tr ar de en fr
[[[["field18","equal_to","tr"]],[["show_fields","field19"]],"and"]]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Karın Kası (Six Pack) Estetiği

Burun, yüz, kalça gibi vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi karın bölgesinde de estetik açıdan güzel görünüme sahip olmak her insanın hayalidir. Birçok insan böyle bir görünüme kavuşabilmek için spor salonlarına gitmekte, gerekli egzersizleri ve diyetleri yapmaya çalışmaktadır. Karın kası estetiği veya baklava karın estetiği olarak da bilinen sixpack estetiği, karın bölgesine kas görüntüsü veren, o bölgede güzel bir görünüm oluşturan etkili operasyonlardan biridir. Fit bir vücuda sahip olan insanların en belirgin özelliklerinden biri olan karın kaslarına sahip olmak isteyenler bu yönteme başvurmaktadırlar.

Ancak ne kadar spor yapılsa da, zorlayıcı egzersizlerle kas kalınlığını arttırmak o kadar da kolay olmayabiliyor. Bazen kaslar yağ katmanının altında kaldığı için ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın, bir türlü istenilen başarıya ulaşılamıyor. İşte karın kası estetiği de, bu bölgedeki yağlara müdahale edilerek kasların üzerinde bulunan yağlara kas görüntüsü verilmesi ve aynı zamanda yağların altında kalan kasları daha belirgin hale getirme işlemidir.

Bu işlem sonrasında karın bölgenizde daha belirgin kaslara sahip olabilir, fit ve zinde bir vücudun göstergelerinden biri olan karın kaslarınızla güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Six Pack Estetiği Neden Gereklidir?

Geçmişten günümüze kadar teknolojinin ve sağlık sektörünün giderek gelişmesiyle yaşamın her alanında yeni imkânlar ve olanaklar doğmuştur. Bu imkânlar doğrultusunda insanların da ihtiyaçları giderek artmaya ve çeşitlenmeye başlamıştır.

Fiziksel görünüm de bunlardan biridir. Artık her insan daha güzel bir vücuda, dolayısıyla daha estetik bir görünüme sahip olmayı arzulamaktadır. Burun, yüz, göğüs gibi fiziksel görünüme güzellik katan bölgelerden biri de karın bölgesi olduğu için, insanlar karınlarına güzel ve estetik bir görüntü kazandırmayı istemektedir. Bu nedenle, insanlar karın kası estetiği yaptırarak o bölgedeki fiziksel görünümlerini daha güzel hale getirmeye çalışmaktadır.

Sağlık sektörü de insanların bu ihtiyaçlarına cevap verebilir bir hale geldiğinden artık her problemin bir çaresi bulunmaktadır. İsveç Klinik olarak, en yeni teknolojilerden ve imkânlardan yararlanarak hayal ettiğiniz ve istediğiniz görünümü karın bölgenize kazandırıyoruz.

Six Pack Estetiği Nasıl Yapılır?

FDA onaylı güvenilir bir sistem olan liposuction yöntemi kullanılır. Bu yöntem sayesinde etkili bir şekilde yağa şekil verilir. Sixpack estetiğinde vücuda mikro ölçülerde noktasal girişler yapılır ve kasların üzerinde bulunan yağlar eritilir ya da dışarı aktarılır. Çok dikkatli ve titiz bir çalışma gerçekleştirilerek yapılan bu işlem sonrasında karın bölgesine şekil verilir. Bu işlem sırasında herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmamaktadır. İnce kanüller(tüpler) yardımıyla vücuda mikro girişler yapılır ve böylelikle herhangi bir kesme ve dikme işlemi yapılmadığı için, işlem sonrasında bölgede herhangi bir iz ya da belirti kalmamaktadır.

Genel anestezi ya da lokal anestezi altında yapılan sixpack estetiğinde öncelikle kasların yerleri belirlenir ve sonra belirlenen yerler işaretlenir. Liposuction tekniği ile kasların kıvrım bölgelerine işlem uygulanır ve yağlar inceltilir. Mikro girişler yapılarak uygulanan bu işlemde kasların kıvrım yerleri incelir ve mevcut bölge daha belirgin görünüm kazanır.

Bazı durumlarda karın bölgesinde yağlanma fazla olabilmektedir. Bu durumda ise, öncelikle karın bölgesindeki yağlar tamamen alınır ve sonrasında kasların kıvrım yerlerine şekil verilir.

Sixpack estetiği ortalama bir saat kadar sürmektedir ve herhangi bir cerrahi işlem yapılmadığı için iyileşme süreci son derece hızlı gerçekleşmektedir.

Six Pack Estetiği Sonrası Ağrı Olur Mu?

Sixpack estetiği sonrası karın bölgenizde ufak çapta küçük şişlikler ve bazen şiddeti az olan ağrılar olabilir. Ancak bu, operasyon sonrası oldukça doğal karşılanan bir durumdur. Gerekli bakımı gerçekleştirerek ve ilaçlarınızı kullanarak küçük şiddetli ağrılardan ve şişliklerden kurtulabilirsiniz. Operasyon sonrası ağırlık kaldırmaktan ve karın bölgenize herhangi bir basınç oluşturmaktan kaçınmaya özen göstermelisiniz.

İyi Bir Görünüm İçin Six Pack Estetiği Yeterli Midir?

Sixpack estetiği yaptırarak karın bölgenizin daha kaslı ve daha etkili bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Ancak insan bedeni sürekli bir gelişim içinde olduğu için bazı bölgeleri koruma altına almak gerekmektedir. Zayıflayan bir insan nasıl bedenini korumak için beslenmesine dikkat ediyorsa, sixpack estetiği yaptıran bir hastanın da operasyon sonrasında uygun bir egzersiz ve diyet programı uygulayarak görünümünü korumaya dikkat etmesi gerekmektedir.

Six Pack Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

Hayalinizdeki görünüme kavuşmak için çok çaba harcadıysanız ve istediğiniz sonuçları hâlâ elde edemediyseniz sixpack estetiği yaptırarak mükemmel bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Sixpack estetiği yaptırdıktan sonra daha ince bir bele, daha az karın yağına, daha belirgin ve daha fazla karın kaslarına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda hiçbir cerrahi müdahale olmadığından karın bölgesinde hiçbir kesik ve dikme izi de olmayacaktır.

Sixpack estetiğinin diğer faydalarından biri de iyileşme sürecinin diğer işlemlere göre daha çabuk olmasıdır. Ortalama bir saat süren bir operasyonun ardından iki üç gün kadar dinlendikten sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bazı durumlarda doktorunuz birkaç hafta kadar korse takmanızı isteyebilir ancak bu, günlük yaşamınızı aksatacak bir durum olmamaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...