Karın Germe Ameliyatı

Tıpta “abdominoplasti” olarak adlandırılan karın germe ameliyatı karın bölgesinde meydana gelen yağlanma ve buna eşlik eden sarkma görüntüsünü ortadan kaldırarak daha düz bir karın görünümü elde etmek amacıyla gerçekleştirilen estetik ameliyattır. Bu ameliyattan genellikle kadınlar faydalanıyor olsa da son dönemde erkekler de karın görünümündeki şikayet nedeniyle estetik kliniklere başvurmaya başladı. Kadınlarda sarkmış bir karın görüntüsü genellikle hamileliklerden kaynaklanır. Bazen de aşırı kilo alıp verme sonucunda da bu görüntü ortaya çıkabilir. Erkeklerde ise kilo alıp vermeden kaynaklanan bir karın ve göbek yağlanması görülebilir. Tüm bunlarla beraber genetik faktörlerin de söz konusu görüntüyü ortaya çıkarmada etkin bir rol oynadığı da biliniyor.

Sarkık Karın Görünümü Neden Olur?

Kilo alma durumunda vücudun tüm bölgelerinde aynı oranda yağlanma meydana gelmez. Karın bölgesi ise kilo alma halinde yağlanmanın en kolay gerçekleştiği vücut bölgeleri arasında yer alıyor. Karın ön duvarı olarak adlandırılan ve iç organları yerinde tutma görevini üstlenen bölümdür. Karın bölgesinin düz görünmesini sağlayan kasları da karın ön duvarı tutar. Ancak aşırı yağlanma sonucunda bu kasların arasında mevcut olan dokularda yırtılma meydana gelir. Yırtılmaya bağlı olarak karnı düz tutan kaslar birbirinden ayrılmaya başlar. İç organların da itme kuvveti uygulaması ile birlikte karın bölgesi dışa yönelik bir hareket eğilimine girer. Mevcut yağ dokusunun ağırlığı ile birlikte de sarkma görüntüsü ortaya çıkar. Bazen fazla kilo vermek de karın bölgesinde sarmaya sebebiyet olabilir. Bu durumda karın germe ameliyatı çözüm olabiliyor. Egzersiz ve spor ile düz bir karın görüntüsü elde etmek çok uzun bir zaman alabildiğinden hastalar tercihlerini karın germe ameliyatından yana kullanabiliyor. Çünkü bu ameliyat ile sarkan deri ile fazla olan yağ kesi yoluyla dışarı çıkarılıyor.

Karın germe ameliyatı doğumdan sonra yapılır mı?

Doğumdan yaklaşık 1 yıl sonrasında karın germe ameliyatı olabilirsiniz.

Emzirme döneminde karın germe ameliyatı yapılır mı?

Hayır. Emzirme döneminde bu ameliyat yapılamaz.

Ameliyatda sonda takılır mı?

İlk gün sonda takılmaktadır. Ancak hastanın ayağa kalkabilmesiyle birlikte sonda çekilir.

Ameliyat sonrasında korse takılır mı?

Evet, bir süre korse kullanımı gerekir.

Ameliyattan sonra iz kalır mı?

Hafif bir iz kalabilir. Kısa sürede ten rengini alan bu izin görünümü zamanla daha da hafifleyecektir.

Ameliyat izi iç çamaşırıyla gizlenir mi?

Ameliyat izi iç çamaşırının içinde kalmaktadır. Bikini ve mayo giydiğinizde görünmez.

Ameliyat ağrı yapar mı?

Hafif ağrı olabilir fakat ağrı kesici ilaç alımı ile giderilmesi mümkündür.

Sonrasında antibiyotik kullanımı gerekir mi?

Enfeksiyon riskine karşı antibiyotik ilaç kullanımı gerekebilmektedir.

Ameliyat sonucu kalıcı mıdır?

Ameliyat sonucu kalıcıdır. Fakat yeniden fazla kilo alıp vermede karında yeniden sarkma meydana gelebilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Anestezi uygulamasından sonra gerçekleştirilen karın germe ameliyatı yaklaşık olarak 2 saat ila 5 saat arasında sürebilir. Ameliyatın süresi, hastanın karın bölgesinin durumuna ve ne oranda fazla deri ile fazla yağ çıkarılacağına bağlı olarak değişebilir. İç çamaşırı altında kalacak olan bölgeye 8 ila 10 cm uzunluğunda bir kesi uygulanır. Bu kesi pubis kıllı bölgenin üzerinde kalır. Genellikle V şeklinde bir kesi uygulaması yapılması gerektiğinden ikinci kesi de gerçekleştirilir. İkinci kesinin amacı göbek deliğinin olması gereken yere transfer edilmesidir. Fazla yağ ve deri çıkarıldıktan sonra deri altında kalan gizli dikiş uygulaması yapılır. Pansuman gerçekleştirildikten sonra ameliyat tamamlanır. Bu kesilerin olduğu bölgede sıvı birikmesi meydana gelebilir. Bu sıvının vücuttan atılması için ameliyatın bitmesinden hemen önce dren takılır. Kesiye ya da hastanın durumunda bağlı olarak 1 yerine 2 adet dren takılması da tercih edilebilir. Ancak dren en fazla birkaç gün sonrasında drenler klinik ortamda çıkarılır.

Kimler Karın Germe Ameliyatına Uygundur?

 • Karın derisinde gevşeme ya da sarkma meydana gelmiş olanlar
 • Karın kaslarının arası açılmış olanlar
 • Karın bölgesinde fazla yağ ve deri birikmiş olanlar
 • Karın derisinde çatlaklar bulunanlar

Karın Germe Ameliyatından Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Her ne kadar risk faktörleri artık minimum seviyeye indirgenebilmiş olsa da karın germe ameliyatı da cerrahi bir operasyondur. Bu nedenle hastalara ameliyat öncesinde bazı uyarılar yapılır ve bu uyarıların tamamına hasta tarafından harfiyen uyulması gerekir. En önemli uyarılardan biri sigara içilmemesidir. Ameliyattan 2 hafta önce ve 2 hafta sonrasında olmak üzere en az 1 ay sigara içilmemesi gerekir. Aynı zamanda ameliyat öncesinde hastaların çok fazla güneşte kalmaması gerekir. Operasyondan önce Aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçların alınmaması da önem taşır. E vitamini alımı da durdurulmalıdır. Ameliyattan önce diyet yapılması önerilmez. Son olarak hastaların ameliyattan hemen önce soğuk algınlığı ya da grip benzeri hastalıklar ile vücudunun herhangi bir yerinde meydana gelen bir enfeksiyon durumu gelişirse, bu konuda hekime bilgi vermeleri de önem taşır. Çünkü bu rahatsızlıklar ve enfeksiyon durumunda ameliyatın ertelenmesi gerekir.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?
Karın germe ameliyatında Karın derisinin ne oranda elastik olduğu, cildin ne oranda sarktığı ve karın duvarında mevcut olan kasların ne oranda gevşediği belirleyici faktörler olabiliyor. Karın germe ameliyatının planlaması, tüm bu unsurlar dikkate alınarak yapılan değerlendirme sonrasında planlanır. Deride sarkma ya da çatlaklar yoksa bu durumda mini karın germe ameliyatı uygulanabilir. Ancak sarkmanın ya da yağlanmanın çok olduğu kişiler ile birlikte çatlakların da çok olduğu kişilerde mini karın germe ameliyatı yetersiz olabilir.

Karın Germe ile Mini Karın Germe Arasında Ne Fark Var?

Karın germe ameliyatı; karın duvarında fazla oranda yağlanma mevcut olduğunda, sarkmanın fazla olduğu durumlarda ve deride çatlaklar olduğunda uygulanır. Mini karın germe ameliyatında ise sadece göbek deliğinin hemen altında kalan bölgeye müdahale edilir. Sadece bu bölgede, daha az oranda yağlanma ve sarkma olduğunda tercih edilir. Mini karın germe ameliyatının vücudun bel bölümüne ya da kasık bölümüne bir etkisi söz konusu olmaz. Ancak karın germe ameliyatında vücudun bu bölgelerine de bir etki söz konusu olacaktır. Bu iki ameliyat tekniğinden hangisinin tercih edileceğine karar verilirken, hastanın cildinin esneklik seviyesi de dikkate alınır.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Neler Olur?
Karın germe ameliyatından sonra yaşanacaklar aslında hastaları çok fazla sıkıntıya sokan unsurlar olmuyor. Ameliyat sonrasında ilk birkaç gün operasyonun yapıldığı bölgede hafif şişlik meydana gelebilir. Son derece normal bir durum olan şişliklere genellikle hafif bir ağrı ve rahatsızlık hissi de eşlik eder. Ancak ağrı kesici ilaç alımı, ağrı ve rahatsızlık hissinden tamamen kurtulmayı sağlayabildiğinden karın germe ameliyatı olmayı planlayanların bu konuda bir endişe yaşamasına gerek olmaz. Ameliyattan sonra biriken sıvının vücuttan atılması için dren yerleştirilir. Drenler ameliyattan 3 ila 5 gün sonra çıkarılır. Hastanın durumuna bağlı olarak 1 ila 3 gün klinik istirahat gerekebilir. İlk günlerde hastalar dik durmakta zorluk çekecektir. Ancak yine de yürümeleri gerekir. Dikişler alındıktan sonra banyo yapılabilir. Ancak dikişlerin kaç gün sonra alınacağı da hastanın doku iyileşme süreci ve hızına bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle dikiş alımı için beklenmesi gereken süreye dair net bir zaman belirtmek yanıltıcı olacaktır. Ameliyattan birkaç hafta geçtikten sonra hastalar tüm aktiviteleri yerine getirebilir. Hatta birkaç hafta sonrasında egzersiz yapılması dahi önerilir. Çünkü egzersizler karın kaslarının güçlenmesini sağlayacaktır. Kesi izleri yaklaşık 3 ila 4 ay boyunca kırmızı bir görünümde olabilir. Bu sürenin sonunda yavaş yavaş ten rengini alacaktır. Aynı zamanda belirginliği de azalır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyat sonrası şişlik ne zaman geçer?

Yaklaşık bir hafta içerisinde şişlik kendiliğinden yok olacaktır.

Ne kadar orada kalmam gerekiyor?Ağır diyet yaptım ve kilo veremedim. Karın germe ameliyatı olabilir miyim?

Diyeti yeni bıraktıysanız 2 hafta bekledikten sonra karın germe ameliyatı olabilirsiniz.

Karın germe ameliyatı tekrarlanabilir mi?

Tekrar yapılabilen bir ameliyattır.

Ameliyat için en doğru zaman nedir?

Bu ameliyat istenen her zaman diliminde yapılabilir.

Liposuction birlikte yapılabilir mi?

Karın bölgesinin bu kombine işleme uygun olması halinde yapılabilir.

Karın germe ameliyatından sonra ne zaman işe gidebilirim?

Yaklaşık 1 ila 2 hafta sonrasında iş hayatına dönülebilir.

Ameliyatta çatlaklar yok edilebilir mi?

Fazla deri çıkarıldığından çatlakların büyük bölümü yok olacaktır. Ancak bu ameliyat ciltteki çatlak görünümü yok etmeye yönelik değildir.

Karın bölgesinde selülit varsa karın germe ameliyatı olunabilir mi?

Evet. Selülit bu ameliyata engel değildir.

Daha önce liposuction yaptırdım. Karın germe ameliyatı olabilir miyim?

Elbette, ameliyat olabilirsiniz.

Fazla yağ yok ama sarkma var. Karın germe ameliyatı olabilir miyim?

Elbette sarkık deriyi çıkarmak amacıyla da karın germe ameliyatı olunabilir.

Ameliyat için ideal yaş nedir?

18 yaşını doldurmuş olmak kaydıyla her yaşta bu ameliyat yapılabilir.

Herkes karın germe ameliyatı olabilir mi?

Ameliyata ya da anesteziye engel bir durumun olmaması kaydıyla herkes bu ameliyattan faydalanabilir.

Ameliyat riskli midir?

Her ameliyatta geçerli riskler bu ameliyatta da geçerlidir. Anesteziden kaynaklı riskler de mevcuttur.

Ameliyattan sonra kilo alırsam ne olur?

Sadece karın bölgesinde yeniden yağlanma meydana gelecektir. Ameliyat sonrası kilo almak bir riski doğurmaz.

Ameliyattan sonra zayıflarsam ne olur?

Zayıflamanızda sakınca yoktur. Karın bölgesinde ameliyattan kaynaklı deforme bir görüntü oluşmaz.

Göbekte fıtık varsa ameliyatta düzeltilebilir mi?

Evet. Karın germe ameliyatında göbek fıtığı sorunu ortadan kaldırılabilir.

Ameliyattan sonra ne zaman spor yapabilirim?

Yaklaşık 2 ay sonrasında aktif spor yapabilirsiniz.

Ameliyat aç karnına mı yapılır?

Ameliyattan 10 saat önce yiyecek ve içecek tüketmemelisiniz.

Karın Germe Ameliyatı ve Hamilelik
İleride hamilelik planlayan kadın hastalar çoğu zaman karın germe ameliyatı noktasında endişe yaşayabiliyor. Hamilelikte karın bölgesinin olması gereken kadar büyümeyeceğinden endişeleniyor. Oysa karın germe ameliyatı hamile kalmaya engel olmadığı gibi gebelikte karnın büyümesini de asla etkilemez. Bu nedenle ileride gebelik planlayanlar da hiç tereddüt etmeden karın germe ameliyatı olabilir. Fakat gebelik sonrasında elbette karında yeniden bir sarkma meydana gelebileceği de unutulmamalıdır. Eğer çok yakında bir zamanda, 1 yıl sonrasında gebelik planlanıyorsa, karın germe ameliyatının doğum sonrasına ertelenmesi daha mantıklı bir seçim olacaktır. Doğumdan sonra kişinin kilo vermesi sonrasında karın germe ameliyatı yapılması önerilir.

Karın Germe Ameliyatının Riskleri Neler?
Cerrahi operasyonların tamamı kendi içerisinde bazı riskler taşır. Karın germe ameliyatı da cerrahi bir operasyon olduğundan elbette bazı riskleri beraberinde getirir. Karın germe ya da mini karın germe ameliyatının risklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Anesteziye bağlı olarak oluşan riskler
 • Kesi bölgesinde enfeksiyon
 • Müdahale edilen bölgede kan ya da sıvı birikmesi
 • Kan pıhtı atması
 • Kötü yara iyileşmesi

Tüm bu risklerin gerçekleşme olasılığı düşük de olsa, hem alınan önlemler hem de riskin gerçekleşmesi halinde yapılan müdahaleler ile giderilebiliyor. Örneğin enfeksiyon gelişmesi durumunda ilaç kullanımı ile enfeksiyon ortada kaldırılabilir. Ameliyat bölgesinde sıvı ya da kan birikmesi ise dren takılması ile önlem alınan bir risktir. Buna karşın gelişmesi durumunda ise yeniden hastaya müdahale edilebiliyor.

Emboli yani kan pıhtısı atma genellikle yaşı ilerleye hastalarda görülüyor. Hayati tehlike de doğurabilen bu komplikasyon ilaç kullanımı ya da varis çorabı kullanılması gibi çeşitli müdahaleler ile giderilebilir. Zira ameliyattan belirli bir süre geçtikten sonra hastanın yürütülmesi de aslında emboli riskini düşürmek için yapılan bir aktivitedir.

Kötü yara iyileşmesi sadece beraberinde kötü bir yara izini getirir. Sigara içen kişiler ise bazı sistemik hastalıkları olan kişilerde görülen kötü yara iyileşmesi, yara izine daha sonra yeniden müdahale edilmesini beraberinde getirebilir. Ancak gelişen teknoloji ve yeni estetik teknikler sayesinde bu sorun da ortadan kaldırılabiliyor.

35 yorum

 • Melehat C.

  Ben melehat karınımdaki yağlardan kurtulmak için size başvurmuştum operasyon sonucu için size teşekkür ederim zor bir dönemde geçerken sizi tercih etmem benim için büyük bir şans sonuç beklediğimden çok daha iyi oldu hocamında bende isteği üzere 4. ay fotoğrafımı paylaşıyorum sadece bir durum için size öneride bulunabilirim ilk kontrol gününde aşırı yoğunluk vardı beklemek zorunda kaldım birde dönüş yolunda trafik sorunu oldu bunlarla ilgili çözüm üretirseniz sevinirim bu mart ayında göğüs operasyonu için oradayım zeliha hanımla konuşup randevu oluştrudum şimdiden görüşmek üzere 🙂 Belçikadan selamlar

 • Hanife Desen

  HARİKASINIZ operasyon sonucum harika söz verdiğim gibi operasyon sonrası ilk tastilimden fotoğrafa paylaşıyorum %100 memnuniyet bu heralde 🙂

 • Funda H.

  Merhaba ben hollanda dan funda 2 çocuk annesi olduktan sonra doğal olarak göbek aldı başını gitti eşime karşı özgüvenim azaldığı gün bu operasyonu yapmaya karar vedim.. tam olarak 1 hafta bulundum istanbulda bu operasyon için ve 4 günü tamamiyle gezdim ve küçükde bir tatil yaptım bir nevi.. Operasyon günü hocamla tüm detayları konuşup karar verdik ama bu kuruma karşı içimde en küçük endişe dahi yoktu operasyon sonrası bir kaç küçük ağrım oldu ama dinlenerek geçirdim son kontrol günüme yüreyerek gittim kendimi o kadar iyi hissettim sadece kontrol günü yoğunluktan beklemek zorunda kaldım oda nazar boncugu olsun benim operasyonumda emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ederim

 • pınar cero

  28 Yaşında olmam ve göbeğim yokken bir anda kilo alıp verdim entrasan şekilde sarkık bir göbeğim oldu araştırmalarıma göre hormon dengesi bozulması nedeniyle oldu sağlığıma kavuşunca bu sarkık göbekten nasıl kurtulurum sorusunu ararken bir çok kötü vaka gördüm beni endişlendirdi açıkcası benim kuzenim sizde 2 yıl önce göğüs yaptırdı sonucu çok iyi başarılı olmuştu tavsiyeside olunca bende operasyonumu sizlerde yaptırdım sonuç beklentimin çok üstünde oldu ama istanbulun trafiği ve gürültüsü beni çok yordu genel itibari ile bence işinizde çok başarılısınız kardeşim 4. ayda saç ektirmeye gelecek gönül rahatlığyla bi kurumu tercih etmenin huzuru var içimde herşey için teşekkür ederim herkese

 • Denizkızı

  Merhaba ben deniz önceden 130 kiloydum tüp mide ameliyatı olup 65 kiloya düştüm tam sorunlarımdan kurtuldum derken sarkma olayıyla karşı karşıya geldim…
  Sarkamadan nasıl kurtulurum diye araştırma yaparken sizlerle karşılaştım iyikide karşilaşmışım operasyon öncesi hem hocam hemde diğer çalışanlarınız işlerinde son derece başarılılar oprasyon sonrasında adeta kuş gibi hafifledim üstelik iz konusu kesinlikle olmadı hocam ve ekibi yeteneklerini konuşturmuşlar şimdi ise aradan 1 yıl geçti hem sonuçtan hemde sizleri tanımaktan çok mutluyum beni yeniden yaşama bağladınız hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.!

 • Hülya C.

  İlk doğumdan sonra karın sarkması yaşamadım fakat 2. doğumdan sonra inanılmaz derecede karın bölgem sarktı nasıl bir çözüm bulurum diye araştırma yaparken sizlere rastladım çevremden ve internet üzerinden araştırma yapmaya başladım burada ki yorumların hepsini bir bir okudum ve operasyoumu sizlerde yaptırma kararı aldım ilk görüşme benim için çok önemli ilk görüşmede hocamın samimiyeti ve bilgisi beni çok etkiledi açıkcası ilk görüşme sonrası operasyon tarihimi belirledim hocamla birlikte bu arada istanbulun yoğun trafiği beni oldukça yordu malesef hala bi çözüm üretilmemiş bu konuya konumuza dönmek gerekirse hijyen konusuda benim için önemli operasyon yapılacak alandan tutun çalışanlara kadar herkes benden daha titiz çıktı bu konuda avrupanın bile ilersindesiniz..

  Operasyon sonucum beklentimin çok üzerinde oldu iz kalma korkum vardı hocam bu konuda bana neredeyse yok denebilecek derecede oldugunu söyledi ama görene kadar kadar tatmin olamamıştım operasyon sonrası zaman ilerledikçe kayboldu ve şu an 1 yıl geçti neredeyse yok yani bu konuda da hocamın başarısı ortada yakın bir arkadaşımda burada operasyon oldu benden cesaret alarak o da sonuçtan ve gördüğü hizmetten çok memnun kaldı başarı hiç bir şekilde tesadüf değildir !!
  Benim operasyonumda emeği geçen doktor beye ve çalışanlara asistanlara buradan teşekkür ediyorum yıllardır giyemediğim bikinim ile sizlere bir fotoğraf yolluyorum elinize ve emeğinize sağlık

 • Nebahat

  Ben 2 doğum yaptıktan sonra sarkan karnım yüzünden kendimi o kadar kötü hissediyordum ki anlatamam sonunda büyük kızımın durumu fark etmesi üzerine bi araştıma yapmış ve sizleri bulmuş bana ilk konuyu anlattığında evlatlarıma bir kez daha aşık oldum 🙁

  Sizlerle ilk önce telefonda görüştük sonra kızımla birlikte görüşmeye geldik hem hocam hemde tüm çalışanlar bize çok büyük güven verdiler operasyon olmaya karar verdim operasyondan çıktıktan sonra kendimi o kadar iyi hissediyordum ki anlatamam hatta operasyondan sonra 5 saat sonra yürüyüş yaptım hocam tüm kontrollerimi yaptıktan kısa bir süre sonra bizi taburcu ettiler kontrol gününde biraz gecikme yaşadım trafik nedeniyle ama sıra bekleyen herkes anlayış gösterdi öncellikle kızıma sonrasında hocama asistanlar burcu hanım mehmet beye çok teşekkür ederim beni bu sorunumdan kurtardığınız için minnettarım hepinize !!!

 • Şükran

  Öncellik bu operasyonu yaptıracaklara sesleniyorum bu işi en ileri düzeyde bilen cerrahlarda yaptırmalarını tavsiye ederim.

  Benim operasyonumun üzerinden 6 ay geçti hem hocama hemde ekibnize çok teşekkür ediyorum hem güler yüzlü hemde çok anlayışlılar her konuda en ufak bir aksilık dahi olmadı tüm süreç boyunca operasyon sonucumdan memnun kaldım iyi bir hizmet aldım verdiğim paranın her kuruşunun karşılığını fazlasıyla aldım bu anlamda Bence istanbulun en başarılı kurumu sizlersiniz önümüzdeki yaz göğüs estetiği içinde sizi tercih edicem herkese paristen kucak dolsusu selamlar.

 • özge

  merhaba hocam ben özge 7 ay önce karın germe estetiği yaptırdım çok memnun kaldım sonuçtan görenler inanmıyorlar çok doğal oldu göbeğimle barıştım artık 🙂

  Çok şükür sizler gibi işini sağlam güzel ve özenli yapan bir kuruma denk geldim ameliyatımda emeği geçen tüm çalışanlarınıza sonsuz teşekkürler sadece yoğunluktan dolayı biraz beklemek zorunda kaldım hocamın güler yüzü sayesinde tüm süreci rahat ve güzel bir şekilde tamamladık.. Hollandadan selamler..

 • Suzan

  1,5 yıl önce bu operasyonu yaptırmadan önce geniş çaplı ve referansa dayanan bir araştırma yaptım bir çok kişiden isminizi ve kalitenizi duydum.. Operasyon öncesi görüşmeye geldğimde bu konuda fikrini aldığım kişilerin ne kadar haklı olduğunu gördüm..

  Vücudumuzun kendini zamanla bırakması gayet normal bu konu için kendinizi suçlamanız yanlış bir yorumlama olur zaman geçtikçe malesef sarkmalar olur bu durumu en doğal ve en başarılı ellerde yaptırmak sizin elinizde ben sizlerde bu konuya ne kadar hakim ve ne kadar başarılı sonuçlar aldığınızı gördüğümde kesinlikle ben burada bu operasyonu yaptırmalıyım dedim.. Operasyon günü hem hocam hem asistanı mehmet bey bana operasyon hakkında tüm süreçle ilgili bilgi verdiler operasyon sonrası kontrolleri mi yaparkende nasıl durumlarla karşı karşıya gelecemi ve nasıl bir süreç olacağını detaylı şekilde anllattılar veiyileşme sürecim çok hızlı oldu 3. günümde normal gündelik hayatıma başladım kontrol gününde trafikten dolayı biraz geçikme yaşadık malum istanbul trafiği…

  Ben hocama mehmet beye ve tüm çalışanlarınıza teşekkür ederim elleriniz dert görmesin..

 • Gülşen

  Merhaba hocam öncellikle size almanyadan kucak dolusu selamlarımı iletiyorum operasyon sonucumdan çok memnun kaldım..

  Operasyon öncesi sarkan bir göbeğim ve bu nedenle biçimsiz bir duruşum vardı bu beni hem piskolojik hemde hayatta farklı şekillerde zor durumlarda bırakıyordu neyseki sizler sayesinden kurtulmuş oldum operasyondan korkan ve bu operasyonu araştıranlara tek tavsiyem doğru ellerde ve yaptığı işin hakkını veren kurumlarda yaptırmaları ben hocamndan ve bulunmuş oldugu kurumdan çok memnun kaldım özellikle 35 yaşını geçtiyseniz kendinizi ve çevrenizi etkilemeden bu operasyonu yaptırın ve mutlu ömür geçirmenizi öneririm.. Ekibiniz ve doktorlarınıza minnettarım teşekkürler..

 • Leman L.

  Merhabalar ben tam 1 yıl önce karın germe estetiği için sizleri tercih etmiştim sonuçtan ve verdiğiniz hizmetten çok memnun kaldım operasyon sonucum ise benim için hayal ettiğimden çok çok daha iyi oldu uzun zaman boyunca karnımın sarkmasından dolayı bikini dahi giyemiyordum kendime güvenim bile azalmıştı aynaya bile bakmak istemiyordum neyse ki doğru bir tercih yaparak size gelmişim hem hocam hem de ekibiniz son derece başarılılar operasyon sonrası ilk 3 gün hafif ağrım oldu oda sarkık bir karınla yaşamaktan iyidir sadece kotroller sırasında yoğunluk ve kalabalık oldu biraz beklemek zorunda kaldım bunun dışında tüm süreç hatasız ve eksiksiz ilerledi hocama ve ekibinize teşekkür ediyorum hocam benden 1 yıl sonrası sonucumu paylaşmamı istemişti onuda bu vesile ile paylaşıyorum..

 • Vildan

  merhaba hocam ve asistan mehmet bey sizlere nasıl teşekkür ederim bilmiyorum operasyonum ve operasyon sonrası o kadar rahat bir süreç geçirdim ki anlatamam karın germe yaptırmadan önce sarkan göbek yüzünden ne bikini nede gece elbisesi giyebiliyordum eşime karşı kendimi hep bi mahçup hissediyordum bu sıkıntılarda ev içinde bana huzursuzluk veriyordu böyle olunca mutlu bir yuva durumu olma durumu zor oluyor.. Operasyon öncesi hem çağrı merkezi hemde asistanlar o kadar samimi ve anlayışlı olmaları beni bir tık daha rahatlattı çok kolay olmasının sebebi sizlerin samimi ve içten tavırlarınız oldu operasyon sonrası kontol gününde trafik sebebiyle bir saatlik bir zaman kaybım oldu bu biraz can sıkıcı oldu ama sonuçlarınız ve tavrınız sayesinde bundan da hemen kurtuldum bir çok kadının böyle bir sorunu olduğundan adım gibi eminim onlara tek tavsiyem güven veren ve işinin ehli olan yerde bu işlemi yaptırmalı Almanyadan selamlar şimdiden hepininizn ramazan bayramını kutluyorum. 🙂 hocamında isteği üzere 2. ay fotografımı paylaşıyorum

 • Hasret

  Gün geçtikçe iz tamamiyle kayboldu 3. ay oldu şimdiden iz felan kalmadı hem hocama hemde hande hanıma çok teşekkür ederim burun estetiği için kuzenimle beraber geliyoruz eylülde

 • Julide

  merhaba:) ben 11.ayda karın germe ve gögüs büyütme operasyonu yaptıran ve o tarihlerde yorum yapan kişiyim:) aradan geçen zaman diliminde de sizinle fikirlerimi paylaşmak istedim.Kendimi harika hissediyorum …harika bir karnım ve gögüslerim var çokkkk teşekkür ederim.Karnımı tekrar sevebilmeme sebep oldugunuz için elebette gögüslerimde harika 🙂 hiç onları böyle görmemiştim .Emeginize ve ilginize çok teşekkür ederim.Hoşçakalın..:)

 • banusu

  Karın germe operasyonu için sizi tercih ettiğim için çok mutluyum hemm operasyon hemde tüm süreç çok iyi geçti morluk şişlik yaşamadan çok rahat geçirdim bu dönemi şu an 6. ayımdayım hocamın isteği üzere fotografımı paylaşıyorum herşey için hocam ve kuruma çok teşşekkür ederim

 • Neriman H.

  hocam size ve ekibiniz çok çok teşekkür ederim bana resmen ikinci baharı yaşatıyorsunuz hem göğüs hem de karın germe operasyonu ile o kadar rahatladım ki anlatamam yeniden doğmuş gibi hissediyorum kendimi size verdiğim sözü tutuyorum ve 1.yıl fotorafımı yolluyorum ekibinize ve kurumunuz ayrıca teşekkür ederim..

 • derya

  merhaba ben 6 ay önce karın germe estetiği yaptırmıştım sizde uzun bir düşünme süreci sonrası bu kararı verdim doğru tercih yaptım sonuçlardan memenun kaldım ve sonuçlar benim bekliğimden çok daha başarılı ve etkileyici oldu bu konuda hocama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

  Sarkık bir göbekle gezmektense bu operasyonu olun hem tatilde hem eşine karşı mahçup olmayın..

 • Meryem U.

  Mrb ben bu operasyonu tam tamına 2 boyunca araştırdım ve analiz etmeye çalıştım türkiye de bu işlemi bir çok yer yapıyor asıl olan bu operasyonu en iyi yapan, en başarılı sonuçlar alan ve bunu iyi hizmet veren kurum nerede bunları ararken sizleri buldum hem operasyon sonuçlarınız hem hizmetini hem drlarınızın kalite beni burada operasyon yaptırmama neden olan unsurlardı..

  Operasyon sonrası 2 ayımdayım şuan iz yok denecek kadar az ağrı sızı morluk vs gibi şeyler de yaşamadım bunun için sizlere teşekkür etme gereği duydum.. Sadece istanbulun yoğunluğu ve trafiği beni yordu biraz onun haricinde 10 üzerinden 10 veriyorum sizlere bu yaz göğüs estetiği içinde sizleri tercih edeceğim Azerbeycandan selamlar !!

 • Buseli cici kız

  benimde genel sorunum yanlız değilmişim ama en büyük sorun şuydu ben sadece göbek bölgesine toplanmıştı yağlarım göbek gidince entresan bi sarkma oldu vucut fit ama göbek sarkık bunun tedavisini ararken teyzemin tavsiyesi ile burayla görüştüm ve operasyona karar verdim operasyon sonrası ne kadar hafifledim sizlere anlatamam hem hocam hemde burcu hanıma çok teşekkür ederim trafik nedeniyle kontrol saatimi kaçırdım oda istanbulun sorunu !!!

 • Gizoo

  o kadar kilo alıp verdim birde üstüne çocuk olunca karın bölgem komple deforme oldu bir kadın için bu ciddi anlamda büyük bir sorun ne denize girebildim nede istediğim elbiseyi giyebildim eşime karşı kendimi eksik hissetmeye başladım anlayacağınız tam bir bunalım hali..

  Bununla ilgili çözüm arayışlarım oldu kremler buhar seansları ama hiç biri çözüm olmadı tam aksine beni daha çok yıprattı sonra kesin ve bir defalık çözüm olarak ameliyata karar verdim bununla ilgili belli başlı yerlerden biri olan sizlerle görüştüm öncesi sonrası resimleri görünce gözlerime inanamadım bu kadar büyük bir operasyonun % 95 orarnından başarıyla yapılmış olması beni çok etkiledi bende burada operasyon oldum tam tamına 8. ay oldu operasyon olalı kendimi ne kadar mutlu hissediyorum anlatamam hocam sözüm vardı operasyon sonrası fotoğraflarımı paylaşıcam diye o gün bu gün oldu ne iz ne sarkan göbek nede binisiz bir yaz değerli hocama kuruma çalışanlara canı gönülden teşekkür ederim.

 • demetcim

  arkadaşlar 38 yaşındayım..haziran 2006 da karın germe ameliyatı oldum..bir kez doğum yapmıştım ve çok sık kilo alıp vermekten karnım çok sarkmış ve çatlamıştı…ama şu an bir genç kız göbeğine sahip oldum.karın kaslarım sımsıkı ayrıca benim doktorum çok iyi bir doktordu…ona çok şey borçluyum kliniğin kalabalık olmasından dolayı bekledim ama sonuca kesinlikle değdi

 • demetcim

  mrh bende bir yil önce karin gerdirme ameliyati oldum ,ve o andan itibaren hayatim tamamiyla degisti,cünkü insan sanki yeniden dogmus gibi oluyor ameliyatan önceki halimi hatirlamak bile istemiyorum ama su an cok mutluyum cünkü gercekten yillardir yapmak istedigim ve yapamadigim bir cok seyi simdi doya doya yasiyorum cünkü artik vicudumla barisigim aynalardan kacmiyorum artik aynaya bakmak bana kabus gibi gelmiyor cünkü karnim gercekten süper görünüyor yeniden dogdum ve bu ameliyati gerceklestiren doktoruma tesekkurler.

 • Wolfwomen

  tam bir yıl oldu bu operasyonu yaptıralı bir çok kez yaptırsam mı yaptırmasam mı diye terettüt ettim ama sonumda cesaretimi toplayıp yaptırmaya karar verdim bir çok yerle görüştüm en güven veren yer sizlerdiniz iyiki de sizleri tercih etmişim operasyon hakkında aklımda herhangi bir soru işareti kalmadı

  Hocam büyük bir sabırla sorduğumuz her soruyu samimiyetle cevapladı operasyon günü hocamla son bir kez görüştükten sonra içim iyice rahatladı operasyon sonrası küçük ve hafif bir kaç ağrım oldu onun dışında ne morarma ne de başka bir durum söz konusu oldu..

  bu operasyonu uzun zaman önce yaptırmayıp kendime ne kadar büyük kötülük yaptığımı şimdi anlıyorum.

  Operasyon sonrası 1. yıldayım iz kalmadı bu beni ekstra daha mutlu etti sadece kliniğin yoğunlugundan bekletildik onuda tatlıya bağladık herşey için sonsuz teşekkürler..

 • peri kızı

  bir çok kez bu operasyondan vazgeçtim ama yanlış düşünmüşüm aşırı kilo alıp verdikten sonra karnım sarktı ve bu beni çok aşırı derecede rahatsız ediyordu en sonunda cesaretimi toplayıp amleiyat olmaya karar verdim budan sonraki süreç ise nerede yaptıracağım konusuydu önce bu işlemi en doğru şekilde nasıl yapıyordan başladım sonra fiyat sonrada veilen hizmete baktım

  1. Sosyal medyada bir çok yer varken en iyi yapan yer burası olduguna karar verdım.

  2. Hizmet olarak hava alanından otele otelden kliniğe ve dah sonrasından tekrar hava alınına hizmet verdiler

  3. Birçok firimadan daha iyi hizmet daha iyi fiyata aldım

  bunların hepsini alt alta topladığımız da doğru adres burası operasyonum çok rahat bir süreç olarak ilerledi günlük yaşamıma 2. gün döndüm hocalar olsun hemşireler olsun işlerinin en iyisini yapıyorlar en önemlisi operasyon sonrası memnuniyet 4. ayımda ne bir sarkma nede bir iz sonuç benim için inanılmaz bir çok kadına buradan sesleniyorum ciddi operasyonlarda lütfen ciddi kurumları tercih edin kliniğin yogunlugu yüzünden biraz bekledik o kadarı da olabilir herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum tam bir hizmet aldım…

 • pembeligökyüzü

  mrh bende bir yil önce karin gerdirme ameliyati oldum ,ve o andan itibaren hayatim tamamiyla degisti,cünkü insan sanki yeniden dogmus gibi oluyor ameliyatan önceki halimi hatirlamak bile istemiyorum ama su an cok mutluyum cünkü gercekten yillardir yapmak istedigim ve yapamadigim bir cok seyi simdi doya doya yasiyorum cünkü artik vicudumla barisigim aynalardan kacmiyorum artik aynaya bakmak bana kabus gibi gelmiyor cünkü karnim gercekten süper görünüyor yeniden dogdum ve bu ameliyati gerceklestiren doktoruma tesekkurler.

 • Şehrazat

  karın germe işlemi yaptırma sebebim eşiminden ayrılırken karnım ile ilgili söyledikleriydi bu beni çok etkiledi samimi olmak gerekirse piskolojimi dahi bozdu bir çok kez türkiye ye gelmeme ragmen güvenilir bi yer bulamadım kız kardeşim göğüs estetiği için burayı buldu işlem sonrası harika süreç iyi geçmişti çok başarılı buldum bende burada karın germe yaptırmaya karar verdim tüm süreçler kardeşimin anlattıgı gibi aklınızda tek bir cevapsız soru bırakmıyorlar operasyon sonrasını fotograftan belli oluyor 🙂 Anlatmaya gerek yok mikemmel

 • Melikecı

  hocam sizinde dediğiniz gibi tüm süreçleri dikkatle geçmeyi bekledim şu an 6. ayımdayım ve sizin dediğiniz gibi oldu tüm süreç çok çabuk iyleşme sağladı hayatımı etkilemedi şimdi ise sizlere teşekkür etmek istedim ve sizin sonuçlar için buraya bir fotograf bırakıyorum sonuçlar,klinik,doktorum,hemşireler hepinize sonsuz sevgilire #isvecklinik

 • Lalezar

  canıım hocam size ne kadar teşekkür etsem az sarkan göbekten beni kurtardınzı sayenizde yeniden kendime öz güven geldi çevremde daha olumlu bir piskoljiye sahip oldum görenler inanamıyor benden bu kadar başarılı olmazdan dolayı hem kurumunuzaa hemde sizlere sonsuz teşekkür ederim çevremdeki tüm insalara sizleri tavsiye ediyorum bu kadar iyi bir tecih yaptıgım için çok şanslıyım sadece istanbulun kalabalı ve trafiği beni yordu ama her şeye değer bu sonuç başarılarınızın devamın diliyorum iyiki varsınız #isveçklinik

 • ezgımlıe

  Bir çok kez farklı yerle görüştüm ama sonunda buraya karar verdim karın germe işlemi hakkında bir çok yerde ve mecrada araştırma yaptım ve bu işi en doğru yapan yerin burası olduguna karar verdim tüm işlem ve ameliyat sürecince yanımda olan burcu hanıma ve doktoruma tesekkür ediyorum herşey tam istediğim gibi oldu şimdi ise kendimi içinde hayal bile edemediğim elbisemi giyebiliyorum gerçeken mükemmelsiniz

 • turkguzelı

  öncelikle hocam çok teşekkür ederim karın germe sonrası hiç iz kalmadı bende sarkan karnımdan kurtuldum kolay olmadı 2 çocuk vwe sezeryan olması çok iyi bir tercih yaptıgım için buradan size ve hocam özellikle danışmadki burcu hanıma sonsuz tesekkürler

 • bennirvana

  bir çok şeyi zor begenen biri olarak burayı tercih ettim istanbulun trafiği her zmanki gibi kötüydü bu durumdan dolayı bazı süreçler ister istemz aksıyor ama genel olarak verdiğiniz hizmeti ve yapmış oldugunuz operasyonu başarılı buluyorum bi akrabamın tavsiyesi üzerine sizi tercih ettim ve memnun kaldım sizin de istediğiniz gibi 5. ay karın germe sonrası fotografımı sizlere gönderiyorum buradaan bütün mustuz kadınlara sesleniyorum sarkan bir göbekle yaşamak zorunda değilsiniz

 • balerın

  bu kadar yılın ardından aynada sarkan bi göbek görmemek benim için ne kadar önemli anlatamam size 2 çocuk dogumundan sonra bikini giymek oaradaa dursun aynanın karşısına geçemezdim sizin sayenizde kendimi o kadar mutlu hisediyorum çevremede bu yansıyor elleriniz dert görmesin sayenizde yeniden dünyaya geldim

 • coolgrıl

  göğüs + liposaksın ile inanılmaz güzellik harikasınız hepiniz berlinden kucaklar dolusu selamlar

 • Tülay

  merhaba ben tam 9 ay önce bu operayonu geçirdim gerçekten estetik konusunda tüm kadınların gözü kapalı gidebilirler sonuç hayal ettiğimin çok çok üstündeydi çok başarılılar herkese tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın