Meme Büyütme Ameliyatı

Kadın fiziğinde önemli bir görsellik oluşturan ve erojen bir organ olan meme, kadının görsel güzelliğini yansıtmasına yardımcı olur. Meme emzirmek ve kadınlığı simgeleme işlevlerinin yanı sıra kadında güzelliğin tanımlanmasında yardımcı bir unsurdur. Bu nedenle memelerinden memnun olmayan, onları güzel bulmayan kadınlarda özgüven eksikliği ortaya çıkabilir. Meme büyütme ameliyatı bu sorunun çözümlenmesinde kalıcı yöntemlerden birisidir.

Ne zaman meme büyütme ameliyatı yapılır?

Küçük memeleri olduğunu düşünen kadınlar için, vücut hatlarının orantısız görünümünü, özellikle kalça ve göğüs orantısının düzeltilmesi için meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

Hamilelik sonrası meme hacmindeki kayıpların giderilmesi içinde bu ameliyat yapılabilir. Eğer memelerde sarkmada olduysa, bu ameliyatla birlikte meme dikleştirme ameliyatı da yapılabilir.

Kadınların çoğunda iki meme arasında asimetrik bir sorun vardır. Memeler arasında simetrinin sağlanması içinde meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

Doğuştan memenin olmaması, meme kanseri gibi rahatsızlıklar sonrası memenin yeniden oluşturulması içinde bu ameliyat yapılabilir.

Daha önceden meme dokusuna yerleştirilmiş olan meme protezlerinin eskime ya da özelliğini kaybetme gibi durumlarda değiştirilmesi gerekebilir. Bazen de meme protezleri sorun yarattığı için değiştirilmesi gerekebilir. Bu durumlarda da meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

Meme Büyütme Estetiğinde Hangi Kesi Daha Az İz Bırakır?

Meme başı kenarına uygulanan kesi daha az iz bırakır. Ancak iz zamanla cilt rengini alarak daha belirsiz bir görünüm kazanır.

İstenen Her Büyüklükte Protez Kullanılabilir Mi?

Vücut ile orantılı bir meme büyütme estetiğinin yapılması ve ideal büyüklükte protez kullanılması önerilir. Çok büyük protezler ileride sırt ağrısı gibi sorunlara neden olabilir.

Meme Rekonstrüksüyonu Nedir?

Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan deformelerin giderilmesi amacıyla yapılan meme onarımı ameliyatıdır.

Meme Büyütme Estetiği Zamanla Sarkma Meydana Getirir mi?

Meme büyütme estetiğinde kullanılan protezler son derece hafiftir. Silikon protezden kaynaklanan bir sarkma meydana gelmez. Ancak cildin doğal süreçte yaşlanmasıyla beraber memede sarkmalar meydana gelebilir.

Meme Büyütme Sadece Silikon Protezle mi Yapılır?

Hayır. Yağ enjeksiyonu ile de meme büyütme işlemi gerçekleştirilebilir.

Meme Büyütme Estetiği Sonrasında Ne Zaman İşe Gidilebilir?

Hasta ameliyattan bir hafta sonra işe gidebilir. Ancak fiziksel kuvvet gerektiren, ağır işlerde çalışanların işe gitmesi için 4 haftalık bir sürecin geçmesi gerekir.

Meme Büyütme Estetiği Sonrasında Ne Zaman Duş Alınabilir?

Hekim tarafından aksi yönde bir uyarı yapılmaması halinde ameliyattan 3 gün sonra duş alınabilir.

Meme Büyütme Estetiği Kaç Yaşında Yapılabilir?

17 yaşına kadar meme gelişimini devam ettirdiği için bu yaşa dek meme büyütme estetiği önerilmez. 17 yaşından sonra istenen her yaşta meme büyütme estetiği yapılabilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında Mamografi Çektirilebilir mi?

2000 yılından sonra geliştirilen cihazlar sayesinde silikon protez mevcut olan kişiler de mamografi çektirebilir.

Göğüs büyütme nasıl yapılır?

Göğüs büyütme göğüs dokusuna silikon protezlerin yerleştirilmesiyle ya da yağ enjeksiyonu yapılarak, küçük göğüslerin istenen boyda büyütülmesini sağlayan bir işlemdir. Bunun için yapılan ameliyatta aynı isimle adlandırılır.

Güzellik her kadının sahip olmak istediği bir kavramdır. Ayrıca her kadın güzel göğüsleri olsun ister. Ancak bazı hallerde doğuştan tek taraflı ya da iki taraflı memelerde gelişme kusuru olabilir, kilo alıp verme sonrasında meme dokusunda hacim kaybı olabilir. Bu gibi durumlarda, göğüslerde daha dolgun, diri, estetik görünen bir görüntü elde etmek için göğüs büyütme ameliyatı yapılabilir. Her kadının güzel görünen göğüslere sahip olma hakkı vardır. Bunun da göğüs estetiği ile sağlanması mümkündür.

Meme büyütme ameliyatı için kullanılan protezler güvenli mi?

FDA klinik çalışmalarına göre silikon içerikli meme protezlerinin kansere ya da başka bir hastalığa neden olmadığı kesin olarak belirlenmiştir. Bu nedenle 17 Kasım 2006 tarihinden itibaren silikonlu protezlerin estetik girişimlerde kullanımı serbest bırakılmıştır. Bu durum meme büyütme yaptırmayı isteyenler içinde önemli bir güven kaynağıdır.

Meme dokusunda meme protezi bulunan kadınlarda mamografiye gerek kalmadan, manyetik rezonans ve meme ultrasonografisi ile meme dokusu incelenerek, her türlü lezyon tespiti yapılabilmektedir. Meme protezi kullanımı yaygınlaştıkça radyoloji merkezleri de silikonlu memeler için mamografi tetkiki yapmaya başlamıştır.

Silikon meme protezleri
Silikon olarak tabir edilen meme protezleri, içerikleri, şekilleri ve yüzeysel yapısı bakımından çeşitli türlerde olur.

Şekil yönünden meme protezleri: Bu protezler iki türlü olur. Bunlar;

 • Damla protez (Anatomik)
 • Yuvarlak protez

Yuvarlak olan protezlerde yatay ve dikey taban çapları eşit olur. Damla olanlarda ise, dikey çapın uzunluğu yatay çaptan uzundur. Yüksekliğinde ise alt kutup üstten daha uzundur. Damla protezlerin anatomik olarak tanımlanması ise, doğal meme şekline çok yakın olmasından kaynaklanır.

İçerik bakımında meme protezleri: Bu protezlerde iki şekilde olur. Bunlar;

 • Serum fizyolojik içerikli olanlar (Salin)
 • Silikon içerikli olanlar

Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protezlerin içeriklerinde tuzlu su yani fizyolojik ve silikon jel olur. Protezlerin silikondan oluşan katmanında fizyolojik serum ya da silikon jel olur.

Yüzey yapısına göre meme protezleri: Bu protezlerde iki türlü olur. Bunlar;

 • Düz yüzeyli olanlar
 • Pürtüklü yüzeyli olanlar

Bu protezlerden pürtüklü olanların etrafındaki kapsül oluşumu düz olanlara nazaran daha azdır.

Meme büyütme orantılı vücut hatları için yapılabilir

Kadınlarda güzellik kavramı her çağda farklılık göstermiştir. Tarihteki eski resimlere, heykellere bakıldığında, kadının tombul olarak tasvir edildiği görülebilir. Bu dönemlerde zayıf sıska kadın estetik ve güzel kabul edilmezdi. Günümüzde gençlerin olmak istediği sıfır beden, o dönemde kabul edilebilir değildi.

Artık kadınlarda güzellik kavramı farklı bir yöne taşınmıştır. Kadınlar orantılı vücut hatlarına sahip olmayı istiyorlar. Yapı itibarıyla kadınlarda kalçalar daha geniş oluyor. Dolayısıyla göğüs, omuz ve kalça orantısı çok önemseniyor. Bir kadın aynada kendine bakınca güzel olduğunu hissetmeyi ister. Bu kadının en doğal hakkıdır. Bu konuda meme büyütme ameliyatı kadının önemli bir destekçisidir. Kalça, omuz ve göğüs orantısının düzeltilmesini sağlar. Dışarıdan bakıldığında adeta ince belli bardak gibi görünüm uygun meme protezleri ile sağlanabilir. İşte bu yüzden kadınlar meme büyütme ameliyatına çok rağbet ediyor.

Meme büyütme ameliyatı kişinin kendi isteği ile yapılan bir operasyondur. Aslında sağlık için yapılması zorunlu değildir. Fakat sağlık kavramı sadece fiziki olarak değil, ruhsal ve sosyal açıdan da kişinin kendini iyi hissetmesine neden olur. Memeleri küçük olduğu için bunu sorun haline getiren bir kadının sağlıklı olduğu da düşünülemez. Bu yüzden İsveç Klinik uzmanları meme büyütme ameliyatının sağlık için zorunlu olduğunu benimsemiştir. Sağlıklı olmak fiziki ve ruhsal olarak kendini iyi hissetmektir.

Meme protezi nereden yerleştirilir?
Meme büyütme ameliyatında protezin yerleştirilebileceği 4 farklı bölge bulunmaktadır. Meme başı etrafı, koltuk altı, göbek ve meme altı kesilerinden protezler yerleştirilebilir. Bu kesi yerlerinin birbirine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Meme başı çevresinden kesi yapılışa, buradaki kahverengi areolanın çevresindeki iz iyileşse de, ameliyat tekniğinde süt kanallarının kesilmesi gibi bir sorun vardır.

Meme altı kesisinden protez yerleştirildiği zaman, süt kanalları bundan etkilenmez. Aynı zamanda yara izi meme altında kaldığı içinde görünürde iz olmaz. Ayrıca meme ve göğüs duvarında herhangi bir sorun olursa, girişim esnasında bunlarda düzeltilebilir.

Koltuk altından yapılan keside memede bir iz olmaz. Çünkü girişim koltuk altından yapılır. Bu bölgeden ve göbekten yapılan girişimlerde protezler endoskopik olarak yerleştirilir. Geriye kalan yara izleri ilk aşamada hafif kızarık şekilde olsa da, zamanla solar ve belirsiz bir hale gelir. Meme protezleri hazırlanan ceplere kolaylıkla yerleştirilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Meme Büyütme Estetiğinde Dren Kullanılır mı?

Çok nadir durumlarda, hakimin gerekli görmesi halinde dren kullanılabilir.

Meme Büyütme Estetiği Sonrasında Korse Sütyen Kullanılmalı Mı?

Ameliyattan sonra yaklaşık 10 gün boyunca korse sütyen kullanılması önerilir. Bu süre sonunda hasta dilediği sütyeni tercih edebilmektedir.

Meme Estetiğinde İmplant Tercihi Nasıl Yapılır?

Hastanın vücut anatomisi, meme yapısı ve istenen meme büyüklüğüne balı olarak hekim tarafından ideal implant ölçüsü ve şekli belirlenir.

Meme Büyütme Estetiği Sonrasında Koşu Yapılabilir mi?

Ameliyatın ardından yaklaşık 4 haftalık bir süreçte koşu ya da ağır egzersizler yapılması önerilmez. Ancak bu süreçte kısa yürüyüşler yapılabilir.

Emzirme Döneminden Hemen Sonra Meme Büyütme Estetiği Yapılabilir mi?

Doğum sonrası emzirme ile birlikte meme dokusunda değişimler meydana gelebilir. Memenin yeniden toparlanarak doğal formunda kavuşması 6 ila 9 aylık bir süreci gerektirir. Bu süreç sonunda meme büyütme estetiği yapılabilir.

Meme Büyütme Estetiği Sonrası Ödem Olur mu?

Her cerrahi müdahale sonrasında, uygulama yapılan bölgede hafif ödem oluşabilir. Göğüs büyütme estetiği sonrasında da hafif ödem oluşabilir. Ancak birkaç gün içerisinde ödem görünümü yok olacaktır.

Meme Büyütmede Kullanılan Protez Süt Kanallarını Etkiler mi?

Kullanılan silikon protezler süt kanallarını asla etkilemez.

Damla İmplant Nedir?

Üst bölümü alt kısmına göre daha az dolgun olan implant tipidir.

Yuvarlak İmplant Nedir?

Her tarafı eşit dolgunlukta olan implant tipidir.

Göğüs Büyütme Estetiği Sonrası Göğüs Simetrisi Bozulur mu?

Ameliyattan sonra göğüslerde simetrik görünüm asla bozulmaz. Ayrıca asimetrik görünüm dahi meme büyütme ameliyatı ile düzeltilebilmektedir.

Meme Büyütme Estetiği Kol Ağrısına Neden Olur mu?

Meme büyütme ameliyatından sonra her iki kolda hafif ağrı hissi oluşabilir. Ancak ağrı kesici ilaç kullanımı ile bu durum kontrol altına alınmaktadır. Ağrı zamanla ortadan kalkar.

Meme Büyütme Estetiği Fiyatı Nedir?

Ameliyatta kullanılacak implantın tipi, şekli gibi pek çok etmen meme büyütme estetiği fiyatını etkilemektedir. Kliniğimizden randevu alarak muayene olabilir ve sonrasında net bir fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Meme Büyütme Estetiği Sonrasında İlaç Kullanmak Gerekir mi?

Ameliyat sonrasında oluşabilecek hafif ağrılar nedeniyle ağrı kesici ilaç kullanımı gerekebilir. Hekim tarafından önerilen kremlerin mutlaka kullanılması gerekir. Bunun dışında başka bir ilaç kullanımı gerekmez.

Meme Büyütme Estetiği Sonrasında İstirahat Süresi Nedir?

Ameliyattan sonra 2 gün istirahat edilmesi gerekir.

Silikon Protezin Patladığı Nasıl Anlaşılır?

Memede ağrı, şekil bozukluğu, sertleşme ya da yumuşama silikon protezde patlama olduğuna dair belirtilerdir.

Meme Büyütme Estetiğinde Ne Kadar Kesi Uygulanır?

Yaklaşık olarak 4 cm’lik bir kesi uygulaması yapılabilir. Kullanılarak implant ve göğüs şekli gibi hususlar kaç cm kesi uygulanacağında belirleyici olabilmektedir.

Meme Büyütme Estetiği Kaç Saat Sürüyor?

Yaklaşık olarak 1 ila 1,5 saat içerisinde ameliyat tamamlanır.

Estetik Ameliyat Öncesinde Aç Olmak Gerekir mi?

Ameliyat öncesinde yemek yememelisiniz. Hekim tarafından ameliyattan kaç saat önce yemek yemeyi kesmeniz gerektiği size bildirilecektir.

Meme protezi büyüklüğü nasıl belirlenir?
Meme protezinin büyüklüğü ameliyattan önce hastanın omuz genişliği, boyu, göğüslerdeki sarma oranı, göğüs kafesi genişliği ile hastanın isteği doğrultusunda belirlenir. Meme büyütme ameliyatı yapılırken, farklı büyüklüklerdeki protezlere bakılarak, en doğru olana karar verilir. Bu kriterlerin içinde en önemli olanı ise, hastanın isteğidir. Çünkü meme büyütme hastanın isteği ile yapılan estetik bir operasyondur.

Göğüs silikonu nasıl anlaşılır?
Göğsün silikonlu olup olmadığı kolay anlaşılacak bir durum değildir. Günümüzde üretilen silikonlar meme dokusu kıvamına ok yakındır. Bu yüzden silikonlu memenin temasla anlaşılması çok zordur. Meme büyütme ameliyatı sırasında hastaların çoğu memelerinin doğal boyutlarında olmasını istediği içinde, gözle de memenin silikon olduğu belli olmaz. Ancak büyük silikon talebi olursa, özellikle bikinili olunduğu zaman göğüs silikonu belli olabilir.

Meme silikonu ameliyatı sonrası iyileşme
Silikon ameliyatları genellikle 1 saat içinde tamamlanır. Hastalar aynı günde ya da bir gün sonra hastaneden taburcu edilebilir. Hastalar ameliyattan sonraki 2 günü dinlenerek geçirmelidir. Bu esnada ağrı fazla hissedilmez. Sadece memelerde dolgunluk hissi hakim olabilir. Bu şişliğin azalması 3 günden itibaren bariz bir şekilde hissedilir. Meme estetiği sonrası ödem beklenen bir durumdur. Bu nedenle telaşa gerek yoktur. Hissedilen ağrı kol arkasına yerleştirilen protezlerde kol hareketleriyle artar. Ancak ilk günlerden sonra etkisini yitirir. Kolların ve bedenin hareketleri 3 günden itibaren rahatlar. Ameliyattan sonraki gün yerleştirilen silikonun üzerine ten renginde bir bant yerleştirilir. Bunun dışında pansuman olmaz. Hastalar bandın üzerine sporcu sutyeni giyer. Bant çıkarılmadan 3 günde banyo yapılmasında sakınca olmaz. Bantı operasyonu yapan İsveç Klinik uzman doktoru 14 günde çıkarır. Bundan sonra iz tedavisine devam edilir. Sporcu sutyeni bir ay süreyle giyilerek, memenin şekillenmesine destek olunur.

Meme protezi ameliyatı sonrasında dikkat edilecekler
Meme protezi yerleştirildikten sonra hastalarda aktiviteler 3 hafta için kısıtlandırılmaktadır. Bundan sonraki süreçte aktiviteler belirli oranda arttırılarak yapılabilir. İlk ay içinde kol hareketlerinin yoğun kullanıldığı sporlardan, oyunlardan uzak durulmalıdır. Ameliyattan sonraki 6-8 haftada hastanın buhar banyosu, sauna, solaryum gibi yerlerden kaçınması gerekir.

Meme büyütme için kullanılan protezleri ömrü ne kadar?
Üretici firmalar meme protezleri için yaşam boyu kullanım süresi vermektedir. Fakat bazı hallerde protezlerin değiştirilmesi gerekebilir. Teorikte protezin ömrü insan ömrüne kıyasla daha uzun kabul edilse de, dış etkenler protezin değiştirilmesini gerektirebilir. Özellikle yaşlanmayla birlikte dokularda gevşeme olması, sarkma sorunu yaşanması halinde protezin değiştirilmesi gerekebilir. Bazen de protez ceplerinin düzeltilmesi ya da kapsül kontraktürü nedeniyle protez değişimi yapılabilir.

Meme protezi bebek emzirmeye engel olur mu?
Meme büyütme ameliyatı sırasında protezin yerleştirildiği yer meme dokusunun altıdır. Bu yüzden protezin meme dokusuna ve süt kanallarına zarar vermesi söz konusu değildir. Silikonun anne sütüne geçmesi konusunda da klinik çalışmalar yapılmış. Ancak piyasada bulunan bebek mamaları ve inek sütünde olan silikonun daha fazla olduğu tespit edilmiştir.

Protezler sarkık göğüsleri dikleştirir mi?
Meme protezi memedeki sarkma oranına bağlı olarak sarkmayı belli oranda düzeltebilir. Özellikle az derecedeki sarkmada bunun etkisi daha fazladır. Ama memedeki atrofi dokusunun kaybolduğu emzirme gibi dönemlerden sonra sarkma fazla olacağı için, meme protezi ile beraber meme dikleştirme ameliyatı da gerekli olur.

Hamilelik silikon protezleri göğüsleri nasıl etkiler?
Silikonun hamileliği etkileme gibi bir etkisi yoktur. Hamileliğin etkisiyle memeler zaten büyür. Silikonlu memelerde bu büyüme daha fazla olur. Göğüslerdeki büyüme her kadında aynı olmaz. Büyümede silikonların büyüklüğü de etkilidir. Hamilelik sona erince göğüslerde eski haline geri döner.

Elle temasta silikon protez hissedilir mi, basınç protezi patlatır mı, şeklini değiştirir mi?
Günümüzde üretilen silikon protezlerin göğüslere uygun boyda yerleştirilmiş olması halinde temasla hissedilmesi söz konusu değildir. Bu silikon protezlerde silikon kıvamı yumuşak olur. Birde kas altına yerleştirilirse, hissedilmesi olanaksız gibidir. Silikon protezlerin patlaması ise, şiddetli trafik kazası, bıçaklanma gibi eylemlerde sorun olabilir.

Meme büyütme ameliyatından kaçınma sebepleri
Kadınların güzel görünme isteği her zaman vardır. Bunu istemeyen bir kadın düşünülemez. Buna rağmen kadınlarda meme büyütme ameliyatından kaçındıklarına da rastlayabiliyoruz. Bunun altında yatan bazı sebepler vardır. Bunlar arasından en sık görülenleri ise;

Etrafımdakiler ne der, ayıp
Toplumumuzda kadınlar açısından bu büyük bir sorundur. Çoğu kadın meme büyütme ameliyatını gizlice yaptırır. Ama insanların hemen herkesi her konuda eleştirdiğine şahit oluruz. Bu nedenle bunu fazla önemsememek gerekir. Kadınların sadece kendileri için yaşamaları, başkalarını memnun etmek için yaşamlarından fedakarlıkta bulunmamaları daha uygundur. Etrafa meme silikonu taktırdıklarını da söylemelerine gerek yoktur. Bunun eşinizin ya da bekarsanız aileniz tarafından bilinmesi yeterli olur. Herkes kendi yaşamını istediği gibi yaşamalıdır.

Meme büyütme pahalı mı?
Daha önceden estetik ameliyatlar daha yüksek maliyetlerle yapılıyordu. Ancak günümüzde herkes için ulaşılabilecek seviyelere indi. Herkes göğüs estetiği yaptırarak silikon protez yaptırabilecek duruma geldi. Çünkü silikon protezlerde gelişen teknolojiyle birlikte daha ucuza üretilmektedir. Estetik uygulamalar yapan kurumların artması, estetik cerrahlar arasındaki rekabetin artması, giderek toplumdaki refah düzeyinin artması gibi etkenler meme büyütme ameliyatının daha uygun fiyatlara yapılmasına neden oldu.

Meme proteziyle bebek emzirebilir miyim?
Meme büyütme ameliyatı olan kadınlarda emzirme riski bulunmamaktadır. Bu risk daha çok meme küçültme ameliyatında vardır. Bazı kadınlarda silikonun etkisiyle memeler daha önde olduğu için, emzirmede daha kolay olmaktadır. Hastalar şunu da bilmelidir ki; bebek emzirirken silikonun eriyip bebeğin ağzına gelmesi de olanaksızdır.

Meme büyütme günah mıdır?
Meme büyütme konusunda bunun günah olup olmadığı hakkında bizlerin yorum yapması hatalı olur. Ancak kişinin bu konuda tedirginliği bulunuyorsa, meme büyütme ameliyatı olmaması daha iyi olabilir.

Meme büyütme ameliyatından korkuyorum
Ameliyat olmak herkes için ürkütücü olur. Özellikle önceden yaşanmış kötü deneyimler varsa bu daha etkili olur. Ama ilerleyen tıp yöntemleriyle birlikte ameliyat ve anestezi nedeniyle oluşabilecek komplikasyonlarda azalmıştır. Meme büyütme ameliyatındaki riskler sizlerin trafikte karşı karşıya kaldığınız riskten daha düşüktür. Bu konuda İsveç Klinik uzman doktorlarına güvenebilirsiniz. Kısa süren bir ameliyat olan meme büyütme sırasında yaşamsal organlar etkilenmiyor. Cilt kesisinden bütün işlemler yapılarak, ameliyat tamamlanıyor.

Bunun için vaktim yok, işim yoğun
Artık herkesin yoğun bir çalışma temposu var. Tatile, izne bile kısıtlı çıkabiliyoruz. Böyle fazla gerekli olmayan bir ameliyat içinde zaman ayırmak çok zor oluyor. Fakat meme büyütme ameliyatı için fazla zamana ihtiyacınız yok. İşiniz kol gücüne dayanmıyorsa, hafta sonu Cuma günü ameliyatınızı olur, pazartesi işinize başlamış olursunuz. Eğer kol gücüyle çalışıyorsanız, sizin 4 hafta kadar izne ihtiyacınız olabilir.

Arkadaşım yaptırdı, memnun kalmadı
Estetik ameliyatlar kişinin memnuniyeti üzerine odaklanılarak yapılır. Özellikle meme büyütme ameliyatı olmuş kadınların bundan memnun olmaması mümkün değildir. İsveç Klinik olarak bugüne kadar ameliyat edip, silikon taktığımız hastalarımızda böyle bir sorunla karşılaşmadık. Meme büyütme ameliyatının bu kadar rağbet görmesi de, belki de bu yüzdendir. Kadınlar mutlu olmasa, meme büyütme bu kadar fazla yapılıyor olmazdı.

İz kalacak diye korkuyorum
Estetik amaçlı yapılan girişimlerin hiç birinde iz kalmaz denilemez. Ancak plastik cerrahlar işlerini titizlikte yaptığı için, ameliyat izlerini vücudun doğal kıvrımlarına gizlerler. Meme büyütme ameliyatı da iz bırakan bir işlemdir. Ancak kullanılan tekniğe göre koltuk altı, meme başı, memenin alt kısmında gizlenen izlerle ameliyat yapılır. Bunlar dışarıdan bakıldığında görünmez. Bu izleri görecek olan siz ve eşiniz olacak. Üstelik ameliyatın üzerinden zaman geçtikçe izlerde beyazlaşmaya başlar ve giderek silikleşir.

Mememde his kaybı olacak diye korkuyorum
Meme büyütme sonrasında his kaybı olmaz. Bu risk az da olsa meme küçültme ameliyatında olur. Meme büyütmede meme başında kesi yapılmadığı için, his kaybı da olmaz. Silikon protezler meme başından yerleştirilirse, çok az his kaybı oluşabilir. Bu nedenle İsveç Klinik olarak cerrahlarımız meme büyütme ameliyatını meme başından yapmayı pek tercih etmez.

Silikon takıldığı belli olur mu?
Memeler silikonla bikini, mayo giyildiğinde, dar giysilerde daha dik ve dolgun görünür. Fakat bu dolgunluğun dışarıdan silikondan kaynaklandığını başkası anlayamaz. Bunun nedeni silikon protezlerin memenin dokusuna ve biçimine uygun şekilde üretilmesidir. Bunların meme dokusuna yerleştirilmesi doğal görünecek şekilde yapılır. Ama bazı operasyonlarda hastanın isteği silikon taktırdığının belli olması şeklinde oluyor. İstekleri genellikle büyük silikondan yana oluyor. Bu durumda silikon takıldığı da doğal olarak belli oluyor.

Hangi estetik cerraha silikon taktırayım?
Sağlık açısından estetik ameliyatlar bir gereklilik değil. Bunlar kişinin kendisini daha iyi hissetmesi için yapılır. Bu nedenle alanında uzman bir estetik cerraha bu ameliyatları yaptırmak gerekir. Özellikle meme büyütme ameliyatında buna dikkat edilmeli. Meme büyütme ameliyatlarında sorun yaşanması nadirdir. Ancak estetik cerrahın her konuda hastanın yanında olması gerekir. Bu nedenle estetik cerrahın daha önceki ameliyatlarının uygun olanlarının fotolarını görmek, doktorla daha sıkı bir iletişimde bulunmak ve doktorun güven verici olması önemlidir. İsveç Klinik uzman estetik cerrahlarımız bu şekilde hastanın güvenini sağlamayı amaçlamaktır. Kendileri hakkında olumlu yorumlar yapılmasına da önem verirler. Her hastada aynı özeni, itinayı gösterirler.

Silikon meme kanserine neden olur mu?
Silikonların meme kanseri ile ilişkisi çok konuşulsa da, günümüzde meme kanseri ve silikon bağlantısı arasında bilimsel olarak bir bağlantı bulunamamıştır. Ancak bu silikonun kansere neden olmayacağını da göstermez. Bunun ispatı oldukça zordur. Ama bilinmesi gereken silikonun kesin olarak kansere yol açtığı ispatlanmamıştır. Bu nedenle güvenle silikon taktırabilirsiniz.

Dilediğim zaman silikonu çıkartabilir miyim?
Silikonu dilediğiniz zaman çıkarttırabilirsiniz. Ancak silikon taktıranların bunu çıkarttıkları da henüz duyulmamıştır. Sadece eskimiş silikonunu değiştiren hastalar vardır.

Narkoz sonrası uyanır mıyım?
Anestezi oldukça geliştiği için, narkozdan uyanma sorunu da kalmamıştır. Hastalar ameliyatın ardından hemen narkozun etkisinden çıkıyorlar. İlk 1-2 saat sersemlik oluşsa da, narkozdan çıkması için beklenmesine gerek kalmıyor. Hastalar ameliyata göre aynı günde bile taburcu edilebiliyor. Bu nedenle narkoz konusunda endişe duymanıza gerek yoktur.

Silikon taktırmamı eşim istemiyor / istiyor
Meme büyütme için bu önemli bir sorundur. Çünkü kadınların bu konudaki en önemli destekçisi eşleridir. Bazen eşleri buna karşı çıkıyor, bazen de eş istese de kadın silikon taktırmayı istemeyebiliyor. Bu durumda estetik cerrahın eşlerle birlikte görüşmesi, bu ameliyatın avantajlarını ve dezavantajlarını belirterek eşlerin ortak karar almalarını sağlamaktır.

Silikon meme ucundan çıkar mı?
Meme dokusunda kullanılan silikon su benzeri akışkan ya da eriyen bir madde olmadığı için, meme ucundan çıkma riski de bulunmamaktadır. Kendiliğinden ya da emzirme gibi bir durumda meme ucunda böyle bir risk oluşmaz. Silikonun patlama riski de, şiddetli bir etki bulunmuyorsa yok denecek kadar azdır.

Meme büyütme ameliyatında ve sonrasında ağrı duyacak mıyım?
Ameliyata girecek olan hastalara damar yolunun açılması için iğne yapıldığı için bunun ağrısı hissedilir. Ameliyatta ise anestezinin etkisiyle hastanın ağrı hissetmesi olanaksızdır. Ameliyat sonrasında sizi etkileyecek olan daha çok memelerdeki dolgunluk hissidir. Meme ameliyatı sonrasında ödemde olabilir. Ameliyat sırasında yapılan bir gün süreli ağrı kesiciler bu konuda çok faydalıdır. Bu ağrı kesiciler ameliyattan 12 saat sonrada tekrar edilerek hastaların konforlu bir iyileşme süreci geçirmelerine yardımcı olunmaktadır. Hastalar taburcu olduğunda estetik cerrahımızın reçete ettiği ağrı kesiciyi kullandıkları takdirde ağrı sorununu tamamen aşmış olurlar.

Ameliyatımı kadın ekip yapabilir mi?
Ameliyatınızı İsveç Klinik bünyesinde bulunan kadın plastik cerrahlar yapabilir. Meme büyütme daha çok estetik amaçlı yapıldığı için, kadın hastaların talepleri bu yönde olabiliyor. Kliniğimiz bu istekleri de karşılamaktadır. Hastaların konforu için her türlü unsur dikkate alınmaktadır. Ameliyatın sonunda kadar hastalarımıza her türlü desteği vermekteyiz.

Kortizon kullanımım ameliyata engel olur mu?
Kortizonun sürekli kullanılıyor olması, hastada yara iyileşmesini geciktirecektir. Bu nedenle doktorlarımız meme büyütme ameliyatını önermemektedir. Ama kortizon bir süre bırakılabilirse, 3 ay geçtikten sonra ameliyatın yapılmasında sakınca olmaz.

Göğüs büyütme yöntemleri
Göğüs büyütme için silikon dışında başka yöntemlerde vardır.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme: Bu yöntemde kişinin kendisinden alınan yağlarla meme dokusu büyütülmektedir. Vücudun başka bölgelerinden alınan yağlarla yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Ancak bu yöntemin kalıcılığı yoktur. Fakat hastalarda memnuniyetsizlik olduğu takdirde, kalıcı olmaması bşr avantaja dönüşebilir. Meme dokusu yağlar eridiğinde eski haline döner. Bu işlemin 1-2 yılda bir tekrarlanması gerekir. Fakat büyük meme istekleri bu yöntemle karşılanamaz. Memelerde orta dolgunluk isteniyorsa, bu yöntem uygulanabilir.

Dolgu maddeleri ile meme büyütme: Bazı dolgu maddeleriyle meme büyütme işlemi yapılabilmektedir. Fakat silikon dışındaki maddelerin meme dokusuna yerleştirilmesi pek uygun görülmemektedir. Silikon meme dokusuyla bir arada olmaz. Çevresinde kapsül vardır. Dolgular ise meme dokusuyla temas halindedir. Bu yüzden sağlıklı kabul edilmiyorlar.

Doğumdan sonra sarkan memeleri, içi boşalan memeleri silikon düzeltir mi?
Kadın için doğum belki de yaşamının en güzel eylemidir. Her kadın anne olmaktan mutluluk duyar. Ancak bu yaşananlarında bedeli oluyor. Memelerdeki deformasyonda bunlardan biridir. Bu durumda silikon takılarak memelerdeki sarkma ve içinin boşalma sorunu düzeltilebilir. Böylece memeler eski haline, diriliğine kavuşmuş olur. Sarkma sorununda ise, silikon takılmasının yanında meme toplama operasyonun yapılması gerekir. Bu işlemler kadının ihtiyacına göre uzman estetik cerrahlarımız tarafından belirlenir.

Memelerimin biri daha küçük, silikon tek taraflı takılır mı?
Normalde kadınların memelerinin biri diğerine eşit olmaz. Bazen gözle görünen, bazen de görünmeyen farklılıklar bulunur. Meme büyütme ameliyatında yerleştirilen silikonlarda buna göre hazırlanarak konur. Böyle tek memede yapılacak düzeltmeler genellikle uygun görülmez. Yani tek memeye silikon yerleştirmek uygun olmaz. Yine meme dokusundaki kıvam farkı iki memede eşitsizliğe neden olacaktır. Bu yüzden iki memeyi eş yapacak şekilde silikon yerleştirilmesi gerekir.

Memelerim keçi memesi gibi, düzeltilmesi mümkün mü?
Keçi memesi, tüp meme, tüberöz meme gibi isimlerle anılan bu sorunda meme ucu öne doğru fıtıklaşır ve emzik gibi görünür. Bunun tedavi edilmesi için üç farklı ameliyat yapılabilir. Memenin durumuna göre meme büyütme, meme küçültme, meme toplama ya da bunların kombine edildiği bir ameliyat yapılması gerekebilir. Sonuç olarak İsveç Klinik olarak bu sorunu düzeltecek olanaklara sahibiz.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında dolgu destekli sutyenlerden kurtulur muyum?
Toplumumuzda kadının vücut yapısı memeler küçük, kalçalar geniştir. Bu orantısızlık kadının en fazla rahatsızlık duyduğu konudur. Bu nedenle sünger, silikon destekli sutyenler çok kullanılır. Fakat dekolte giyimde, bikini giyildiğinde böyle bir şans olmuyor. Bu sorunu aşmak için memeleri silikonla büyütmek gerekiyor. Meme büyütme ameliyatı olarak, memelerinize silikon taktırdığınız zaman bu tür sutyenleri kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Meme büyütme sonrası kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz.

157 yorum

 • Gülcan MERSAN

  değerli hocam operasyonum üzerinden 6 ay geçti sonuç harika tam istediğim sonuç oldu.. sonucu sizlere gönderiyorum yorumlarınızı bekliyorum.. Yakın zamanda liposuction için de gelicem hocam 🙂

 • Gülcan MERSAN

  değerli hocam operasyonum üzerinden 6 ay geçti sonuç harika tam istediğim sonuç oldu.. sonucu sizlere gönderiyorum yorumlarınızı bekliyorum..

 • Gulsumm-3

  Bir çok yerle görüştüm bir çok yerden fiyat aldım ama sizin gibi hastasına değer veren kuruma rastlamadım tüm süreçlerde hem hocam hemde asistanları benimle el bebek gül bebek gibi ilgilendiler sadeece klinğin yoğunlugu nedeniyle beklemek zorunda kaldım sonuç ise tam istediğim gibi bir kadının isteyeceği sonuçların en iyisini aldım hocam size ve mehmet beye teşekkür ederim

 • Nurdan

  tüm içtenliğimle sizlere çok teşekkür ederim sonuç benim için harika bu yaz tüm kadınları kıskandıracağım galiba öyle görünüyor 🙂

 • Jengaaa

  Merhabalar ben öncelikle siteye yorum yazan kişilere teşekkür ederim bana çok güzel yol gösterici oldu tüm yazılar onlar sayesinde sizi tercih ettim operasyon olmadan önce karmaşık bir dönem oluyor bu durumda yaptırmış olanların fikirleri ve tecrubeleri çok önemli benim için..

  Operasyon süreci ve sonucuna gelecek olursak hem doktorumdan hemde tüm çalışanlarınızdan memnun kaldım sadece istanbul trafiği yoruyor insanı ondan dolayı küçük kü.ük stresler yaşamdım sonuçlarımı hocam benden paylaşmamı istedi ve ben daha önce bu yorumları okurken gerçekten benimde göğüslerim böylemi olacak derken şimdi o gün geldi ve bu metni büyük bir mutlulukla yazıyorum diğer yorum yazanlardan veya yaptıracak olanlar fotoğrafı değerlendirirlerse sevinirim

 • Hacer Uzun

  Ne desem nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum inanın sayenizde hayallerim deki ölçülere yeniden kavuştum bir çok kez bu operasyona karar verdim ama olamadım bana o güveni ve kaliteyi bir tek sizler verebildiniz her şey çok iyi şekilde düşünülmüş ve organize edilmişti bana sadece operasyon sonu inanılmaz mutlu olmak kalmıştı. Sadece kliniğin yoğunlu sebebiyle zaman kaybettik birde trafik ekleinince biraz üzülmüştüm ama oda istanbulun genel sornu zaten..

  Herşey için bir kez daha teşekkür ederim eşimde bu mayıs ayında saç ekimi için gelecek aile boyu size güvenimiz sonsuz..

 • Feride

  Uzun zamandan beri instagram profilinizi takip ediyorum göğüs estetiği yapmış olduğunuz hastaları ve sonuçları çok beğeniyorum en kısa süre içersinde orada olacağım mart ayına randevu oluşturdum görüşmek üzere

 • Sena Ö.

  Merhaba herkese ve tüm yorum yazanlara ,yorum yazan kişiler gerçekten önemli buraya yorum yazan buse hanım ile özel bir konuşma yapma fırsatım oldu gerçek süreci kendisinden dinledim.Operasyonunu 7. ayda yaptırmış hem doktor beyin hemde çalışanların iş kalitesini çok beğendiğini sonuçtan da fazlasıyla memnun kaldığını operasyon sonrası iz kalmadığını ve sonucun bir o kadar doğal oldugundan bahsetti bunun üzerine sizleri tercih ettim iyi ki de sizi tercih ettim sonuçtan son derece memnun kaldım bende buraya yorum yazarak bu operasyonu yaptırmak isteyen diğer kadınlara yol göstermek amacıyla yazdım. Sadece yoğunluk fazlalığından biraz beklemek durumun da kaldım onun haricinde iyileşme sürecim çok hızlı bir şekilde oldu operasyondan sonra 2. gün gündelik işlerimi yapmaya başaladım 4. gün ise işime geri döndüm beni etkileyen bir tarafı olmadı hem hocama hem asistan zeliha hanıma çok teşekkür ederim operasyon sonucumu sizlerle paylaşmaktan gurur duyarım 🙂

 • Suzi N.

  Bu operasyon için bir kaç dr. la görüştüm ama bana sizin gibi güven vermediler yurtdışından gelen bizler için güven çok önemli gerçekten side o güveni ve samimiyeti hissettim yaptığım araştırmalarda bir çok ünlülünün sizi tercih etmesi beni size bir adım daha yaklaştırdı sosyal medya ve youtube dan sizin videolarınızı izledeikten sonra tam ve kesin kararımı verdim ocak 1 2019 da operasyonmu geçirdim yeni yıla kendimi harika hissederek girdim operasyon sonrası ufak tefek sancılarım oldu o kadar da olur ben hem hocama hemde tüm çalışanlarınıza teşekkür ederim.

 • Buse Yıldır

  Öncelikle buraya yorum yazan herkese özellikle fotoğraflarını yollayanlara bir kez daha teşekkür ederim yorumlardan ve tecrubelerinizden yola çıkarak burayı tercih ettim sonuçtan ve verdikleri hizmetten, memnun kaldım sadece biraz fazla yoğun bundan dolayı birz bekletildim. hocama mehmet beye ve zeliha hanıma gönülden teşekkür ederim..

 • Ceren Hasa

  Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz 🙂 🙂 Teşekkürler İsveç klinik

 • Gülçe T.

  Uzun yıllardan sonra bu operasyonu yaptırmaya karar vermek benim için büyük bir adım oldu. Güvene bileceğim iyi hizmet nasıl alabilirim diye araştırdığımda ilk olarak sizlerle karşılaştım doktorlarınızı araştırdığımda hepsinin çok iyi cerrahlar olduğunu gördüm ve operasyonumu sizde yaptırmaya karar verdim istanbulun karmaşı haricinde her hangi olumsuzluk yaşamadım hem çalışanlarınız hem doktorlarınız son derece nazikler özellikle çağrı merkeziniz..

  Operasyon sonucuna gelecek olursak tam istediğim gibi oldu hocamı bu konuda taktir etmemek elde değil.. Tüm çalışanlarınıza teşekkür ederim hocam benden 4. ay fotoğrafı istemişti onuda göndermiş olayım herşey için bir kez daha teşekkürler… 🙂

 • damla Y.

  hocaaammm sizleri çok seviyorum tam hayal ettiğim gibi oldu estetik opersyonum ellerinize sağlık – ah birde istanbulun trafiği olmazsa herşey daha güzel olacak

 • Yasemin Lüle

  Merhabalar 🙂 Yaklaşık 16 yaşımdan beri 2000 yılına tekabül ediyor şuanda 32 yaşımdayım hep diğer arkadaşlarımın dolgun gögüslerine özenip benim neden yok diye kendimi kemirdim durdum. yıllarca çok istedim ama korktum orjinalliği bozulmasın vs bi dünya kremler kürler hepsini denedim olmadı olmadı spor yaptım kadınlarda sporla memeleri büyütmek mümkün değilmiş onuda tecrübeyle sabitledim. Uzun süre araştırdım gittim birçok doktorla ücretli muayeneler sonrası güven veremedikleri için ameliyat olmaktan korktum ta ki sizle tanışana kadar daha ameliyat olalı 10 gün oldu hayatım kaldığı yerden çok daha mutlu bir biçimde devam ediyor. Kadın hissediyorum kendime güvenim yerine geldi ve kelimelerle anlatılmayacak kadar hafifledim.Yıllarca korktuğum şey neymiş meğerse 🙂 Ameliyattan önce milyonlarca şey takıldıyordu kafama ve sonrasında nasıl işe gideceğim vs bir düna soru işareti kimseye haber vermedim son güne kadar çünkü insanların ne gerek var demelerine dayanamıyordum. Ben iyi hissetmiyorken başka başka insanların benim adıma yahu ne gerek var demelerinden bıkmıştım çünkü yok gözümü kararttım bi kere Ameliyat öncesi en az 7 saat açlık gerekiyordu o heyecanla çok umurumda olmadı açlık zaten. Ameliyata alındım tertemiz bir hastane ve ilgili şevkatli personel herşey mükemmeldi bu kadar olabilirdi. Gözümü açtığımda antibiyotik ve ağrı kesiciler yapılıyordu hiç ağrı hissetmedim. Yemek saatim geldi yemeğimi yedim ve refakatçimle yürüdüm azcık baş dönmem vardı yanlızca o normal bi durum narkoz etkisiyle. cuma 4 gibi ameliyat oldu cumartesi sabah taburcu oldum pazar evde yattım bol bol antibiyotiğimi saatimi aksatmadan içtim. sadece uzandıktan sonra destek ile yataktan kalkıyordum zorlamamak için. Pazartesi günü işbaşı yaptım ve kimse gözlerine inanamadı çok iyi görünüyordum ağrım yoktu hiç günde 3 kere ağrım olursa alabileceğim ağrı kesicileri bile kullanmadım gerek kalmadı hiç . Önemli olan doktorunuza güvenmek ve olabilecek en uygun ölçüyü belirlemek 40 beden giyerken 34 bedene sığmaya çalışmanın bi anlamı yok çünkü . Şimdi benim gibi kararsız olan her kadına mutlaka yaptırın diyorum hayat kısa mutlu olmak için ne gerekiyorsa yapın gitsin . Şimdi yazın bikiniler giyeceğim rahat rahat 🙂 o alamadığım gecelikleri alabileceğim dantelli sütyenlere merhaba desteklere elv…aa

 • Melda ZEYNİ

  Herkese merhabalar. Yaklaşık 3 yıldır meme büyütme ameliyatı yaptırmayı düşünüyordum. Birçok dr araştırdıktan sonra bir tanıdığım vasıtasıyla sizleri buldum. Doktor bele ile konuştuktan sonra bilgisine ve kendisine güvendim. Ameliyat tarihimi aldim ve yaptırdım. Gayet rahat bir şekilde kendimi doktorumun ellerine bıraktım. Onun önerilerini kabul edip ameliyatimi oldum. Bukadar rahat geçireceğimi ummazdim. Ameliyat sonrasi da hic agrim olmadi. Cuma gunu oldum. Pazar gunu normal hayatima geçiş yaptim. Çarşamba günkü kontrolüme arabamı kullanarak gittim. Agri kesici kullanmadim. İnanın bunlari abartmıyorum. Ekip olarak cok profesyoneller. … isini harika yapan ve harika enerji veren bir ekip . Hayallerinizi ertelemeyin tum ekibe teşekkürlerimi sunuyorum. Bu arada bayan ekip istemiştim hastanede dahi karşılaştığım herkes bayandı. Herşey icin hepinize teşekkür ederim.

 • Eda S.

  merhba ben eda 1 yıl önce göğüs estetiği için sizi tercih ettim bir çok yerle görüştüm sizde operayon olmadan önce şimdi anlayorum ne kadar doğru tercih yaptığımı bir kez daha anlamış oldum operasyon sürecim içersinde sadece kontroller sırasında biraz beklemek zorunda kaldım yoğunluktan onun haricinde her şey den memnun kaldım hocamın istediği öncesi ve sonrası görüntüm sizlerle paylaşıyorum herşey içn bir kez daha teşekkürler

 • pelen B.

  Benim yaşadığımı bir çok kadın yaşıyor malesef ve bir çok kadında benim gibi yıllarca bu sorunu dile getirmekten hatta çözüm aramaktan bile çekiniyor ben bu konuda tam 13 yıl kendime çözüm bulmadan çoğu kez aynaya bile bakamıyordum gece uyukumun bile bölündüğü oldu hep stres yaptım ve yıllar sonra bi kızım oldu bu şekilde biraz daha sonra düzeleceğini düşündüm ama nafile en sonun da ameliyat olmaya karar verdiğimde sizlerle karrşılaştım operasyonu yaptırmaya karar verdiğimde en büyük destekçim biricik kızım oldu ve operasyon günü geldi çattı operasyondan sonra mutluluktan yarım saat boyunca göz yaşlarımı tutamadım ve yıllarca kendime nasıl bir üzüntü verdiğimi düşündüm hiç bir şey bir kadının öz güvenini kaybetmesine neden olamaz ben bu sorunumu sizlerle aştığım için çok mutluyum özellikle hocam harika bir insansınız sizi samimiyetle dinleyip en samimi şekilde çözüm üretiyor 2. büyük korkum doğallıktı bunu da hocamın becerisi ve yeteniğiyle aştık sonuç tam istediğim gibi oldu buradan operasyon yaptırmayı düşünen binlerce kadına sesleniyorum kendinizi önemseyin zaman hızla geçip gidiyor eşinize çevrenize en önemlisi kendinize karşı bu kdar küçük sorunları dağlar haline getirmeyin tekrar teşekkür ediyorum tüm ekibinize siize öncesi ve sonrası fotoğrafımı gönderiyorum iyi ki varsınız 🙂

 • Beyzadenur

  Operasyon günümden son güne kadar herşey harikaydı işlem sonucu ise inanılmaz benim için, sadece kontroller sırasında beklemek zorunda kaldım yoğunluktan bununla ilgili çözüm üretirseniz sevinirim

 • hayathüma

  öncelikle bir kadın olarak bu kadar yıldır yaşadığım sorundan kurtulmak beni oldukça heyecanlandırdı ve mutlu etti 2 gün önce operasyon yaptıdım ve artık kendime güvenim tam… hem hocama hemde asistanlarına teşekkür ederim beni böyle büyük bir sorundan doğal ve rahat bir şekilde kurtardıkları için sizlerle 2. gün fotoğrafımı paylaşıyorum
  ağrı = 0
  şişlik =0
  morluk = 0
  Sonuç = mükemmellllll 🙂

 • Kader1907

  Merhaba ben 6 ay önce göğüs estetiği oldum sizlerde doktor beyin asistanı beni bu gün arayıp kontrollerimi ve işlem sonucu için aradı gerçekten çok şaşırdım 🙂 hastalarınıza bu kadar ilgive özen göstermeni işinizi ne kadar başarılı yaptığınızı gösterir.. bundan dolayı bende sayfanız üzerinden size teşekkür etmek istedim hem yaptırdığım işlemden hemde aldığım hizmetten son derece mutluyum hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim size 6. ay dan fotoğrafımı paylaşıyorum yaptırmak isteyen tüm kadınlara gönül rahatlığıyla sizi öneriyorum..

 • VFC Ceyda

  Bir kadının en büyük sorunlarından biri çocuk doğurduktan sonra küçülen veya sarkan göğüsler bende bu sorunu yaşamış biri olarak operasyon tecrubelerimi buradan paylaşmak istiyorum…

  Operasyon öncesi doktor beyle görüşmemizde bana göğüs büyütme hakkında tüm sorularımı cevapladı ve işlem sonrası neler yapmam gerekenleri detaylı bir şekilde anlattı burada doktoru kesinlikle dinlemeniz gerekiyor ben doktorum her söylediğini harfiyen yerine getirdim iyileşme sürecim daha hızlı ilerledi..
  Operasyon günü ise asistanlar ve hemşireleriniz çok samimi ve içten davrandılar buda beni çok olumlu yönde pozitif bir şekilde amelyata girmemi sağladı heyecan minunmum düzeydeydi..
  ameliyat sonrası kendime geldiğimde acı felan hissetmedim 2. gün hafif küçük ağrılarım oldu ama o kadar da olur bence ! ilk kontrollere kadar göğüslerime bamaya cesaret edemedim kontrol günü yogunluk nedeiyle biraz beklemek zorunda kaldık 🙂 ilk kontolümde o kadar mutlu oldum ki tam istediğim ölçüde ve doğallıkta bir sonuç almam hocamın dediklerinide harfiyen yerine getirdim ve harika bir sonuç aldım hocam asistanlara tüm ekibinize teşekkür ederim ..

 • Seda U.

  Merhaba hocam ben seda size ve ekibinize teşekkür ederim bir çok kez düşündüm bu operasyonu yaptırmayı çevreme sorduğumda isveç klinikle karşılaştım araştırma yaptığımda ise bu işi sizin kadar başarılı yapan kuruma rastlamadım uçak biletimi aldığım günden itibaren hem çağrı merkeziniz olsun hem şoförleriniz olsun ekip olarak çok memnun kaldık verdğiniz hizmetten yıllardır göğüsleri olmayan ve bununla ilgili binlerece sorunla karşılaşmış bir kadın olarak bu sonuç benim için mucize gerçekten istanbula geldiğimizde sadece trafik sorunu yaşadık bunun haricinde A’dan Z’ ye dört dörtlük bir hizmet verdiniz emeğinize sağlık hocam benden 5. ay fotoğraflarımı paylaşmamı rica etmişti bu vesile ile onuda paylaşıyorum diğer yorum yazan kişiler yorumlarsa sevinirim 🙂

 • Sanem K.

  Hepinize öncellikle teşekkür ederim 15 yaşından beri yaşadığım bu sorundan beni kurtardığınız için..

  Hep evlendiğimde göğüslerimin küçüklüğü nedeniyle eşime karşı kendimi özgüvensiz hissederim diye çok korktum ve kaçınılmaz sonla karşı karşıya kaldım evlenmeden önce çevremdeki kadınlar evlen çocukların olsun göğüslerin büyür gibi kulaktan dolma bir çok sözle beni tesseli etmişler ilk çocugumdan sonra göğüslerim sütten dolayı biraz büyüsede sütüm bittikten sonra içi daha da boşaldı eşime karşı öz güveni geçtim kendime güvenim kalmadı eşimle bu durumu paylaştığımda anlayışla karşılaması beni ayrıca mutlu etti bu operasyonu nerede yaptıracağımızı araştırıken bir yakınımızın burada operasyon yaptırdığını öğrendim ve tavsiye etti asıl endişem 2. çocuğum oldugunda emzirmede sorun yaşarmıyım oldu hocamla görüşmeye gittiğimle bu konuyla alakalı çok detaylı bilgi aldım göğüs estetiği sonrası sorun olmayacağını ve hiç bir şekilde his kaybına sebeb olmayacağını öğrendiğimde yüzümdeki mutluluğu görmeniz lazımdı operasyondan çıktıktan sonra kendimi hiç bu kadar mutlu hissetmemiştim yılardır sırtımda taşıdığım büyük sorunumdan kurtulmuştum hocamın bile sevincim karşısında gözleri doldu.. Operasyon üzerinden 3 yıl geçti ve şu an 5 aylık bir oğlum var ne emzirmede nede his konusunda bi sorun var doğal ve tam isteğim gibi göğüslere sahip olduğum için hepinize minnettarım hocam ekibinize tüm çalışanlarınıza çok teşekkür ederim.

 • Merve G.

  merhaba hocam ben 5 ay önce sizde göğüs estetiği operasyonu yaptırmıştım memnuniyetimi buradan yazıp dile gertirmek istedim hem operasyon hemde operasyon sonrası mükemml denilecek derecede rahat bir süreç yaşadım göğüslerimde tam istediğim gibi oldu hocamın ve ekibinin ellerinie sağlık sadece kontrol gününde trafikten dolayı gecikmeler yaşadım bunun için çalışma yapmanızı rica ediyorum.. Kasım ayında burun operasyonum içinde geliyorum ama bu kez 3 kişiyiz :))))

 • cazibe

  Merhaba ben cazibe sizde 9 ay önce operasyon olmuştum operasyon sonrası kontrollerde yoğunluktan dolayı biraz bekletildik yurt dışından gelenler için özellikle zaman gerçekten çok değerli bununla ilgili çözüm üretirseniz sevinirim sonuçlara gelecek olursak benim hayal ettiğimden daha güzel olmuş bu yaz sayenizde gögsümü gere gere dolaştım hocamın ve asistanlarına teşekkür ediyorum bir de röpörtaj yaptım onuda buraya yazacak olan kadınlar sürecimi izleyip bilgi edinebilirler berlinden selamlar….

 • PembişDamla

  Hocam ve asistanı mehmet bey sayenide bu işlemi en rahat şekilde korkmadan aklımda soru işareti kalmadan atlattım bir önceki kurumda operasyonu yapan doktordan dolayı dilim yanmıştı ve bu nedenle sizi tercih ettim doğru ve akıllıca bi tercih oldu benim için çünkü sonuç tam istediğim gibi ve ağrı sızı durumları yaşamadım yok denilecek kadar azdı kontrollerde bana her durumda yardımcı olan nil hanıma da teşekkür ederim siz tam bir ekipsiniz ve başarınız yüzünüze yansımış herkes güler yüzlü ve cana yakın insanlarsınız bu kasımda görümcem içinde sizi tercih edicez kasım ayında görüşmek üzere…

 • SU

  Merhaba hocam

  Benden 7. ayımda fotoğraf istemiştiniz sitenize bakınca bende buraya yorum yapmak istedim benimde operasyon sürecim çok başarılı geçti bir çok kadın gibi bende göğüslerimin küçüklüğünden dolayı içten içe rahatsızlık yaşıyordum araştırmalarım sonucu sizlerin bu konuda en doğal sonuçları aldığınızı gördüm benim için en öenmlisi doğallık operasyon sonrası kontrollerde biraz bekletildim yoyğunluktan dolayı ama çalışşanlarınızın tatlı dili ve güler yüzü bunu tolere etti.. herşey için bir kez daha teşekkürler

 • Mercan

  6 Ay önce göğüs estetiği yaptırdım sonuçtan gayet memnun kaldım hem çalışanlar hemde doktorlarınız çok başarılı bu konda sizi tebrik ederim..

  Göğüslerim ben ergenlikten beri sorunlarımdı bu konuyu eşimle paylaşınca oda bana destek verdi ve operasyon olmaya karar verdim iyi kide göğüs estetiği yaptırmışım kendi 2 kat daha öz güvenli 2 kat daha mutlu hissediyorum sizlerede teşekkür ederim işinizi layıkıyla yapıyorsunuz..

 • Maria Vakaek

  I had a breast augmentation operation on November 1, and I have to be so embarrassed to write it myself, then forget it and write it 3 months later. I would like to be a light on the assumption that this operation is not done, even if I read the comments before the surgery. My breast enlargement operation was easy but I was forced to do afterwards. I have never had a breast that is one of the feminine elements of the woman! Unfortunately, it was a genetic problem, and I suppose that I can not put prosthesis in it. He did the most for me. For my particular situation, my pain is normally more than 2 days, yes, but for those 2 days of painfully painful sight. Thank you so much for all of you

 • Özge Ç.

  Merhaba ben bu kadar doğal ve bu kadar göğüsleri kimsede görmedim sayenizde kadınların kıskandığı biri oldum..

  Hocam size ve ekibinize çok teşşekkür ederim …

 • leyla

  Merhabalar 7 ay önce sizlerde yaptığım göğüs estetiği için yazıyorum normalde bu tür olaylar tarzım değildir ama hocama ve sizlere teşekkür etmek adına yazmayı uygun gördüm yıllarca göğüsümün küçük olmasından dolayı hep bir yanım eksik gibiydi operasyon yaprtısam doğal our mu olmaz hep bu tür sorular vardı kafamda sizleri araştırma sürecimde uzun bir süremi aldı ve sonuçlarınıza hayran kaldım operasyon için randevu aldığımda zeliha hanım tüm konuslarda beni detaylı şekilde bilgilendirdi hocamla ilk görüşmemeizde bana inanılmaz şekilde güven verdi ve bu beni rahatlattı operasyon için günü ayarladık ve operasyon günü trafik nedeniyle biraz gecikmeli oldu operasyondan sonra gözlerimi ilk açtığımda hayal ettiğim den daha güzel göğüslere sonunda kavuştuğumu fark ettim ve göz yaşlarımı tutamadım sonuçta bir kadınsınız ve göğüslerinizin erkek göğüsü olması sizi ne kadar etkiliyeceğini sadece yaşan ve bunun sorunlarını yaşamış kadınlar bilir neyseki hocam gibi uzman kişiler ve sizin gibi işini dört dörtlük yapan kurumlar sayesinde benim gibi binlerce kadının öz güvenini kurtarıyorsunuz tekrar hepinize ayrı ayrı teşşekkür ediyorumm…

 • Funda K.

  Öncellikle sizi tercih etme sebebim olan kuzenime çok teşekkür ederim sizin gibi iyi bir doktor ve çalışan bir ekip bulmuş.. Benim yıllardır göğüslerimin küçüklüğünden dolayı hem sosyolojik hemde piskolojik olarak ciddi anlamda beni etkiledi kuzenimde sizde göğüs estetiği yaptırdı ve sonuç çok dogal ve güzel olmuştu bende açıkcası kısakandım yıllardır bu sorundan dolayı kıskanmam gayet normal dr beyle görüştük ve ameliyat tarihini belirledik sonuç ise paylaşıyorum harika ve doğal elleriniz dert görmesin çok teşekkür ederim her şey için

 • Sultan

  Göğüs Estetiğindeki başarınız takdir edilmeyecek kadar basit değil tam 4 ay önce göğüs estetiği yaptırdım sonucun bu kadar doğal bu kadar güzel olması beni çok fazla mutlu etti hem hocama hemde üm asistanlara teşşekür ederim yoğun trafik nedeniyle biraz bunaldım ama sonuçlar bana herşeyi unutturdu ellerinize sağlık…

 • Güler F.

  Değerli hocam ve asistan mehmet bey sizlere önceliklle Almanyadan kucak dolusu sevilerimi iletiyorum sizler beni nasıl bir sorundan bu kadar mükemmel şekilde kurtardınız anlatamam yıllarca saklamaya çalıştığım tatillerde hep değişik şekillerde bikiniler giyerek büyük göstermek istediğim göğüslerimden beni kurtardınız protez ölçüsüde harika oldu tam istediğim gibi oldu sadece istanbulun yoğunlugu dışında beni ve eşimi yoran bişey olmadı hepinize sonsuz teşşekkür ederiz sağolun hocamın da isteği üzere fotografımı paylaşıyorum harikasınızzzzz

 • Nergiz

  Bir yıl önce göğüs operasyonu oldum operasyon sürecim son derece başarılı geçti en önemlisi ise hayalini kurduğum göğüs ölçülerine kavuştum.Hocamın bu konuda ön görülerine ve tavsiyelerine kulak vermekle doğru bir tercih yapmışım hem doğal hemde güzel abartılı olmayan göğüslerim oldu. Artık bikini ve mayolarımı rahatca giyebilme lüksüne sahip oldum.. Operasyon sonrası kontrollerde yoğunluktan bekletildim biraz ama hocamın ve çalışanların güleryüzü ile bunu halletik hem hocama hem kuruma sonsuz teşekkür ediyorum…

 • Büşşraa

  Hayatım boyunca bir işin kalitesine baktım siz bu konuda bir çok avrupa ülkesini çoktan geçtiğiniz çok açık şekilde belli ediyorsunuz hem yaptığınız operasyonlar hemde kullanılan yöntemle farkınızı ortaya koyuyorsunuz 2 ay önce göğüs estetiği yaptırmama rağmen ağrı morarma veya operasyonla alakalı en küçük sorun yaşamdım Türk doktorlarının özellikle sizin gibi kurumun bünyesinde bulunan doktorların nerdeyse 0 hatayla bu operasyonları gerçekleştirmesi ayrı bir gurur!!

  Ben hem hocam hem Asistanlarına hemde kurum olarak ayrı ayrı teşekkür ediyorum sizlere operasyon sonrası 3. ayımdan fotoğraflarımı yolluyorum iyi ki sizi tercih etmişim

 • Lalezara

  Hocam yaptığınız işleri takip ederek sizleri tercih ettim tercihimde ne kadar haklı olduğumu operasyondan sonra anladım ağrı sızı olamadan küçük ve sönük göğüslerimden 1 saat içinde kurtulmanın mutluğu harika bir duygu size ve ekibinize ne kadar teşekkür etsem azdır.!

 • Nisa M.

  Ben göğüs estetiği yaptırmak için araştırma yapmaya başladığımda bir çok yerle bir çok kez görüştüm çoğu bu konu hakkında yeterince tecrubeye bile sahip değiller.Bu durum bir çok açıdan çok üzücü sizinle her birimden görüştüm nerdeyse ve hepsinden tam anlamıyla bilgi alabilidim dr bey başta olmak üzere tüm ekibiniz harika bence..

  Bir kadın olarak göğüs sorununu yıllarca yaşadım hem özel hayatımda iş yemeklerinde düğünlerde istemediğim elbiseleri giymekten çok fazla sıkılmıştım.Bu durum benim için çok sıkıcı ve sorunlu bir dönem oldu.. İnstagramda paylaşımlarınızı gördüm tam istediğim gibi doğal ve vücut ölçülerine uyan çok iyi işler yapmışsınız buradan yola çıkarak görüşme ve ameliyat süreçlerini geçirdim operasyon sonrası süreç konusunda hiç kimsenin hiç bir tereddütü olmasın çok rahat geçiyor operasyon sonrası 3. günümde araç kullandım o derece rahat geçiyor yani..

  Sadece yoğunluktan dolayı beklemek zorunda kaldım o süreç biraz sıkıcı geçti onun dışında hocamın güleryüzü asistanlarının samimi ve içten tavırları gerçekten beni çok rahatlattılar..

  Hem hocama hem asistanlara özellikle burcu hanıma canı gönülden teşekkür ederim hocamında isteği üzre sizlerle 6. ay fotoğrafımı paylaşıyorum sayenizde göğsümü gere gere tatil yapıyorum..

 • haverna

  Merhaba ben sizde operasyon yaptıralı 4 ay oldu sizlere ve doktor beye teşekkür için sizlere buradan yazıyorum..

  Operasyon öncesi her hasta gibi benimde bazı endişelerim vardı operasyonla alakalı hocamla görüştükten sonra bununla ilgili hiç endişem kalmadı.Operasyon olmadan önce çocuk gibi heyecanlıydım çünkü uzun zamandan beri bu durumun sıkıntısını kendi içimde hep yaşadım belli etmedim çevreme karşı ama içten içe kendimi beğenmediğimi fark ettim bu nedenlede bu operasyonu yaptırmak şart olmuştu.. Operasyondan sonra mutluluktan uzun bir süre ağladım aynanın karşısında saatlerce vakit geçirdim kontrol günü yoğunluktan dolayı beklemek zorunda kladım ama hiç bir şey bu sonucu etkileyemez benide hayallerime kavuşurduğunuz için sizlere minnettarım

 • Merinaj

  Sosyal medyada araştırma yaparken operasyonlarınızın başarısına şahit oldum gerçekten bu kadar başarılı sonuçlar almanız ve işinizi bu kadar iyi yapmanız beni çok etkiledi.. Operasyona karar vediğim zaman dr bey beni bir kez daha doğru karar verdiği gösterdi operasyon öncesi asistanlar ve diğer çalışanlar beni rahatlatmak için elinden geleni yaptılar bende bu güvenle operasyonuma girdim ve çıktıgımda hayal ettiğim o göğüslere kavuşmuştum uzun zamandan beri içimde böyle güzel bir heyecan olmamıştı hemen hemen her kadın gibi benimde göğüs sorunum vardı ve bunu sizler sayesinde aştım şoföründen doktoruna kadar tüm çalışanlarınıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum ekip olarak avrupanın bile ötesindesiniz !! hocamında isteği üzere 4. ayımın fotografını atıyorum sizleri çok seviyorummm 🙂

 • Pınar D.

  Bir çok kez bu operasyonu yaptıranlara uzaktan uzağa bakıp hep iç çekerdim yıllar sonra bende sizlerde bu operasyonu yaptırdım hem işlemden hemde gördüğüm hizmetten çok memnun kaldım herşey için hepinize çok teşekkür ederim 🙂

 • Berna J.

  30 yaşındayım bir şirkette yöneti olarak çalışıyorum fiziğimde oldukça iyi fakat göğüslerimin olmayışı kendime olan özgüvenimi kaybetmeme sebep oldu buda beni hem özel hayatımda hemde iş hayatımda olumsuz etkiledi .. Bir çok kadın gibi bende bu operassyonu yaptırmadan önce detaylı br arayış içine girdim bu konuda çevremde bu işlmi yaptırmış olan en yakınlarımdan bi,ri olan kuzenimin fikri beni çok etkiledi oda sizlerde liposuction operasyonu yaptırdı sonuçtan ve aldığı hizmetten memenun kalmıştı bende dr beyle görüştükten sonra bu samimiyete ciddi anlamda inandım operaysonumda son derece başaarılı ve rahat geçti çok rahat bir süreç sadee kontrol günü biraz bekledik oda nazarlık olsun artık sizlere ve dr canı gönülden teşşekür ederim

 • Leyla

  hocam allah sizden razı olsun bana adın oldugumu tekrar hatırlattınız hamilelikten sonra eşimin beni beğenmesiyle beraber piskolojim iyice bozulmuştu am şimdi yeni göğüslerimle kendime olan öz güvenim yeniden geldi aşırı bir yogunluk vardı biraz bekletildik ama sonuçları görünce hiç beklemek akıma bile gelmedi herşey için çok teşekkür ederim iyi ki varsınız

 • Leyla

  hocam allah sizden razı olsun bana adın oldugumu tekrar hatırlattınız hamilelikten sonra eşimin beni beğenmesiyle beraber piskolojim iyice bozulmuştu am şimdi yeni göğüslerimle kendime olan öz güvenim yeniden geldi aşırı bir yogunluk vardı biraz bekletildik ama sonuçları görünce hiç beklemek akıma bile gelmedi herşey için çok teşekkür ederim

 • busegram

  şubatta meme büyütme ameliyatı oldum.

  Ameliyattan yeni çıkmışken bile belirgin bir

  ağrim yoktu,ertesi gün ise normal hayatıma devam

  ettim,sürecim çok rahat ilerledi. En önemlisi

  tabikii gögüslerimden şuan çok memnunum,

  yillardir isteyip erteledigim bir ameliyati size

  olan güvenim sayesinde gerçekleştirebildim,bu

  yuzden size tesekkur borcluyum. Ayni zamanda

  gülçn hanıma da ameliyat oncesi ve sonrasi

  surecte sorularima ve endiselerime ictenlikte

  yanit verip her konuda yardimci oldugu icin cok

  tesekkur etmek istiyorum

 • Berfin M.

  Herkese merhabalar. Yaklaşık 3 yıldır meme büyütme ameliyatı yaptırmayı düşünüyordum. Birçok dr araştırdıktan sonra bir tanıdığım vasıtasıyla sizi buldum.DR ile konuştuktan sonra bilgisine ve kendisine güvendim. Ameliyat tarihimi aldim ve yaptırdım. Gayet rahat bir şekilde kendimi doktorumun ellerine bıraktım. Onun önerilerini kabul edip ameliyatimi oldum. Bukadar rahat geçireceğimi ummazdim. Ameliyat sonrasi da hic agrim olmadi. Cuma gunu oldum. Pazar gunu normal hayatima geçiş yaptim. Çarşamba günkü kontrolüme arabamı kullanarak gittim. Agri kesici kullanmadim. İnanın bunlari abartmıyorum. Ekip olarak cok profesyoneller. Eda hanimi anlatmıyorum bile. İsini harika yapan ve harika enerji veren biri. Hayallerinizi ertelemeyin ve isveç tekniğine kendinizi birakin. Herşey icin çok teşekkür ederim

 • V.Kader

  Bir çok kez bu operasyonu yaptırmış kişileri dinledim ve izledim hepsi bu konuda biraz hasasyet ama biraz ucuz olsun diye hep yeteneksiz insanlarda ameliyat oluyor sonuçlar hüsran…i ben operasyonumu sizde yaptırdım sonuçtan ciddi anlamda çok memnun kaldım hocama asistanlaraa çok teşekkür ederim bu kadar iyi bir ekibi bir araya getiren bu kuruma da gerçekteen helal olsun…

  bodrumdan selamlar hocamın sayesinde göğsümüzü gere gere dolaşıyoruz 🙂

 • LEYLO

  merhaba degerli hocam ve isveç klinik operasyon sürecince kaprisimiz çeken şoför bey ve hemşire hanımlar hepinize çok teşekkür ederim göstermiş olduğunuz ilgi alakadan dolayı..

  Uzun zamandan beri bu soru yaşıyorum eşime karşı kendi tam anlamıyla öz güven içinde bulalamamyla başlayıp sonraa kendimi aynalar karşısında beğenmeyle devam eden bir süreç oldu benim için halam sizlerde operasyon yaptırdı lipo oldu o sonucundan çok gördüğü ilgiden çok memnun kaldığını sonuçta çok iyi olunca halamı hiç bu kadar mutlu ve neşeli görmedim.. Sonra bende sizleri arştırdım özgüvenimi toplayıp operasyon yaptırmaya karar verdim hem hocam hemde asistallrı sizleri operasyon öncesi ve sonrası süreç için piskolojik olarakda destek oldular.. Operasyon sonrası hocam 6. ayında fotografını kendin paylaşırsın biz hatırlatmayız demişti ve 6. ayım dolmadan 4. ayımın fotograflarını paylaşıyorum sizlerle sadece kliniğin yoğunlu istanbulun trafiği beni biraz yordu onun dışında harika bir tedavi süreci geçirdim herşey için bir kez daha teşekkür ederim.

 • asya_asya

  meme buyutme ameliyati oldum.Baslarda cok korkuyordum cok aci cekicegimi zannettigim icin ama eser hanim beni bu konuda rahatlatti ve ameliyatimi oldum.Daha bir hafta olmasina ragmen oldukca rahatim agrim sizim yok ve sekilleri cok guzel oldu.Doktoruma cok tesekkur ediyorum.Kendisine ameliyat olarak cok dogru bir karar vemisim tşkler isveç klinik

  kontrollerde aşırı yogunluk oluyor lütfen çözüm üretirmisiniz

 • Melekz

  merhaba kas altı meme büyütme ameliyetı oldum. Okuduğum bir çok yazı ve yorumlar nedeniyle endişelerim vardı.sizle görüştükten sonra kendimi onun sihirli ellerine bırakmaya karar verdim, iyi ki öyle yapmışım. Teknik ve ölçü konusunda siz ne isterseniz isteyin, isveç tekniği vücudunuz için en güzel ve doğru olanı size söyleyecektir. Sonuç: Harika! Buradan tekrar ve tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Asistanı nil Hanım; bu süreçte sizinde emeğiniz çok size de çoook teşekkür ederim. Sevgilerimle…

 • Maturakce

  degereli hocam operasyonu sizlerde yaptırdığım için çok mutluyum buraya yazan bir çok kadın gibi benimde hayallerime kavuşturdugunuz için bende sizlere teşekkür ederim hocamın isteği üzre sizlere 5. ay fotografımı paylaşıyorum ellerinize sağlık sadece küçük bir ricam olacak sizlerden kontrol günlerinde yoğunluk oluyor çözüm üretirseniz sevinirimm .. Almanyadan herkese selamlar

 • feriha M.

  Ben hamileliğimde 17 kilo aldım. Doğumdan sonra aldığım fazla kilolarımı 1 yıl içinde diyetisyen yardımıyla verdim. Ama bu süre içinde düzenli spor yapmama rağmen, karnımda ve göğüslerimde çok fazla sarkma oldu. Özellikle karnım zayıfladıktan sonra söndürülmüş bir balon gibi gevşedi ve sezaryan dikişimin üstünde toplandı. Bu sarkmış ve gevşemiş vücudumdan dolayı eşimden utanır oldum, denize bile giremez oldum. Görüntümden dolayı çok mutsuzdum. Eşimde benim mutlu olmam için bu ameliyatları olmamı istedi. Doktor beye daha önce göğüs dikleştirme ameliyatı olmuş bir arkadaşımın göğsü çok güzel olmuştu. Onu gördükten sonra ben de sizleri tercih ettim. Aynı anda hem karın hem de göğüs dikleştirme ameliyatı oldum. Ameliyatımın sonrası çok rahat geçti, hiç büyütülecek ve korkulacak bir şey değilmiş. Şimdi ameliyatımın üstünden 9 ay geçti. Görüntüm mükemmel. Sonuçtan çok memnunum, iyi ki bu ameliyatları yaptırmışım diyorum vetüm kuruma gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederim..

 • Morlina

  Göğüs estetiği yaptırdığım günden itibaren dekolte elbise giyiyorum sayenizde özgüvenim yerine geldi hem hocama hem sizlere çok teşekkür ederim. Operasyon sonrası da ağrım felan olmadı bu konularda çevredeki çok bilmişleri dinlemeyin sadece doktorunuzun dediklerini yapın bence.. Birde sizde bir ricam var klinik kontroller sırasında aşırı kalabalık oluyor çözüm üretirseniz sevinirim 🙂

 • Ayteen

  merhabalar, sizlerle, dogum yaptiktan sonra tanistim ve gorusmelerimiz sonucu meme kucultme, lipo ve karin germe ameliyati yapilmasina karar verdik. bu ameliyatlarin hepsini ayni anda oldum ve 1 gun hastanede kaldim, ertesi gun de yuruyerek evime gittim. hicbir agri yada farkli bir durumla karsilasmadim ve vucudum dogum oncesi halinden daha guzel oldu. doktoruma ve ekibine sonsuz tesekkurler ediyorum, kendime guvenim yeniden geldi. Sizi coookk seviyorummm elleriniz dert görmesin

  Not: Yoğunluk ve trafikte beklemek zorında kaldık çözüm üretirseniz sevinirim 🙂

 • Ayteen

  merhabalar, sizlerle, dogum yaptiktan sonra tanistim ve gorusmelerimiz sonucu meme kucultme, lipo ve karin germe ameliyati yapilmasina karar verdik. bu ameliyatlarin hepsini ayni anda oldum ve 1 gun hastanede kaldim, ertesi gun de yuruyerek evime gittim. hicbir agri yada farkli bir durumla karsilasmadim ve vucudum dogum oncesi halinden daha guzel oldu. doktoruma ve ekibine sonsuz tesekkurler ediyorum, kendime guvenim yeniden geldi. Sizi coookk seviyorummm

  Not: Yoğunluk ve trafikte beklemek zorında kaldık çözüm üretirseniz sevinirim 🙂

 • Ferda V.

  Meme Büyütme ve Ben Kadınım Ben Kadınım ama o ne! bende olması gereken ve benim kadınlığımla özleşen bir şey yok vücudum da yada küçük yada şekilsiz vücut bütünlüğüm yok. Bu nekadar zor bir durumdur bilemez memeli kadınlar ben de memeli kadınlardandım. Çok garip gelirdi memesi olmayan insanlar anlamsız bulurdum ve sonra oda onlardan oldum. Tüp mide ameliyatı olmuştum ve giden 60 kilo ile meme kalır mı? Asla dümdüz ucube tek kelime ile, dışarıya dolgulu sütyen ama ben biliyordum onlar yoktu kadın değildim resmen zayıf hoş bir kadındım dışarıdan ama meme yok tu bu yüzden ben kadın değilim diyordum. Mükemmel bir gündü ameliyat sonrası ilk ayağa kalkışım hastane koridorun da yürürken ve cam dan gördüğüm yansıma aaaa o ne memelerim var. Hasta eda sı ile yürüyen kadın yansımaya yaklaştıkça daha dik yürümeye başladı. Yansıma ile karşı karşıya kalınca dedim ki; BEN ARTIK KADINIM ! Doktoruma sonsuz teşekkür ediyorum

 • JokerPelin

  MERHABA ddeğerli hocam ve asistanlarına çok teşekkür ederim uzun zamandan beri yaptırmayı düşünüyordum bir çok kişi burayı önerdi birde bir çok ünlünün tercih ettiği bu yer ciddi manada güven sağlıyor operasyonu yaptıralı 3 ay oldu sonuçlar benim için inanaılmaz oldu yoğunluk ve trafik hariç herşey süperdi..

 • Rüya

  -mrhbalar,ben 14 nisan günü dr bryin o marifetli ellerine kendini teslim eden şanslı hastalardan biriyim,sizler ismini zaten sıkça heryerde duyuyor kendisinide hangi kanalı açsam görebiliyordum tabiki internetten dahada hakkında bilgi aldım,ben 47 kiloluk bir bayanım ve 2 yaramaz ufaklığım var erimiş bitmiştim ve karar verdim göğüs büyütme hakkında bilgi aldım tereddütlerim vardı benim gibi çok zayıf birisinde bu ne kadar doğal durabilirdiki,tamamen güvendim ve kendimi ona bıraktım ve sonuç ya inanamadım mü-kem-meeeeell protez değil sanki hep benim parçammış gibi duruyorlardı ve 3. günde ben tamamen kollarımı rahatlıkla hareket ettirebiliyordum yine sonuç doktorumun harika eserlerinden birisi daha,tam anlamıyla kendine sonsuz güveni olan ayakları yere sağlam basan kararlı bir görünüş bir okadarda güleryüzlü ve yakın hastayı rahatlatıcı bir ses tonu ve yaklaşım kendisine sonsuz tşşkr ve asistanı burcu hanım sizde harikasınız çok yoruluyosunuz ikinizide öpüyorm.

 • Bilmişhatun

  Değerli hocam başta olmak üzere tüm ekibe teşekkür ederim..

  Ben uzun zamandan beri bu işlemi yapmayı düşünüyordum ama çevremde bunlarla ilgili sonuçları kötü olan estetik operasyonlar gördüm etkilendim uzun bir süre erteledim yakın zamanda komşum bu operasyonu yaptırdı sizlerde bende komşumla detaylı bir şekilde bilgi aldım çok memnun kaldığını hatta burun estetiği için de sizi tercih edeceğini söyledi bende çağrı merkezinde zeliha hanımla görüştüm kendisi bugüne kadar tanıdığım çok cana yakın ve kibar iinsalardan operasyon bilgisi tam detaylı aldım ve ameliiyat…

  Operasyon öncesi ve sonrasında hocam ve ekibi her şekilde yanımda oldular sadece kontrol günü biraz fazla bekletildik yoğunluktan.. ama göğüslerim tam istediğim gibi oldu yıllarca boşuna kendimi yıpratmışım

  Hem hocam hemde kurumunuza çok teşekkür ederim..

 • gizomania

  Merhabalar Onceliklen bu yorumlari okuyan arkadaslar icin cok cok onemli bir uyaridir cunku bende burada yazilan yorumlari okuyup sizlerden destek aldim ….ben buradan yorumlari paylasan arkadaslara cok tesekkur ederim ki beni cok guzel bir yere yonlerdirmis oldular Ben 3 hafta once meme buyutme operasyonu gecirdim burası benim hayalimi gerceklestirmis oldu Allah sizden razi olsun ….Ameliyatim cok basarili gecti ertesi gun taburcu oldum ve su anda rahatliklan calisiyorum hic bir sorunum yok SUKUR TEK KELIMEYLEN SAHANE BIR EKIPLER Hastanede ilgilenen tum arkadaslara buradan cok cok tesekkur ederim…

 • Deniz T.

  Herkese Merhaba, kk yı çok yeni tanıdım ben yaklaşık 1 ay önce göğüs büyütme ve lipo ya karar verdiğim zaman doktor arayışına girdim ve internette önce forumları tarattım.. En iyi yorumlarıysa hep burada okudum.27 eylülde meme büyütme ve göbek-bel bölgesinden yağ aldırma ameliyatı oldum. Ameliyatım tam 4 saat sürdü ama bana sorarsanız bir saniyelik birşeydi. 🙂 Ön görüşmede boyum 1.60 ve kilom 56 ölçülerini baz alarak ortalama 260-270 cc takarız diyen doktorum 275 cc mentor marka yüksek profil silikonu kas zarı altı yöntemiyle memelerime yerleştirdi. :)…Ameliyat sonram rahat geçti..Geceyi uyuyarak geçirdim, ertesi sabah direnlerim çıkarıldı ve 5 gün sonra görüşmek üzere evime çıktım. İki küçük çocuğumla yavaş yavaş normal hayatıma geri döndüm. 5 gün sonra göğüs bandajlarım çıkarılınca iyice rahatladım ve hemen avm gezmelerine başladım. 7. gün kızımı artık okula ben götürebiliyorum. 2 kilo yağ çekilmişti bel bölgemden ve simitlerim hemen kaybolmuştu çok mutluydum, yıllardır onlarla yaşamaktan çok sıkılmıştım 🙂 Son olarak şunu söylemeliyim. burayı araştıran arkadaşlar hiç düşünmeyin direk gidin ve ameliyatınızı olup şu güzelim sonbahar havalarında iyileşmeye bakın, sonrada herşeyi unutun. ben öyle yapıyorum 🙂

  Sevgiyle kalın…

 • Güllüce

  İki çocuk annesiyim her iki hamileliğimde de 45 kg da başlayıp 72 kilolarda biten süreç sonrasında karın ve göğüslerimde sarkma ve inanılmaz kötü deformasyonlar oluşmuştu. sizi internetten yaklaşık 1 yıl kadar takip edip yazılarını okuduktan sonra internet sitesinden msj attım bir cesaret le ertesi günde jet hızıyla arayarak beni randevu günü verdiler sagolsun böylece ilerideki fazlasıyla özgüvenimi tazeleyecek yeni hayatıma başlangıç için adım atmış oldum. doktorum dan göğüs protez ve mini karın germe ameliyatı için gittiğimde tedirginlik vardı acaba göğüsüm büyük olurmu güzel dururmu karnımdaki iz nasıl olur karnımdaki sarkma ve bu seneler içinde oluşan yag tabakası gerçekten gidermi?? bütün sorularıma sabırla ve o gülen yüzü ile cevap verdi göğüs dikleştirme protez ve liposuctionla birlikte mini karın germe için ameliyat günü aldım ama daha sonra yine internet üzerinden okudugum bir kaç kadın formundan sonra iki ameliyatın benim için agır olacağını düşündükten sonra(ki çok büyük saçmalık ve çok fazla abartıdan ibaret) mini karın germeden vazgeçtim sonradan buna çok pişman oldum. 18.03.2014 Gögüs ameliyatımdan sonra narkozdan uyandığımda doktorum ameliyatın çok iyi geçtiği söyledi şöyle bir göğüslerime baktığımda inanamadım 🙂 harika olmuşlardı:) ağrım inanın olmadı ve hatta ameliyattan 1 saat sonra eşimle hastanenin kafeteryasına inerek çay içtik ve çok pişman oldum karın ameliyatı olmadığıma öyle abartılacak ne bir ağrı nede daha sonrasında günlük yaşamımı etkileyecek bir şey yaşamadım ve daha sonra 1 ay sonrasına karın ameliyatı için gün aldım 18.04.2014 te mini karın germe ameliyatı oldum oda çok rahat geçti korkulacak veya büyütülecek bir agrı asla yaşamadım 1 ay korsemi giydim doktorumun söylediklerine uydum ve şuan harika görünüyorum ameliyattan sonra dikiş izinden çok korkuyordum ama çok çabuk iyleşti hiç bir sorunda yaşamadım. doktorumun sihirli elleri ve profesyonelliği sayesinde tabi ki her şey için çook teşekkür ederim. Ekip olarak ta inanılmaz bir enerjileri var burcu Hanımın güler yüzü pozitifliği ve her soruma yorulmadan sıkılmadan cevap vermesi beni inanılmaz rahatlattı bu süreçte burcu Hanıma da çook teşekkür ederim:)

 • Kadriye S.

  Meme Büyütme ve Ben Kadınım Ben Kadınım ama o ne! bende olması gereken ve benim kadınlığımla özleşen bir şey yok vücudum da yada küçük yada şekilsiz vücut bütünlüğüm yok. Bu nekadar zor bir durumdur bilemez memeli kadınlar ben de memeli kadınlardandım. Çok garip gelirdi memesi olmayan insanlar anlamsız bulurdum ve sonra oda onlardan oldum. Tüp mide ameliyatı olmuştum ve giden 60 kilo ile meme kalır mı? Asla dümdüz ucube tek kelime ile, dışarıya dolgulu sütyen ama ben biliyordum onlar yoktu kadın değildim resmen zayıf hoş bir kadındım dışarıdan ama meme yok tu bu yüzden ben kadın değilim diyordum. Mükemmel bir gündü ameliyat sonrası ilk ayağa kalkışım hastane koridorun da yürürken ve cam dan gördüğüm yansıma aaaa o ne memelerim var. kadın yansımaya yaklaştıkça daha dik yürümeye başladı. Yansıma ile karşı karşıya kalınca dedim ki; BEN ARTIK KADINIM ! Doktoruma sonsuz teşekkür ediyorum

 • Mercan

  6 ay önce göğüs estetiği yaptırdım hocamın tavsiyesi ile bir beden büyük protez taktırmaya karar verdik bugün hocamın ne kadar haklı olduğunu bugün anladım hem doğal hemde tam idtetdiğim gibi oldu herşey son derece başarılıydı sadece kontroller sırasında biraz bekletildim bunun ile ilgili çalışma yaparsanız sevinirim hocamın isteği üzere 8. qay fotografımı sixlerle paylaşıyorum elleriniz dert görmesin.

 • FAİKA

  Merhabalar Onceliklen bu yorumlari okuyan arkadaslar icin cok cok onemli bir uyaridir cunku bende burada yazilan yorumlari okuyup sizlerden destek aldim ….ben buradan yorumlari paylasan arkadaslara cok tesekkur ederim ki beni cok guzel bir yere yonlerdirmis oldular Ben 3 hafta once meme buyutme operasyonu gecirdim sizlersayesinde benim hayalimi gerceklestirmis oldu Allah sizden razi olsun ….Ameliyatim cok basarili gecti ertesi gun taburcu oldum ve su anda rahatliklan calisiyorum hic bir sorunum yok SUKUR Eser hanimin o tatli yuzu ve size detayli anlatmasi size ayri bir cesaret ve guven veriyor ve bu her seyden cok onemli Tabiiii EDA hanimi da asla unutmam cok tatli dilli ……guler yuzlu bir asistan TEK KELIMEYLEN SAHANE BIR EKIPLER Hastanede ilgilenen tum arkadaslara buradan cok cok tesekkur ederim Benim bu yorumumu okuyan arkadaslara soyleyecek tek bir sozum var buraya GUVENIN VE CIKIN CIKIN GELIN…

 • Şehriyar

  Merhabalar 🙂 Yaklaşık 16 yaşımdan beri 2000 yılına tekabül ediyor şuanda 32 yaşımdayım hep diğer arkadaşlarımın dolgun gögüslerine özenip benim neden yok diye kendimi kemirdim durdum. yıllarca çok istedim ama korktum orjinalliği bozulmasın vs bi dünya kremler kürler hepsini denedim olmadı olmadı spor yaptım kadınlarda sporla memeleri büyütmek mümkün değilmiş onuda tecrübeyle sabitledim. Uzun süre araştırdım gittim birçok doktorla ücretli muayeneler sonrası güven veremedikleri için ameliyat olmaktan korktum ta ki sizlerle tanışana kadar…ve tabiki daha ameliyat olalı 10 gün oldu hayatım kaldığı yerden çok daha mutlu bir biçimde devam ediyor. Kadın hissediyorum kendime güvenim yerine geldi ve kelimelerle anlatılmayacak kadar hafifledim.Yıllarca korktuğum şey neymiş meğerse 🙂 Ameliyattan önce milyonlarca şey takıldıyordu kafama ve sonrasında nasıl işe gideceğim vs bir düna soru işareti kimseye haber vermedim son güne kadar çünkü insanların ne gerek var demelerine dayanamıyordum. Ben iyi hissetmiyorken başka başka insanların benim adıma yahu ne gerek var demelerinden bıkmıştım çünkü. Eşim bile hayır diyordu ama yok gözümü kararttım bi kere Ameliyat öncesi en az 7 saat açlık gerekiyordu o heyecanla çok umurumda olmadı açlık zaten. Ameliyata alındım tertemiz bir hastane ve ilgili şevkatli personel herşey mükemmeldi bu kadar olabilirdi. Gözümü açtığımda antibiyotik ve ağrı kesiciler yapılıyordu hiç ağrı hissetmedim. Yemek saatim geldi yemeğimi yedim ve refakatçimle yürüdüm azcık baş dönmem vardı yanlızca o normal bi durum narkoz etkisiyle. cuma 4 gibi ameliyat oldu cumartesi sabah taburcu oldum pazar evde yattım bol bol antibiyotiğimi saatimi aksatmadan içtim. sadece uzandıktan sonra destek ile yataktan kalkıyordum zorlamamak için. Pazartesi günü işbaşı yaptım ve kimse gözlerine inanamadı çok iyi görünüyordum ağrım yoktu hiç günde 3 kere ağrım olursa alabileceğim ağrı kesicileri bile kullanmadım gerek kalmadı hiç . Önemli olan doktorunuza güvenmek ve olabilecek en uygun ölçüyü belirlemek 40 beden giyerken 34 bedene sığmaya çalışmanın bi anlamı yok çünkü . Şimdi benim gibi kararsız olan her kadına mutlaka yaptırın diyorum hayat kısa mutlu olmak için ne gerekiyorsa yapın gitsin . Şimdi yazın bikiniler giyeceğim rahat rahat 🙂 o alamadığım gecelikleri alabileceğim dantelli sütyenlere merhaba desteklere elvedaaa:) Sizlere dr beye ve ekibi iyiki varsınız herşey için çok teşekkür ederim.

 • SUperisi

  Herkese merhabalar. Yaklaşık 3 yıldır meme büyütme ameliyatı yaptırmayı düşünüyordum. Birçok dr araştırdıktan sonra bir tanıdığım vasıtasıyla sizleri buldum. Dr. la konuştuktan sonra bilgisine ve kendisine güvendim. Ameliyat tarihimi aldim ve yaptırdım. Gayet rahat bir şekilde kendimi doktorumun ellerine bıraktım. Onun önerilerini kabul edip ameliyatimi oldum. Bukadar rahat geçireceğimi ummazdim. Ameliyat sonrasi da hic agrim olmadi. Cuma gunu oldum. Pazar gunu normal hayatima geçiş yaptim. Çarşamba günkü kontrolüme arabamı kullanarak gittim. Agri kesici kullanmadim. İnanın bunlari abartmıyorum. Ekip olarak cok profesyoneller. İsini harika yapan ve harika enerji veren biri. Hayallerinizi ertelemeyin.

 • Kalender M.

  Değerli hocam başta olmak üzere tüm çalışanlarınıza sonsuz teşekkür ediyorum.

  Operasyon süreci boyunca istanbulun trafiği hariç her şey yolunda ve çok düzeli bir şekilde ilerledi operasyona karar vermemdeki en büyük etken teyzemin burada operasyon olmasıydı çok başarılı geçti onun referansı üzerine bende sizleri tercih ettim ve göğüs estetiği yaptırdım çok başarılı oldu hocamında isteği üzerine 3. ay fotoğrafımı sizlerle paylaşıyorum Almanyadan selamlarrrrr…

 • Leyla M.

  Değerli hocam ve asistanlarına çok teşekkür ederim öncelikle hem operasyon hemde operasyon sonrası çok ilgi ve alaka gösterdiler.

  Operasyon tam istediğim gibi oldu hem doğal hemde haylimdeki gibi oldu bir kadını kadın yapan şey göğüsleri göğüslerinden memnun olmayan kadınların mutlu olmasının mümkün olduğunu düşünmüyorum almanyadan kucak dolusu selamlar

 • Meral

  bir yıl önce yaptırdım operasyonumu sizde operasyon sonrası ağrı sızı herhangi birşey yaşamadım gayet başarılı bir operasyon oldu çok teşekkür ediyorum herşey için klinik kalabalık ve biraz bekletildik onun haricinde harikasınız

 • Ferda M.

  Öncelikle hocam ve depğerli asistanlarına çok teşekkür ederim hem operasyon öncesi hemde operasyon sonrası hep yanımda oldular en küçük sorun bile yaşamadım.

  Operasyondan beklentim yıllardır küçük olan göğüslerimin vücuduma tam orantılı bir şekilde olması ve doğal olmasıydı bu konuda hocam gerçekten harika istediğim ve beklediğimden çok çok iyi oldu bu yaz hocamın sayesinde rahat rahat bikini giyebilicem ..

 • Selvi M.

  hocam sizlere ne kadar teşekkür etsem az hem operasyon hemde operasyon sonucu benim hayal ettiğimden çok daha güzel oldu .:)

 • ıtırcık

  Hayalimdeki göğüslere sayenizde kavuştum..

  Ergenlik dönemimden bu güne kadar gelişmemişti göğüslerim kuzenimin tavsiyessi üzerine burada operasyon oldum anlattığından daha iyi bence az bile anlatmış sadece yogunluk var bu nedenle biraz bekleme süremiz uzun oldu bunun da pek bi önemi yok gerçekten çok iyi iş yapıyorsunuz bu yaz liposaksın için gelimcem tekrar görüşmek üzere hocama selamlar

 • meryem

  Hem operasyondan hemde operasyon sonrası tüm süreçler memnun kaldım bir çok kez bu operasyonu yaptırmayı düşündüm ama bana o güvene verebilecek bir kurumla tanışmadım burayla tanısana kadar hem hoca hem de çalışanlar harkalar her şey için teşekkür ederim

 • Sunal O.

  Merhabalarrrr

  Değerli hocam ve asistanları sizlere nasıl teşekkür edebilirim bilemiyorum operasyonun başlangıcından itibaren herşey mükemmeldi sadece çağrı merkezi yogun çağrıdan dolayı birazcık geç ulaştım ama sonuçta sizlere ulaşabildim hayal ettiğimden daha iyi ve güzel oldu göğüslerim bir çok yakın arkadaşım var ve hepsi hayranlıkla bana bakıyor kimisi sizlerden randevu almış 🙂 bir kadın olarak daha iyisinin olacagını düşünemiyorum bugun tam tamına 5. ayım ve sizlerle fotografımı paylaşmak istedim bura üzerinden de hepinize tekrar teşekkür ederim saolun

 • denizsu

  ben 28 yaşında bir kadın olarak erken yaşta anne oldum buda göğüslerimin sarkmasına neden oldu sarkık göğüslere hiç bir kadının tahammülü olamaz

  Bende burayı buldum bir çok yerden fiyat ve hizmet durumlarına baktım en mantıklı burası geldi. Tüm süreç olsun herkes son derece profesyonel sadece yogun talep var ve kalabalık oldugu için bekleme sorunu oldu oda gayet normal hocamın isteği üzere 4. ay fotoğrafımı paylaşıyorum sizlerle bence en dogru tercih..

 • Katerinaa

  yaz başalngıcı ile ne kadar dogru tercih yaptıgım ortada canım hocam ve burcu hanım tüm süreç için sonsuz teşekkür ederim + bu yaz tüm yazlardan farklı olcak eminim 🙂 liposakşın için bi tavsiye benden kzılara onuda merak edenlere onuda tabiki burada yaptırdım

 • coolbaby

  bir çok gibi benimde hayalim güzel bir vücut inanılmaz ölçülerdi tabiki ama bunu gecen zaman ve doğum yaptıgım için hiç yakalayamadım ben hem göğüs hemde lipo yaptırdım hocama doğal olması esas konuydu. İşlem süresince hem kurum olarak hemde dr olarak işlerinde son derece başarılılıar bu konuda kesinlikle haklarını teslim etmek gerekiyor ben sadece yogunluktan dolayı biraz sıkıldım..
  SOonuçlara gelince bir çok kadının hayranlıkla bana bakmasını sağlayan herkese sonsuz teşekkürler…

 • Kasımgüzelii

  canım hocam ve biricik asitanları sizleri çok seviyorum bizlere samimiyetiniz ve doğru duruşunuz için çok teşekkür ederim hocamın tavsiyesi ile lipo + göğüs operayonu oldum ve tvlerde gördüğüm o mankenlerden daha güzel oldum sanki elinizde sihirli bi dokunuş var bir çok yerden ve birçok dr dan daha da başarılısınız klnikte bizlere yardımcı olan Aynur hanıma da sevgilerle tüm kalbimle sizleri seviyorum 🙂 bu yaz plajlar isveç güzeli görsün

 • Mervani

  bir çok kez bu operasyonu yaptımayı düşündüm ama hep erteledim gecen yaz çok yakın bir arkadsım tatildeyken yaptıgı kötü bir şaka ile yaptırmaya karar verdim bununla ilgili arastırma yapmaya başladım ve sonunda sizlere ulaştım en büyük endişem dogal olmasıydı bununla ilgili hocama güvendim kendisi bu konuda uzman şimdi bu oparyonu olalı 4. aydayım göğüslerim tam istediğim gibi oldu kendimi tam bir kadın olarak hissediyorum hocama ve asistanlara kucak dolusu selamlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim…

 • nessime

  Göğüslerim doğum sonrası dahada küçüldü eşime karşı kendimi mahçup hissetmeye başladım bununla ilgili bir çok yerden bilgi almaya başladım ve en son buraya karar verdik.
  Ne kadar dogru bir tercih yaptıgımı şimdi daha iyi anlıyorum şimdi 1. ayımın sonundayım ve herşey inanılmazzzzz

 • mavimelek

  yıllarca göğüslerimi büyük göstermek için enterasan ve bihayli değişik yollar denedim ve göğüslerim hiç bir zaman tam istediğim gibi olmadı tatile gitmekten bile nefret eder haale geldim ve çok yakın bir arkadasım burayı önerdi biraz araştırdıktan sonra doğal göğüs yapabilen tek yerin burası oldgunu anladım operasyon süreci boyunca herşey muntazamdı gerçtekten hatasızdı herşey şimdi size 2. ay fotografımı atıyorum ilginiz alakanız için çok teşekkürler beni hayallerime kavuşturdunuz

 • sonmehtap

  yaz sezonunu biraz erken açtım sizler sayesinde bir sürü bikini aldım hepsini artık büyük bir öz güvenle ve heyecanla giyiyorum hem dogal hemde tam isteğim gibi oldu hocam harikesnız gerçekten – Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz

 • Şahika

  yıllarlaca dert ettiğim sorunumdan 1 saatte kurtulmak inanılmaz 🙂 sizlere nasıl tesekjkur etsem azdır herşey o kadar mükemmeldiyki buradan hocam ve asistanlarına çok tesekkürler yogunluktan dolayı bekleyenler haklılar ama herkes kaliteli hizmet almak kolay değil gerçekten

 • yıldızca

  bir çok yeri araştıma sonrası bende herkes gibi burayı tercih ettim bir çok yeri ve yorumlara baktıktan sonra karar verdim benim de bir çok annenin sorunu olan emzirme sonrası göğüslerin içinin boşalmasıydı beni sarstı resmen erkek göğüs gibi oldu çok zor durum ama bura sayesinde yeniden göğüslerime kavuştum herşey ciddi anlamda çok kaliteliydi hocalar çalısanlar temizlik yapanlar bile son derece proföyoneller buradan hocam asistanı burcu hanıma ve tüm ekibe teşekkür ediyorum

 • sürreyya

  öncelikle mehaba herkese benim müzdarip oldugum durum bambaşkaydı spor yapan bir kadın olarak etrafımda göğüsleri harika kadınlar gördükçe kendimde eksiklik hissetmeye başladım bunun için bir çok yerle görüşmeye başladım ve en son youtube da hastalarının süreçlerini paylaşan ve baştan sona kadar her konuda bilgi veren sizleri buldum ve şu an benim imrenerek baktığım kadınlar imrenerek bakıyorlar gerçekten kendimi tam anlamıyla mutlu hissdiyorum

 • bilmişhatun

  Degeerli hocalarım ve dünyalar tatlısı asistanları hepinizw almanyadan çok selam iyiki estetik maker dinleyip hem göğüs hemde lipo yaptırdım tam hayalımdeki kadın oldum gözlerini üzerimden alamanyalar var bu harika bir duygu aynanın karşısından kendimi o kadar mutlu hissediyorum ki sanki yıllardır bir kabusdan uyanmış gibi herkese çok çok tesekkür ediyorum buradan bütün izmirlilerede selamlarrrrrrr 35,5

 • Vaveylaaa

  göğüs estetiği yaptırmadan önce bir çok yer araştırdım ve hayalimdeki beni o tam kadınsı gösterecek hem doğal hemde çekici gösterecek olan göğüslere sizler sayesinde kavuştum mutululu apayrı mükemmel bir his benim için bir çok kadının bu konuda içine kapanık olması da ayrıca çok üzücü gerçekten neyseki ben sizlerle tanışıp ve mükemmel bir hizmet aldım ellerinize sağlık canı gönülden teşekkürler istediğiniz gibi size 1. ayımdan fotoğraflar atıyorum berlinden selamlar

 • birdemet

  göğüs + liposuction işlemleri yaptırdım bir çok yerden daha ilgili ve kalitelisiniz kesinlikle hocama ve asistanları benimle son derece ilgilendiler hepsinden önemlisi işlem süper geçti ve sonuç benim için harika sadece yogunluk fazlaydı biraz bekledik

 • cicikız

  Yeni bikinilerimi aldım sayenizde istediğim tüm bikinileri giyebiliyorum göğüslerim artık saklamama gerek yok çok çok tesekkür ediyorum hepinize tatill başlar :O

 • çalıkusu

  eeeee bende bu yaz göğüsümü gere gere dolasıcam tabiiii doktoruma ve asistan mineye cok tesekkür ederim Not: istanbul her zamanki gibii bol trafikli

 • defnem

  ilk baslarda göğüslerimin küçük olusu o kadar etkilemiyordu beni gecen zaman içiersinde dekolte elbise giymek istedim lakin göğüslerimden dolayı kötü duruyordu üzerimde bu nedenle göğüs büyütme yaptırdım istenilen gibi 4. ayımda sizlere fotografımı paylasıyorum gerçeken tam istedim gibi oldu tüm kadınlar güzelliği fazlasıyla hak eder

 • nergiz-i

  istediğin ölçüde sütyen bakabilmek gerçekten büyük mutluluk tessekürlerrrrrrr

 • bilGeKadın

  bu yaza sizler sayesinde bomba gibi giriyorum tüm çalısanlara ve ekipe sonsuz sevgiler siz hayatımda harika bir detaysiniz 🙂 istediğiniz gibi fotografımı paylaşıyorum 🙂 tesekurlerrrrrr

 • melegimm

  ben 2017 haziranda size ben operasyonu için gelmiştim.9. aya girmek üzereyim ve beklediğimden çok daha güzel bir sonucla karşılaştım olmak üzere tüm çalışanlara çok teşekkür ederim:)

 • Mary T.

  I have been sending wonderful results to you sincerely thank you thanks swedish clinic

 • berna L.

  1 yıl önce göğüs estetiği yaptırdım ne iz nede herhangi bir sorun yaşadım özellikle doktor asistanları ve çağrı merkezi her soruma cevap verdiler bir çok yerden çok çok fazla kalitelisiniz iyi ki sizi tercih ettim istanbul trafiğini saymazsak dört dörtlük hizmet aldım teşekkürler

 • derya

  size nasıl teşekkür etsem bilemiyorum gerçekten övgüleri fazlasıyla hak ediyorsunuz tüm çalışanlarınıza ve kurumunuzdan çok memnun kaldım… sayenizde hayal ettiğim göğüslere kavuştum kesınlikle tavsiyem sizsiniz

 • demet

  harikasınız teşekkürler hocam

 • Funda Ceylan M.

  merhabalar millet herkes operasyon sonrası göğülerini paylaşmıs burada bende paylasıyorum ve yorumlarınızı bekliyorum ben çok beğeniyorum aynı zamandan doktoruma ve isveç klinğe çok teşekkür ederim

 • Rana

  teşekkürler İsveç klinik İstanbulun kalabalığı ve trafiği hariç herşey mükemmel di sonucum muhteşem

 • Cemre T.

  bu kiliğin şöföründen tutun temizlik yapanına kadar herkes o kadar anlayıslı ve hosörülüler ki anlatamam size bu artı yanı birde operasyonel kısmı o konuda zaten mükemmler teşekkürler isveç

 • Jule F.

  merhabalar hocam göğüslerim tam istedğim boyutta ve şekilde gerçekten İsveç klinik olarak Avrupanın en iyisiniz ve fransadan kucaklar dolusu selamlar

 • Seren H.

  hepinize çok teşekkür ederim yıllar sonra bana hayal ettiğim göğüslere kavuştum minnettarım size

 • mehtap

  merhaba hocam size çooooooooook teşekkür ediyorum göğüslerim harika tam istediğim gibi oldu ilgi delisi oldum tam aradıgım yer süpersiniz.

 • meltem a.

  ben inanilmaz mutluyum tesekkur ederim memet beye ve zeliha hanima cok basarili ve rahat oldu ameliyatim turkiyeye selamlar

 • Nida

  Yıllardır göğüs küçülklüğü nedeniyle hep bi özgüven eksikliği yaşadım ama çözümü sizde buldum hocama ve hepinize teşekkür ederim gerçekten beni bu dertten kurtadınız. Size minnettarım

 • Deniz F.

  Bir yıl önce estetik yaptırdım sizde hayal ettiğim sonca kavuştum şu an tatildeyim ve iz kalmadı ve göğüslerimi artık sizin sayenizde çok fazla beğeniyorum.

 • nisa

  ben göğüs estetiğim için size teşekkür ederim gerçekten herşey çok başarılı geçti harikasınız.

 • almira

  merhabalar gogus estetigi sonrasinda 3 ayim hersey icin cok tesekkur ederim

 • Nermin

  merhabalar almanyadan yazıyorum size ilk defa bu kadar ilgili ve bu kadar samimi bir yer gördüğüm bizi ilgiye bogdunuz hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

 • Sunaz

  Çok başarılı ve istediğim gibi bir sonuç oldu emeğinize sağlık istanbul trafiği hariç herşey mükemmeldi 🙂

 • Mine

  Merhabalar hocam ve isvec klinik çalışanları hepinize çok teşekkür ediyorum hem operasyon için hem de göstermiş oldugunuz ilgi için göğüs estetiği için iyi ki de sizi tercih etmişim herkese tavsiyem siz olacaksınız. iyi çalışmalar

 • Buse

  merhaba hocammm
  ben sizde estetik operasyon yaptırdım İstanbula geldiğim andan itibaren hem şoför bey ve tüm çalışanlar son derece nazik ve kibardı operasyon sürecim son derece başarılı geçti beklentimin çok çok üstündeydi herkese çok teşekkür ederim çevreme sizi tavsiye edicem iyi çalışmalar diliyorum..

 • Berna

  ben bir yıl önce göğüs estetiği yaptırdım sizde herşey çok güzel oldu ilgililer alalkalılar ve en önemlisi hayal ettiğiniz sonucu çok iyi biiyor ve uyguluyorlar hocama ve asistanlarına selamlarımı iletiyorum.

 • Zahide T.

  evettt tam istediğim kalitede ve hizmette bi yer buldum sonunda birazcık kalabalık olsada sonuçlar ve hizmet süperdi çok teşekkür ederim hepinize . Hamburg dan selam vve sevgiler …

 • Mina E.

  merhabalar isvec klınık 🙂 gögus estetıgım icin sizi tercih ettim tam ıstedıgım gıbı oldu goguslerım hepınıze tesekkur ederım

 • Ahsen

  hocamın tavsiyesi ile 400 cc göğüs implant yaptırdım ben daha büyük istiyordum ama operasyon sonrası gerçekten hocamın ne kadar haklı oldugunu gördüm gerçekten tam istediğim gibi oldu herkese selamlar ellerinize sağlık 🙂

 • Ayça

  ben bi akrabamızın tavsiyesi üzerine tercih ettim bence eksik anlatmış siz daha fazla övgüyü hak ediyorsunuz…

 • Tülin

  Uzun zamandır böyle sağlam bir ekiple karşılaşmamıştım tüm dostlarıma sizi tavsiye ettim herşey süperdi işlemden sonra kendimi çok mutlu hissediyorum

 • Zerrin

  bir çok yere araştırdım ve sonuçta sizi tercih ettim tercihimin ne kadar doğru oldugunu gördüm herşey son derece iyiydi sadece kliniğinizin kalabalığı konusunda birzcık şikayetçiyim bir puanı kırıyorum bu nedenle 🙂

 • Zehra V.

  Merhaba bende göğüs estetiği için yer bakıyorum araştırmalarımın sonucu beni sizin doğru adres olduguna ikna etti sonuçlar gerçekten süper ” 400 cc ” mucizesini yaşamak için sabırsızlanıyorum en kısa sürede görüşmek üzere

 • leyla

  Merhabalar hocamm size operasyon sonrasını 2. ayımı buradan yollamak istedim herşey yolunda göğüslerim tam istediğim gibi oldu çok başarılısınız ellerinize sağlık şoför bey başta olmak üzere herkese çok selamlar byyy

 • kader

  merhabalar hocam öncelikle size almanyadan selamlar..
  göğüs estetiği operasyonum çok çok iyi geçti herşey için hem hocama hemde isvec klinike çok teşekkür ederim bu arada suzii hanım bence göğüs estetiği için burayı tercih edin mükemmller estetik konusunda

 • Suzii

  Gerçekten operasyanlarınız çok başarılı bende göğüs estetiği olmak istiyorum en son yapılan operasyon öncesi sonrasını görme şansım var mı acaba şimdiden teşekkür ederim.

 • Vildan

  herşey için çok teşekkür ederim o kadar başarılı oldu ki operasyonum hayal ettiğimin üstünde

 • Emel

  dün itibariyle bir buçuk ay oldu hayal ettiğim göğüslerime yaniden kavuştum estetikte bir numarasınız

 • Nur

  kemlimenin tek anlamıyla HARİKASINIZ..

 • Dilek

  operasyon öncesinde ve sonrasında herşey çok iyiydi en çok iz kalır diye korkuyordum ama şuan 4 ayım ve iz kalmadı hocama ve demet hanıma çok teşekkür ediyorum

 • mercan

  göğüs estetiğim harika oldu çok teşekkür ederim hepinize

 • cavidan

  operasyonun başında tutun sonuna kadar herşey süperdi sadece istanbul trafiği yordu beni trfaikte zamanımız kayboldu ama yapılan işlem olsun göterdiğiniz ilgi olsun herşey çok başarılı ve düzgündü teşekkür ediyorum haziran gibi de burun estetiği için geliyorum 🙂 görüşmek üzeree

 • Nurgül R.

  merhabalar sayenizde göğüslerim oldu bu konuda başarınızı takdir etmemek olmazdı teşekkür ederimmmm

 • sevtap

  yıllardır göğüslerimden dolayı mutsuzdum kadın oldugumu göğüs estetiğinden sonrra anladım beni o kadar mutlu ettiniz ki anlatamam geldiğim günden döndüğüm güne kadar hep yanımda oldunuz hepinize çok teşekkür ederim saygılarımı sunuyorum size ve hocalarıma

 • suzan

  ben böyle bişey görmedim her şeyin o kadar güzel oldu o kadar iyi bir hizmet aldım ki size nasıl teşekkür edecegimi bilmiyorum herşey için teşekkürler minettarım size

 • Banu

  bu gün tam 4 ay oldu operasyon yaptıralı herşey yolunda size bahsettiğim o elbiseleri sizin sayenizde giyebiliyorum herşey için ayrı ayrı teşekkür ederim sizin kadar tecrubeli ve işini iyi yapan bi kurumun türkiyede hizmet vermesi gurur verici bence.. bir numarasınızzzzz

 • ayşenur

  9 ay oldu göğüs estetiği yaptıralı doktorumun tüm dediklerini operasyon sonrası yerine getirdim ve çok kısa sürede günlük hayatıma döndüm her şey yolunda sizi çok seviyorum iyi bakın kendinize

 • feride

  uzun zamandır sorundu benim için göğüsler şuan 4. ayım operasyon sonrası hepinize ayrı artı teşekkür ediyorum doktoruma çalışanlara ve asistanlara işlemden çok memnunum yakında görümce ile gelicez onunda ihtiyacı var

 • sevda

  Gerçek manada hizmet aldım sizden çevremdeki herkese sizi anlatıyorum göstermiş oldugunuz ilgi alaka ve samimiyet bir de üstüne operasyon sonucum mükemmel daha ne isterim ellerinize sağlık

 • nurcan

  3 ay önce göğüs estetiği oldum sizde bu kadar rahat olacagını bilsem 1 yıl önce gelirdim hem doktoruma hemde size çoookk teşekkür ederim

 • Sude U.

  Gecen yaz kuzenim göğüs estetiği yaptırdı sizde bana’da tavsiye etti sizi bende bu tavsiyesine uydum şuan 4 ay geçti operasyomun üzerinden sonuçtan son derece memnun kaldım kuzenimin anlatığı hizmetin daha fazlasını gördüm ve yaşadım hepinize yürekten sevgiler. Türkiye’de bir numarasınız

 • Emine

  Merhaba ben doğumumdan sonra emzirme nedeniyle göğüslerim sarktı bir yıl sonunda operasyon için isveç kliniği tercih etmiştim her konuda beni detaylı bilgilendirdiler her konuda bana destek oldukları için özellikle asistanlar ve hemşireler çok nazikler hepinizi buradan öpüyorum sizleri seviyorum 🙂

 • BURCU

  hayalini kurdugum elbiselerimi kullanmaya başladım gerçekten çok mutluyum hocama ve asistanlarına çok çok çok teşekkür ediyorum

 • semiha

  Aklınızda soru işareti olmasın o kadar üst düzey hizmet alıyorsunuz ve gerçekten avrupa standartlarının üzerinde iyi ki varsınız..

 • Fatma E.

  gül hanım benim göğüslerimle sorunum sizin yaşadığınız soruna çok beziyor sonuçlar gerçek anlamda başarılı 1 yıl önce yaptırdım ben sizde yaptırın ve o bikiniyi gönül rahatlıgıyla giyin

 • Belgin A.

  4 ay önce göğüs estetiği operasyonu sorusuyla sizlere ulaştım Şuan 3 ay geçti operasyon üzerinden kliniğin yoğunlugunu saymasak herşey yolunda gitti bu operasyonum ve geri kalan herşey son derece profesyonel bir sistemdi şoför beye ve doktor asistanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 • türkan

  kısa bir işlem ve iyi bir hizmet ile göğüs estetiği yaptırdım isveç klinike sonsuz teşekkür ederim

 • neşe

  gögüs estetiği denilence bence isveç klinik hizmet alıyorsunuz kesinlikle

 • sevda

  4 ay oldu göğüs estetiği yaptırdım ben böyle samimiyet böyle nezaket görmedim son derece başarılı avrupa standartlarının üzerinde zeliha hanımasonsuz teşşekkürler

 • neriman

  hep halim olan dolgun göğüslere sahip olmaktı hep göğüslerimi büyük gösterecek sutyenler giydim en sonunda isveç kliniğin sosyal medya paylaşımlarını gördüm yaptırmaya karar verdim eşimde bu konuda bana destek oldu.Şuan 5 Ayım ve tatildeyiz o istediğim bikiniyleyim teşekkür ederim isveç klinik

 • Gamze N.

  Bir yıl oldu estetik operasyon olalı operasyonum gayet iyi oldu biraz yogunluktan dolayı bakledik ama olsun çok kaliteli hizmet aldım oda nazar boncugu olsun teşekkürler isveç klinik

 • Rüya G.

  tavsiye üzerine isveç klinikte göğüs estetiği yaptırdım beklentimin üzerinde oldu teşekkürler isveç klinik

 • büşra R.

  Göğüs estetiği olmadan araştırmadıgım yer kalmadı en son isveç klink ile görüştüm hem mahremiyete verdikleri önem hemde samimiler bence dogru tercih burası estetik yaptırmak isteyen herkese isveç kliniği gönül rahatlıgıyla tavsiye ederim

 • canan

  göğüs estetiği için sizi tercit ettiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum teşekkür ederim

 • suna

  bir çok yer ile görüştüm en sonunda buraya karar verdim dogru bi karar verdiğimi sonuçtan anlıyorum mükemmel oldu benim için hep bunun eksikliğini hissetmiştim yaz öncesi yaptırmam benim için çok daha iyi oldu mehmet beye ve zeliha hnm’a teşekkür ederim 🙂

 • fatma r.

  Erken yaşta dogum yaptığım için göğüslerim sarktı buda beni mutsuz ediyordu Sonunda eşimle paylaştım bu durumu ve estetik operasyon olamaya karar verdim bir komşumun tavsiyesi ile burayı keşfettim arıştırmalarım sonucu gayet başarılı oldugunu gördüm şuan operasyon sorası 4 ayım sonuçlar son derece güzel oldu iz kalmadı ve hemen hemen ağrım olmadı diye bilirim göğüs estetiği düşünenlere tavsiyem sizsiniz teşekkürler.brawo

 • ceydaaa.t

  merhaba benim tek sorunum hep göğüslerimdi benim için hep eksiklikti araştırma yaptım 1 ay boyunca sonunda kuzenin ve ben gidip göğüs estetiği yaptıracaktık suan 3 hafta o kadar hızlı iyileşme sağladık ki 1 hafta sonra yine spora başlıyacaz teşekkürler isveç klinik 🙂 mehmet beyede slmlar

 • fatmanur

  sosyal medya üzerinden takip sonucu isveç kliniğe denk geldim Göğüs estetiği sonuclarını paylaşmıştı.Bu da benim en büyük sorunumdu sarkmış ve sönmüştü sonuçları görünce detaylı bir arama yaptım ve sonucta karar verdim operasyon olduktan sonra inanılmaz bir şekilde kendimi harika hissediyorum bence bir kadının kadın oldugunu hissettiren göğöslermiş harika bir hizmet aldım mükemmelsiniz Kucak dolusu sevgiler

Bir cevap yazın