tr ar de en fr
[[[["field18","equal_to","tr"]],[["show_fields","field19"]],"and"]]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Jinekomasti Ameliyatı Nedir?

Erkeklerde çeşitli nedenlere bağlı olarak kontrolsüz bir şekilde gerçekleşen meme büyümesi durumunda, yağ dokusunun azaltılması ve memenin küçültülmesi için gerçekleştirilen cerrahi operasyona jinekomasti ameliyatı denir. Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de meme dokusu, yağ ve meme bezlerinden oluşur. Erkeklerde jinekomasti meme bezlerinde ve meme yağ dokusunda artış meydana gelmesi ile birlikte ortaya çıkar. Günümüzde her 5 erkekten biri bu problemi yaşamaktadır. Pek çok psikolojik sıkıntıyı da beraberinde getirebilen jinekomastinin ilaçla tedavisi maalesef mümkün değil. Hormon düzeyinde değişime sebebiyet verebilen birkaç ilacın tedavi amacıyla kullanıldığı bilinse de bir netice alınmamıştır.

Jinekomasti – Erkek Memesinde Büyüme Neden Oluşur?

Erkekler ergenlik dönemine girdiklerinde meme bezlerinde hafif büyüme meydana gelmeye başlar. Erkeklerin meme bezlerinde ve meme yağ dokularında meydana gelen büyüme hormonlardan kaynaklanmaktadır. Ancak geçici bir dönem olması gerekir. Ergenlik bittiğinde devam etmesi erkeklerde jinekomasti problemini beraberinde getirir. Bunun dışında aşırı kilo alıp verme, karaciğer ile ilgili yaşanan bazı sağlık sorunları, testis tümörü gibi farklı nedenlerle de erkeklerde jinekomasti görülebilir. Siroz rahatsızlığı, uyuşturucu kullanımı, bazı kanser türleri ile bazı ilaçların yan etkileri olarak da erkeklerde meme büyümesi sorunu ortaya çıkabiliyor. Genel olarak hangi yaşta ortaya çıktığı konusunda net bir veri belirtmek yanıltıcı olur. Ancak ergenlik döneminde bu problemin sıklıkla ortaya çıktığı bilinir.

Jinekomasti Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?
17 yaşında hasta jinekomasti ameliyatı için uygun form almıştır. Ancak tüm ameliyatlarda olduğu gibi hastalara ameliyat için 18 yaşın beklenmesi önerilir. Bu yaştan itibaren istenen her yaşta bu cerrahi operasyon gerçekleştirilebilir.

Jinekomasti için ameliyat şart mı?

Jinekomasti düzeyi birinci evredeyse liposuction yöntemi uygulanabilir. Diğer evreler için ameliyat tek çözümdür.

Jinekomasti Sebebi Nedir?

Dünya genelinde en yaygın jinekomasti sebebi östrojen ve testesteron dengesindeki bozukluklardır. Aynı zamanda fiziksel aktivite azlığı, dengesiz beslenme ve bazı ilaçların yan etkilerine bağlı olarak da erkeklerde jinekomasti ortaya çıkabiliyor.

Jinekomasti Hangi Yaşlarda Ortaya Çıkar?

Genellikle 18 ila 25 yaş arasında ortaya çıkar. Ancak jinekomasti vakalarının % 30’u 25 yaşın ardından bir gerileme eğilimine girerek kendiliğinden yok olur.

Jinekomasti İlaçla Tedavi Edilebilir mi?

Bu rahatsızlığın giderilmesinde cerrahi müdahale altın standart olarak kabul edilir. Östrojen karşıtı ilaç kullanımı ile çok sınırlı bir başarı elde edilebilmektedir. Ancak bu ilaçların çok riskli yan etkileri olduğundan ilaç ile jinekomasti tedavisi önerilmez.

Jinekomasti Meme Kanserine Neden Olur mu?

Jinekomasti erkeklerde meme kanserine sebebiyet vermez ve mevcut riski arttırmaz.

Jinekomasti Ameliyatı İçin Yaş Sınırı Var mı?

Cerrahi müdahale 17 yaşından itibaren her yaşta yapılabilir. Ergenlik döneminin bitmesiyle birlikte daha erken yaşta da ameliyat gerçekleştirilebilir.

Jinekomasti Teşhisi Nasıl Konur?

Kan ve hormon testleri genellikle teşhis için yeterli olmaktadır. Gerekli görülmesi halinde USG, MR ya da BT gibi ileri tetkikler de yapılabilir.

Jinekomasti Ameliyat Sonrasında Yeniden Meme Büyümesi Olur mu?

Ameliyat sonrasında yeniden jinekomasti oluşumu meydana gelmez. Ancak yaklaşık 20 kilo almak gibi aşırı kilo alımında ortaya çıkma riski mevcuttur.

Jinekomasti Ameliyatı Hangi Anestezi ile Yapılır?

Cerrahi operasyon genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ender durumlarda hekimin gerekli görmesi halinde genel anestezi uygulanarak da jinekomasti ameliyatı yapılabilir.

Jinekomasti Nasıl Sınıflanır?

Jinekomasti memedeki büyüme düzeyi ve meme derisindeki sarkmaya bağlı olarak 4 farklı grupta değerlendirilir. Birinci evre jinekomastide deride sarkma ya da bollaşma yoktur ve memedeki büyüme sınırlı bir ölçüdedir. İkinci safha jinekomastide memede büyüme vardır ancak deride bir sarkma meydana gelmemiştir. Üçüncü evrede memede büyüme ile birlikte deride de sarkma meydana gelmiştir. Dördüncü safhada ise meme kadın memesi görünümünü tamamen almıştır.

Jinekomasti Nasıl Anlaşılır?
Hormon analizi, ultrason ya da MR gibi görüntüleme tetkikleri sayesinde jinekomasti teşhisi konabilir. Jinekomasti teşhisinin ardından çeşitli sağlık taramaları yapıldıktan sonra, hastanın talebi, hastanın ameliyata ya da anesteziye engel bir durumunun olmaması gibi koşulların sağlanması durumunda jinekomasti ameliyatı planlanabilir.

Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti operasyonu genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir ve süresi hastaya yapılacak müdahaleye göre değişmekle birlikte 50 ila 90 dakika arasında tamamlanır. Birinci ya da ikinci evre jinekomasti durumunda liposuction yöntemiyle de bu sorun ortadan kaldırılabilir. Fakat üçüncü ile dördüncü evrede cerrahi müdahale zorunlu olabilir. Bu durumda memeye kesi uygulanarak fazla yağ dokusu, fazla deri ve fazla meme bezi çıkarılarak meme yeniden şekillendirilir. Ardından kesi uygulanan bölgeye dikiş atılarak ameliyat tamamlanır. Ender durumlarda erkeklerde sadece tek memede büyüme olabilir. Bu durumda da yine cerrahi müdahale sadece büyüme meydana gelen memeye yapılır ve ameliyat sonrasında her iki memede simetrik bir görünüm elde edilebilir.

Nelere Dikkat Etmeli?

Jinekomasti Ameliyatı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Ameliyattan önce hastaların son 10 günde kan sulandırma özelliği olan ilaçları kullanmaması gerekir. Aynı zamanda ameliyat öncesinde 10 gün alkol ve sigara kullanılmaması önemlidir. Bu süre içerisinde hastanın bazı tetkikleri yaptırması gerekir. Bu tetkikler hastanın ameliyata ve anestezi uygulamasına engel teşkil edebilecek bir durumunun olup olmadığını belirlediğinden her hastadan istenir. Ayrıca ameliyat öncesinde MR ya da ultrason gibi görüntüleme tetkiklerinin de yapılması gerekebilir. Hekimin uygulayacağı cerrahi müdahalenin tekniğine ve yapılacak müdahaleye karar vermesi için bu tetkiklerin tamamlanması gerekir.

Ameliyattan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?
Ameliyat lokal anestezi altında gerçekleştirilmiş ise hastanın aynı gün taburcu olması mümkün olabilir. Genel anestezi uygulandığında ise ameliyattan sonra 1 gün klinikte istirahat edilmesi gerekir. Ameliyattan sonra 3 hafta göğüs korsesi kullanılır. 3 hafta sonrasında sadece gündüzleri korse kullanımına devam edilir. Korse 6 hafta sonrasında kullanılmaz. Korsenin kullanımı son derece kolay olduğundan hastalarda herhangi bir rahatsızlığa sebebiyet vermez.

Operasyon sonrasında hafif ağrı, morluk, ödem ve kızarıklık olması normaldir. Yaklaşık 3 gün sonrasında bu hisler ortadan kalkar. Ancak 6 ay boyunca bazen batma ve yanma hissi oluşabilir. Ameliyattan 2 hafta geçtikten sonra denize veya havuza girilebilir.

Ancak ameliyattan sonra 6 hafta boyunca sauna, buhar banyosu ya da solaryum gibi vücutta ödem oluşmasına sebebiyet verme riski bulunan aktivitelerden uzak durulması gerekir. Ameliyat sonrasında banyo yapma izni verildiğinde hastanın uzun süre buharlı ortamda kalmayacak şekilde banyo ve duş yapması önerilir.

Hastaların merak ettiği hususlardan biri de ne zaman araba kullanabilecekleri oluyor. Ameliyattan 3 ila 4 gün sonrasında araba kullanılabilir. Bunun için öncelikle kollardaki hassasiyet hissinin azalması beklenmelidir. Bu his genellikle 3 günde azaldığından bu sürenin sonunda hasta kollarını daha aktif kullanabilir ve güvenli bir sürüş yapabilir.

Ameliyat sonrasında hastaların neredeyse tamamı ameliyat bölgesinde sertlik hissi yaşar. Herhangi bir rahatsızlık vermeyen sertlik hissi yaklaşık 3 ay devam edebilir. Bu sürenin sonunda azalarak kayboluyor ve memelerde hedeflenen görüntü bu süre sonunda tam olarak ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle ameliyat sonrası göğüs bölgesinde sertlik hissi hastalarda herhangi bir endişeye sebebiyet vermemelidir. Kliniğimizde hastaları ameliyat öncesinde tüm detaylarıyla bilgilendiriyoruz.

Jinekomasti Ameliyatının Sonuçları

Bu ameliyattan faydalanmak isteyen erkeklerin en çok merak ettiği husus, ameliyat sonuçlarının kalıcılığı yönünde oluyor. Jinekomasti ameliyatının sonuçları kalıcıdır. Bu durumda akıllara gelen diğer soru, ameliyat sonrasında memede yine büyüme meydana gelip gelmeyeceği oluyor. Cerrahi operasyon esnasında fazla yağ dokusu, meme bezi ve fazla deri kesi ile çıkarılır. Memeye ideal bir şekil kazandırılır. Ameliyattan sonra genel olarak memede yeniden büyüme meydana gelmez. Ancak hormonal nedenlerle büyüme oluyorsa ya da hastada aşırı kilo alımı meydana gelirse tüm vücut gibi memelerde de bir büyüme olabilir. Bu durumda gereken zaman dilimi geçtikten sonra yeniden ameliyat planlaması yapılabilir ve yeniden jinekomasti ameliyatı gerçekleştirilebilir. Ameliyat sonuçlarının etkilenmemesi ve hedeflenen görünümün sağlıklı bir şekilde elde edilebilmesi için operasyondan 1 ay sonrasına kadar ağır spor aktivitelerinden ve egzersizlerden uzak durulması gerekir.

Jinekomasti Riskinden Korunmak Mümkün mü?
Her erkek, her yaşta jinekomasti problemi ile karşılaşabilir. Çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi karaciğerde meydana gelen sağlık sorunlarından kullanılan bazı ilaçların yan etkilerine kadar pek çok nedene bağlı olarak bu sorun ortaya çıkabiliyor. Özellikle 60 yaş üzeri erkeklerde vücutta sarkmanın meydana gelmesiyle birlikte yağ dokusu az olsa da sarkık bir meme görünümü yani birinci evde jinekomasti oluşabiliyor. Bu nedenle erkeklerin riski en aza indirgemek için dikkat etmeleri gereken bazı hususlar bulunuyor. Jinekomasti riskini düşürmek için yapılabilecekleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirin
 • Bol su tüketimine yaşam boyu dikkat edin
 • Alkol ve uyuşturucu kullanımından uzak durun
 • Kullandığınız ilaçları kontrol ederek jinekomastiye neden olup olmadığı hususunda doktorunuza danışın.
 • Vücut geliştirme için kullanılan steroid ve androjen gibi çeşitli takviyeleri, profesyonel bir beslenme uzmanına danışmadan almayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Jinekomasti Ameliyatı Sonrasında Ağrı Olur mu?

Ameliyat esnasında uygulanan anestezi ile hasta hiçbir ağrı ya da acı hissetmez. Ameliyattan sonra 1-2 gün hafif ağrı olabilir ancak ağrı kesici ilaç alımı ile kontrol altına alınabilir.

Jinekomasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Cerrahi müdahalenin hangi yöntemle yapıldığı ve memenin büyüklüğüne bağlı olarak ameliyat süresi değişebilir. Genellikle 45 dakika ila 90 dakika arasında sonlandırılan bir cerrahi girişimdir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrasında Korse Takılır mı?

Evet. Ameliyat sonrasında 1 hafta ila 1 ay arasında değişen bir sürede hekimin önerdiği korsenin kullanılması gerekir.

Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme başından yarım ay şeklinde bir kesi uygulanır ve fazla yağ dokusu ile fazla deri çıkarılır.

Jinekomasti Ameliyatı İz Bırakır mı?

Göğüs ucu ile cildin birleşim yerine uygulanan kesi çok hafif bir iz bırakır. Kısa sürede ten rengini alan bu iz, iki farklı dokunun birleşim yerinde olduğundan dışarıdan fark edilmesi güçtür.

Jinekomasti Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

İki meme arasında fark, der altında sıvı ya da kan birikimi, doku çürümesi, infeksiyon ve anesteziye bağlı riskler mevcuttur.

Jinekomasti İçin Ameliyatsız Çözüm Var mı?

Diyet, spor ya da benzeri yöntemler ile jinekomastinin ortadan kaldırılamayacağı kanıtlanmıştır. Bu nedenle ameliyat önerilir.

Jinekomasti Ameliyatı Sinir Ya Da Damarlara Zarar Verir mi?

Bu operasyon müdahale yapılan bölgedeki sinir ya da damarlara zarar vermez.

Daha Önce Jinekomasti Ameliyatı Olanlar Tekrar Ameliyat Olabilir mi?

Jinekomasti ameliyatı tekrarlanabilen bir ameliyattır. Yeniden ameliyat olunabilir.

Jinekomasti Ameliyatının Yan Etkisi Var mı?

Hafif morluk ve şişme meydana gelebilir. Fakat çok kısa sürede morluk ve şişlik kendiliğinden yok olur.

Sadece Tek Meme İçin Jinekomasti Ameliyatı Olunabilir mi?

Elbette tek bir meme için de bu ameliyat gerçekleştirilebilir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrasında Klinik İstirahat Gerekir mi?

Ameliyattan 3 ila 4 saat sonrasında taburcu olabilirsiniz. Klinik istirahat gerekmez.

Jinekomasti Ameliyatından Sonra Ne Zaman İşe Gidilebilir?

Meme bölgesini zorlamayacak bir iş olması kaydıyla aynı gün günlük hayatınıza ve iş hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrasında Ne Zaman Duş Alınabilir?

Ameliyat bölgesinde enfeksiyon oluşma riski nedeniyle sadece 2 gün banyo yapılması önerilmez.

Jinekomasti Ameliyatında Meme Ucu Küçültülebilir mi?

Ameliyat esnasında meme ucunu yani areola bölgesinin küçültülmesi mümkün olabilmektedir.

Herkes Jinekomasti Ameliyatı Olabilir mi?

Cerrahi operasyona ya da anestezi uygulamasına engel teşkil edecek bir durumu olmayan herkes bu ameliyat ile jinekomasti probleminden kalıcı olarak kurtulabilir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrasında Kilo Alıp Verme Sonucu Etkiler mi?

Kilo alıp vermeniz, jinekomasti ameliyatı sonrasında elde edilen görünümü etkilemez. Ancak 20 kilo almak gibi elzem durumlarda tüm vücut gibi meme bölgesinde de bir yağlanma oluşacağı unutulmamalıdır.

Jinekomasti Ameliyatının Fiyatı Nedir?

Cerrahi operasyon yapılacak olan bölgenin durumuna bağlı olarak ameliyat ücretleri değişebilir. Fiyat bilgisi ve muayene için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Erkeklerde Meme Büyümesinin Neden Olduğu Sorunlar
Meme büyümesi özellikle ergenlik döneminde erkeklerde çeşitli psikolojik sorunlara sebebiyet verebiliyor. Genellikle ergenlik döneminin sona ermesine karşın memelerde büyüme devam ettiğinden zamanla gençlerde cinsel kimliğini tanıma konusunda da sıkıntılar yaşanabiliyor. Ayrıca büyük meme görünümünden kaynaklı olarak erkeklerde denize, havuza girmeme, çok bol kıyafetler giyme, kambur duruş pozisyonu almak gibi pek çok sorun da ortaya çıkabiliyor. Bu problemi yaşayan erkeklerin büyük bölümü yaşamları boyunca her türlü spor etkinliğinden uzak durmayı tercih edebiliyor.

Jinekomasti Türleri
Erkeklerde meme büyümesi yani jinekomasti tıbbi açıdan 3 farklı çeşit altında değerlendirilir. Bunlar; lipomatöz, glanduler ve mixt olarak adlandırılır. Lipomatöz tipi jinekomastide sadece yağ dokusunda bir artış meydana gelmiştir. Genellikle aşırı kilo alımı ile birlikte ortaya çıkar. Ancak hasta kilo verse dahi meme görünümünde belirgin bir küçülme ortaya çıkmaz. Glanduler tipi jinekomastide meme dokusunda bir büyüme olur. Genellikle hormonal nedenlerle ortaya çıkan meme büyümesi bu tip bir jinekomastidir. Mixt tipi meme büyümesinde ise hem meme dokusu hem de yağ dokusu büyür. Dünya genelinde en sık görülen mixt tipi meme büyümesidir. Mixt tipi meme büyümesi pek çok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Jinekomasti Ameliyatı ve Meme Kanseri İlişkisi
Meme kanseri çeşitlerinin sadece % 1’i erkeklerde görülüyor. Meme büyümesi problemine çözüm amacıyla gerçekleştirilen bu operasyon erkeklerde meme kanseri riskini asla etkilemez. Aynı zamanda meme kanserine sebebiyet vermez. Hatta ameliyat öncesinde yapılan ultrason ya da MR gibi görüntüleme tetkikleri mevcut kanser bulgularının erken teşhisini dahi sağlayabildiğinden mevcut kanserin anlaşılmasına da olanak tanıyabilir. Sonuç olarak jinekomasti ameliyatının meme kanseri ile doğrudan ya da dolaylı bir ilişkisi yoktur.

Jinekomasti Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

 • Kanama ya da kan toplanması
 • Enfeksiyon
 • Göğüs kafesinde düzensizlik
 • Uyuşukluk
 • Karıncalanma
 • Renk değişimi
 • Anesteziye bağlı riskler

Jinekomasti Ameliyatından Sonra Korse Kullanımı
Ameliyat sonrasında hastaların yaklaşık 1 ila 1,5 ay boyunca korse kullanması gerekiyor. Korse hastanın durumuna bağlı olarak daha kısa ya da daha uzun bir süre takılabilir. 3 hafta boyunca hem gece hem de gündüz korse kullanımı önerilirken beklenen iyileşmenin sağlanması halinde 3 hafta sonunda sadece gündüzleri korse kullanımına devam edebilir. Jinekomasti ameliyatından sonra korse takılmasının nedeni derinin alttaki dokulara daha iyi uyum sağlaması ve bununla beraber ameliyata bağlı olarak minimum oranda ödem oluşmasının sağlanmasıdır. Hastaların hekimin talimatlarına birebir uyması ve korse kullanımını iyileşme sürecinde asla ihmal etmemesi gerekir.

Bunlara da Dikkat
Erkeklerin bu problemden kurtulmaları için ameliyat dışında farklı çözümler aradıkları da bilinir. Ancak birinci evre jinekomasti durumunda liposuction yöntemi uygulanabilirken diğer evrelerde bu sorunun tek çözümü cerrahi müdahaledir. Çeşitli ilaç kullanımı ile hormonlara müdahale edilmesi alternatif olarak görülmemelidir. Çünkü kullanılan ilaçlardan beklenen sonucun alınamadığı bilinir. Bununla beraber çok ciddi sağlık riskleri taşıyor olması da ilaçla jinekomasti tedavisinin mümkün olmadığının göstergesi olarak kabul edilmektedir.

Ameliyatta kanamanın kontrol altına alınması gerektiğinde dren kullanımı olabilir. Ancak dren hastanın yara iyileşmesi noktasında bir problem yaşamaması halinde ertesi gün çıkarılır. Çok ender durumlarda, hekim tarafından gerekli görülmesi halinde bir gün daha drenlerin kalması mümkün olabilir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (37 oy, ortalama: 4,86 / 5)
Loading...

sizden gelen yorumlar

 • Hazar R.

  Merhabalar ben 23 yaşındayım bundan 3 yıl öncesine kadar 126 kiloydum obez derler ya o bendim işte şuan 69 kiloyum hızlı kilo alıp verdiğim için derimde sarkmalar oldu en iğrencide göğüslerim kadın göğüsü gibiydi benden daha küçük göğüsleri olan kadınlar biliyorum nasıl olur ne yaparım derken isveç kliniğe rastladım aradım hoş sohbet derken ücretsiz görüşmeleri varmış çağırdılar randevumu aldım gittim hiç bilmediğim şey estetik heleki ameliyat hiç bana göre değil ama öyle güzel anlattılar ki doktor la ücretsiz olarak yüzyüze görüşüyosun ne var ne yok anlatıyor jinekomasti diye bi estetik varmış erkeklerde çok fazla görülüyormus ama küçük bi operasyonla düzeliyor hemde okadar kolay ki bide sarkan cildim için karın germe oldum burada ilgileri operasyon sonrası herşey okadar rahattı ki ameliyat olalı 5 oldu okadar rahatım ki böyle güzel yerlerin olması güzel heleki ben estetikle alakam olmazken korkarken buraya hayran kaldım.

  Merhabalar ben 23 yaşındayım bundan 3 yıl öncesine kadar 126 kiloydum obez derler ya o bendim işte şuan 69 kiloyum hızlı kilo alıp verdiğim için derimde sarkmalar oldu en iğrencide göğüslerim kadın göğüsü gibiydi benden daha küçük göğüsleri olan kadınlar biliyorum nasıl olur ne yaparım derken isveç kliniğe rastladım aradım hoş sohbet derken ücretsiz görüşmeleri varmış çağırdılar randevumu aldım gittim hiç bilmediğim şey estetik heleki ameliyat hiç bana göre değil ama öyle güzel anlattılar ki doktor la ücretsiz olarak yüzyüze görüşüyosun ne var ne yok anlatıyor jinekomasti diye bi estetik varmış erkeklerde çok fazla görülüyormus ama küçük bi operasyonla düzeliyor hemde okadar kolay ki bide sarkan cildim için karın germe oldum burada ilgileri operasyon sonrası herşey okadar rahattı ki ameliyat olalı 5 oldu okadar rahatım ki böyle güzel yerlerin olması güzel heleki ben estetikle alakam olmazken korkarken buraya hayran kaldım.

  Puan:
  5
 • dergona

  Tişört giymek artık zulum olmaktan çıktı çok şükür ben size ne kadar tesekkür etsem az uzun zaman bununla ilgili sorular yasasdım kötü kötü espiriler duydum neyse ki hepsi geride kaldı sayenizde asistan burcu hanıma ve doktorlara çok tesekkürler ve selamlar

  Tişört giymek artık zulum olmaktan çıktı çok şükür ben size ne kadar tesekkür etsem az uzun zaman bununla ilgili sorular yasasdım kötü kötü espiriler duydum neyse ki hepsi geride kaldı sayenizde asistan burcu hanıma ve doktorlara çok tesekkürler ve selamlar

  Puan:
  5
 • Faruk L.

  hocam dedğiniz gibi operasyon sonrası tüm yapılması gerekenleri yaptım herşey çok ii şuan
  spor sonrası çekiyorum bu fotoyu yine bi degerlendirme yaparsanız sevinirim

  hocam dedğiniz gibi operasyon sonrası tüm yapılması gerekenleri yaptım herşey çok ii şuan spor sonrası çekiyorum bu fotoyu yine bi degerlendirme yaparsanız sevinirim

  Puan:
  5
 • Kutay Tarık

  hocam beni bu sorundan kurtardıgınız için size ne kadar teşekkür etsem azdır. Böyle sorunu olan tüm erkeklere tek tavsiyem şu korkmayın çok basit bir operasyon ve yaşadığız piskolojik baskıdan anında kurtuluyorsunuz. Tekrar tüm isveç kliniğine teşekkür ediyorum

  hocam beni bu sorundan kurtardıgınız için size ne kadar teşekkür etsem azdır. Böyle sorunu olan tüm erkeklere tek tavsiyem şu korkmayın çok basit bir operasyon ve yaşadığız piskolojik baskıdan anında kurtuluyorsunuz. Tekrar tüm isveç kliniğine teşekkür ediyorum

  Puan:
  5
 • Tugut

  Benim piskolojimi bozucak kadar göğüslerim büyüdü bir de çevremden gördüğüm şakalar ile devam etti dayanamaz duruma gelince çözüm aramaya başladım doğal yöntemler felan derken operasyonu oldugunu gördüm operasyon için görüştügümde ne kadar pasit oldugunu gördüm boşu boşuna o kadar zaman ugrasmısım 1 saat içersinde kurtuldum en büyük sorunumdan hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum böyle bir sorunu olan varsa mutlaka burayı tercih etsin herşey mükemmel

  Benim piskolojimi bozucak kadar göğüslerim büyüdü bir de çevremden gördüğüm şakalar ile devam etti dayanamaz duruma gelince çözüm aramaya başladım doğal yöntemler felan derken operasyonu oldugunu gördüm operasyon için görüştügümde ne kadar pasit oldugunu gördüm boşu boşuna o kadar zaman ugrasmısım 1 saat içersinde kurtuldum en büyük sorunumdan hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum böyle bir sorunu olan varsa mutlaka burayı tercih etsin herşey mükemmel

  Puan:
  5
 • Serdar

  1 yıl önce göğüslerim büyümeye başladı ve o günden itibaren araştırma yaptım ve isveç klinik ile karşılaştım görüştükten sonra çok basit bir operasyon oldugunu gördüm operasyon sonrası 3 ayım ve herşey çok güzel ilerliyo tişörtlerime yeniden kavuştum çok teşekkür ederim

  1 yıl önce göğüslerim büyümeye başladı ve o günden itibaren araştırma yaptım ve isveç klinik ile karşılaştım görüştükten sonra çok basit bir operasyon oldugunu gördüm operasyon sonrası 3 ayım ve herşey çok güzel ilerliyo tişörtlerime yeniden kavuştum çok teşekkür ederim

  Puan:
  5

Bir cevap yazın