütme ameliyatları için yazılmış. rica etsem kalça ve ameliyatsız göğüs operasyonları geçiren arkadaşlar varsa deneyim ve yorumlarını yazabilirler mi? şimdiden teşekkürler

 • Rüzgar O.

  herşeyinizle süpersiniz herşey için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 • Mercan K.

  Hocam bir yıl önce göğüs küçültme estetiği oldu kardeşim sizde çok memnun kladı bende aynı durumdayım bende sizi tercih edeceğim sizleri kardeşim adına size teşekkür ederim

 • Bahar T

  hocaam size ve ekibinize nekadar teşekkür etsem azdır herşey mükemmeldi sizin bilginiz ve kurumun kalitesi herşey çok başarılı işliyor hepinize şükranız. Herşey yolunda tam istediğim gibi oldu 🙂

 • Halime

  Merhabalar ben bir yıl önce göğüs küçültme operasyonu olmuştum çok şanslıyım gerçekten bu kadar kalite bi yer buldugumuz için çok şanslıyız her konuda süpersiniz istanbulun kalabalığını saymazsak herşey süperdi herşey için teşekkür ederim

 • Vildan

  Hocammm mehabalar sizleri çok seviyorum annemi bu göğüs büyüklüğünden kurtardınız tüm çalışanlara hocama şöfor beye hepinize çok çok selamlarımı iletiyorum. yakında teyzemle geliyoruz aynı sorun sizden başka bir kuruma güvenemem en kısa sürede görüşmek üzere

 • Asya

  Merhabalar o kadar mutluyum ki nasıl tarif ederim bilmiyorum gençlik yıllarımdan beri omuzlarımda taşıdığım yükten beni kurtardınız gerçekten bu operasyonu olmadan önce herkes size bir danışsa istanbulda ok dar yerle görüştük ama sizin gibi bir kliniğe daha denk gelmedik hepinize kucak dolusu selamlar iletiyorum fransdan

 • Cemile R.

  Yıllardır ardıgım hizmet hem samimi hemde işinizde çok başarılısınız operasyon sonrası o kadar hafifledim ki ne kadar mutlu oldugumu anlatamam elinize emeğinize sağlık herkese sselamlar

 • fatmanur

  Merhaba hocam ben 6 ay önce göğüs küçültme operasyonu olmuştum sizde teşekkür için buradan uşalıyorum size hem kurum olarak hemde çalışanlarınız hepsi mükemmeller biz avrupada böyle hizmet veren bir yer görmedik operasyondan sonra gerçekten dünya varmış dedim ellerinize sağlık herşey yolunda almanyadan selamlar

Bir cevap yazın