FUE saç ekimi

Saç ekimi sırasında özel teknikler kullanılmaktadır. Bu uygulama sırasında donör saha denilen saçlı bölgeden saç kökleri alınmakta, bunlar saçların seyrek olduğu ya da saçsız kalmış bölgeye transfer edilmektedir. Günümüzde daha konforlu olduğu için FUT tekniğinden daha fazla FUE tekniği kullanılarak saç ekimi yapılmaktadır. Bu teknik hem kolay uygulanmakta, hem ihtiyaç duyulan saç kökleri daha fazla bölgeden alınabilmekte, hem de izsiz olarak tamamlanmaktadır.

FUE saç ekimi nasıl yapılır?

FUE saç ekimi sırasında saç kökleri mikro motorla silindirik uçlar yardımıyla tek tek toplanmaktadır. Greft olarak tanımlanan saç köklerinde ikili üçlü saç hücreleri olur. Bunlar yapılmadan lokal anestezi uygulandığı için, saç ekimi sırasında acı duyulmaz. Kişinin saçsız alanındaki gereksinime göre, aynı zamanda saçlı alanın durumuna göre, tek seans içinde 2000-5000 greft alınabilir. Bundan fazla saç köküne ihtiyaç duyulursa, ikinci bir seans yapılabilir. Saç köklerinin çıkarıldığı yerde beyaz noktacık şeklinde izler kalır. Ancak bunlarda bir süre sonra görünmeyecek kadar düzelir. Bu yüzden FUE saç ekimi izsiz yöntem olarak anılır.

Bu yöntemle saç ekimi yapıldığı ilk başlarda manuel punch kullanılmaktaydı. Bu nedenle seans süresince belirli sayıda greft alınabiliyordu. Fazla sayıda saç köküne ihtiyaç duyulduğu zamanda, saç ekimi uzun sürede tamamlanıyordu. Mikro motor kullanımıyla birlikte, saç kökleri daha hızlı toplanmaya başladı ve saç ekimi daha kısa sürede tamamlanmaya başladı. Aynı zamanda saç ekimi maliyeti de düşmeye başladı.

FUE Nedir?

Fue tekniği sırasında kesi yapılarak donör sahadan doku çıkarılmasına gerek kalmadığı için, saç ekimi daha konforlu şekilde tamamlanır. Ayrıca bir seansta daha fazla saç kökü alınabilir.

Öncesinde nelere dikkat edilmeli

Saç ekimi öncesine kişinin saç analizi özenle yapılmalıdır. İhtiyaç duyduğu saç kökü miktarı, saçlı alandaki saç kökleri titizlikle değerlendirilmelidir. Herkese özel bir saç analizi yapılması ve saç ekimine bu şekilde başlanması başarıyı olumlu yönde etkileyecektir.

İşlem ne kadar sürer?

Saç ekimi işlemi kişinin ihtiyacı olan saç kökü miktarına bağlı olarak, saç ekimine karar verilmesi, gereken analizlerin yapılması, saç ekiminde kullanılan tekniğe göre herkeste farklı sürelerde gerçekleşebilir. Normal olarak Fue tekniği ile yapılan seanslar 4-6 saat arasında sürer.

Ağrılı bir işlem midir?

Saç ekimi gelişen teknolojiyle ve kullanılan yöntemlerle ağrılı bir işlem olmaktan çıkmıştır. Hem saç köklerinin alındığı donör saha, hem de saç köklerinin nakil edildiği alanda lokal anestezikler kullanıldığı için, ayrıca kesi yapılmadığı için saç ekimi ağrılı bir işlem olmaktan çıkmıştır.

Bu işlem mevcut saçların kaybolmasına neden olur mu?

Saç ekimi uygulamasında mevcut saçlar kaybolmaz. Saç ekimi kişinin mevcut saçlarına herhangi bir zarar vermez. Sadece dökülme zamanı gelmiş olan saç köklerinde dökülme olabilir. Buda tamamen tesadüftür.

Ekilen saçlar nasıl çıkar?

Ekilen saçlar ilk aşamada dökülmeye başlar. Ancak bu dökülme sadece saç tellerinin kırılması şeklindedir. Daha sonra ekilmiş olan saç kökleri sağlıklı bir şekilde büyüyerek yaklaşık 6-10 ay içinde gerçek görünümüne kavuşur.

Hangi yaşlarda yapılır?

Saç ekimi normalde her yaşta yapılabilen bir uygulamadır. Ancak uzmanlar kişinin saç dökülmesinin iyice azalmasının beklenmesini daha uygun görürler. Bu şekilde saç ekimi seansları daha kısa sürede tamamlanır. Ama saç dökülmesi azalmadan da saç ekimi yapılabilir. Bu durumda kişinin saçları döküldükçe saç ekimi seansları tekrarlanır.

Kaç çeşit saç ekimi yöntemi vardır?

Saç ekimi yöntemleri Fue ve Fut tekniği olarak uygulanır. Fut tekniği ile saç ekimi daha zahmetli olduğu için ve kesi yapıldığı için son zamanlarda daha az kullanılmaya başlanmıştır. Fue tekniği ise hem hastalar ve hem de saç ekim uzmanı açısından konforlu bir yöntem olduğu için daha fazla kullanılmaktadır. Ayrıca son zamanlarda lazer ile saç ekimi uygulamaları da yapılmaktadır. Lazer saç köklerindeki kök hücreleri uyararak, saçların daha yoğunlaşmasını sağlar.

FUE saç ekimi için kesi uygulanır mı?

FUE tekniğiyle saç ekimi sırasında greftlerin alındığı donör alanından doku alınmasına gerek kalmaz. Bu nedenle dikiş gerekmeden, kesi yapılmadan, herhangi bir travmatik müdahaleye ihtiyaç duyulmadan saç ekimi yapılır. Ayrıca seans aralıkları daha kısa olur. Bu nedenle saç ekimi için bu teknik daha fazla kullanılır. FUE saç ekimi yapılırken saç kökleri tek tek toplanır ve saçsız bölgeye nakledilir. Bu işlemlerden önce donör sahada bulunan saçlar çok kısa şekilde tıraş edilir. Hem saç köklerinin alınacağı bölge, hem de saçların ekileceği bölgeye lokal anestezi uygulanır.

Neden İsveç Klinik?

İlk İletişim

Size özel atanan Estetik Maker’ınız ile nasıl bir süreç geçireceğiniz konusunda detaylı bilgi alarak sizin için en doğru olabilecek operasyon değerlendirme testine yapıyoruz.

Planlama & Rezervasyon

Saç Ekimi hakkında resimlerinizin incelenip planlamanız yapıldıktan sonra ücretsiz randevu alarak doktorumuz ve Estetik Maker’ınızla ön görüşme yapıyor sonuca birlikte karar veriyoruz.

Estetik Maker

Beklentilerinizi dinleyerek size nasıl çözüm üretebileceğimizi Estetik Maker’larımız doktorlarımızla görüşerek konu hakkında sizi bilgilendiriyor ve tüm sürecinizi yönetiyoruz.

İsveç Tekniği

İsveç bilim adamlarının keşfettiği kişiye özel burun estetiği için özel hesaplamalar ile doğal ve en doğru sonucu yakalayarak operasyon süresini kısaltmayı hedeflemektedir.

Neden FUE saç ekimi tercih edilmeli?

FUE saç ekimi profesyonel bir ekiple yapılırsa, oldukça başarılı bir sonuç alınır. Ekim yapılan bölgede kullanılan saç köklerinin genetik dökülmeme özelliği bulunduğu için, kişiler yaşam boyu kalıcı saçlara kavuşur. Ayrıca bu saçlar yaşam boyunca uzamaya devam eder. Saç ekimi yapılan kişilerin kendine güvenleri de artar. FUE tekniğinde dikişe, bisturiye gerek duyulmaz. Bölgede iz oluşmaz. Erkeklere ve kadınlara bu yöntemle saç ekimi yapılabilir. Acı hissedilmeden, daha kısa iyileşme süreciyle kişiler normal yaşamlarına kısa sürede dönerler. Kişinin yeni saçları doğal bir görünümde olur. Saç ekimi yapılan bölgede planlanan yoğunluğa kolay ulaşılır.

FUE saç ekimi avantajları

FUE tekniğinin diğer saç ekimi yöntemlerine göre bazı avantajları bulunmaktadır. Bunlar;

 • Donör sahadan doku çıkarılmadan sadece saç kökleri çıkarılır
 • Donör sahada kesi yapılmadığı için, dikiş yapılmasına da gerek kalmaz. Saç köklerinin alındığı alanda 1 mm den küçük çapta sıyrıklar olur. Bunlarda 1-2 gün içinde kendiliğinden iyileşir.
 • FUE tekniği ile enseden alınan saç telleri saç ekiminin dışında, sakal, kaş ve bıyık ekimi için kullanılabilir.
 • Seans aralıkları kişinin iyileşmesine bağlı olarak daha kısa olur. Her seansta 10.000 kadar saç kökü alınabilir. Bu saç köklerinin her biri de 2-3 saç teli içerir.
 • FUE saç ekimi sırasında ekim yapılan alanda cm2 içine 55-60 civarında saç kökü nakledilebilir.
 • Bu teknikler yapılan saç ekiminde kişilerde doku kaybı, his kaybı gibi sorunlarda yaşanmaz.
 • Operasyon sonrasında, saç ekimi yapılan hastalarda ağrı ve doku his kaybının meydana gelmemesi, bu yöntemin sağladığı avantajlar arasındadır.

Doğal bir saç görünümü için FUE saç ekimi

Saç ekiminin yapılacağı bölgedeki cm2 deki greft yoğunluğu, saç ekimi başarısını ortaya koyar. Ayrıca saç ekiminin ardından doğal bir görünüm elde edilmesi için, bölgedeki saç yoğunluğunun yanında ekimi yapılan saç köklerinin doğru açılarla ekilmiş olması gerekir. Density yani ekim yapılan bölgede cm2 de bulunan saç köklerinin sıklığı saç ekiminde doğallığın belirleyici bir unsurudur. FUE saç ekimi tekniğinde köklerin doğru açılarla ince uçlarla kanallara yerleştirilmesi yapılır. Bu saç köklerinin yerinde oynama, açılarının değişmesi gibi bir riskte yoktur. İnce iğneler kullanıldığı içinde, bölgede travmatik bir hasar oluşmaz, iyileşme 2-3 günde gerçekleşir.

FUE saç ekimi öncesi
Uygulama yapılmadan önce Aspirin ve benzeri kan sulandırma özelliği olan ilaçların alımı durdurulmalıdır. 10 gün öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar içilmemelidir. İşlemin yapılacağı alanın temiz olması da önemli unsurlar arasında yer alıyor. Ciltte kalıntı bırakan kozmetik ürünlerin son bir haftada kullanılmaması gerekir. Ayrıca işlem için kliniğe gidilen günde kolayca giyilip çıkarılan bir kıyafetin tercih edilmesinde fayda var. Boğazlı kazak gibi kıyafetler çıkarılırken saçlı deriye temas ettiğinden sürtünmeye neden olabilir. İlk günler ekimi yapılan saçlı deriye dikkat edilmesi gerektiğinden saçlı deriye temas etmeyen kıyafetlerin tercih edilmesi önerilir.

FUE saç ekimi teknikleri
Farklı saç dökülme sorunlarına çözüm olabilen FUE saç ekimi 3 farklı teknikle uygulanabilir. Bu teknikler arasından hangisinin uygulanacağına hekim karar verir. Hastada mevcut olan problemler ve saç dökülme şekli gibi unsurlar göz önüne alınır. Bu teknikler saç ekiminden ziyade saç toplanması yani saç kökünün deriden alınması esnasında farklılaşır.

Folliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) ile saç ekimi teknikleri:

 • İğneli saç ekimi
 • Choi saç ekimi (kalem tekniği)
 • Slit ekim tekniği (la teral tekniği)

FUE saç ekimi sonrası
Uygulama sonrasına en çok dikkat edilmesi gereken husus, bu bölgenin korunmasıdır. Aşındırıcı olabilecek temaslardan bir süre kaçınmak gerekir. Uygulamadan sonra saçları bir süre yıkamamak gerekiyor. Bu süre boyunca saçları ıslatmamaya özen göstermek ve yağmur gibi hava koşullarından korunmak da önem taşıyor. Hekim tarafından saçları yıkama izni çıktığında hassas bir tarzda saçların yıkanması da önemlidir. Yıpratıcı tüm hareketlerden kaçınmak gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu işlem için merkeziniz doğru yer mi?

Saç ekimi için merkezinizin doğru bir yer olduğunu anlamanız için, daha önce yaptıkları saç ekimi uygulamalarını değerlendirmeniz, saç ekimi uzmanlarının deneyimlerini, uzmanlığını değerlendirmeniz gerekir.

Ne zaman yaptırmalıyım?

Saç ekimi saçları seyrelmiş ve saçsız alanı genişlemiş olan kişiler için uygundur. Henüz saç dökülmeniz devam ediyorsa, bir süre daha beklemeniz uygun görülür. Ayrıca kişinin donör saha dediğimiz saçlı alandaki saç köklerinin güçlü olması da bir etkendir. Birde saç köklerinin alınacağı alanda saçlarınız seyrelmeden saç ekimi yaptırmanız önerilir. Çünkü saç ekimi için başka alandan alınacak saç köklerine ihtiyaç duyulur.

Ekilen saçlar dökülür mü?

Saç ekiminde ekilen saçlar genetik olarak dökülmeyen bölgeden alındığı için, normalde yaşam boyu dökülmez. Başın iki yanında kulakların arka kısmından alınan saçlar bu özelliğe sahiptir. Dolayısıyla ekilen saçlar dökülmez.

Sonrasında sprey ve jöle kullanabilir miyim?

Saç ekimi sonrasında hastaların bazı konulara dikkat etmesi gerekir. Özellikle iyileşme sürecinde sprey ve jöle kullanımı önerilmez. Ama daha sonra kişi saçlarında bu ürünleri rahatlıkla kullanabilir.

Kaç seansta yapılır?

Saç ekiminin kaç seans olarak yapılacağı kişinin saçlarının özelliklerine, saçsız alandaki saç kökü ihtiyacına, saç ekimi sırasında kullanılan tekniğe göre değişebilir. Saçsız alanın geniş olması yapılacak seans sayısını uzatacaktır.

İşlem tehlikeli midir?

Saç ekimi estetik uygulamalar arasında son derece güvenli bir işlemdir. Zaten saç ekimi öncesinde kişinin detaylı muayenesi yapılır, kronik hastalıkları da değerlendirilir. Bu nedenle saç ekimi uygulamasının tehlikeli bir tarafı bulunmamaktadır.

İşleminin riskleri nelerdir?

Saç ekimi işleminin riskleri oldukça düşüktür. Bu işlemin ameliyat ortamında bir hastanede yapılması, saç ekim uzmanı tarafından yapılması halinde, riskler en az seviyeye iner. Ama saç ekimi sonrası hatalı uygulamalar nedeniyle saç kökü kayıplarının yaşanması gibi hastalara bağlı risklerde olabilir.

Saçlarım ne zaman çıkmaya başlayacak

Saç ekimi tamamlandıktan sonra, ilk 2-6 hafta içinde saçlarda dökülme olabilir. Nadiren bazı kişilerde bu dökülme olmayabilir. Bu dökülmede saç kökleri yerinde kalır. Bu nedenle telaş etmeye gerek yoktur. Saçlar daha sonra yeniden büyümeye başlar. Saçlar en sağlıklı haline yaklaşık 6-12 ayda kavuşur.

Ekimden kaç gün sonra işime dönebilirim?

Saç ekiminde Fue tekniği kullanıldığında hastaların işlerine geri dönüşü daha kısa olur. Saç ekimi bittikten sonra hastalar eve dönüşlerinde ağır işler dışında tüm aktivitelerini yapacak durumda olurlar. İşleri de çok ağır değilse, birkaç günde çalışmaya başlayabilirler.

Kadınlar yaptırabilir mi?

Saç ekimi erkekler için olduğu kadar kadınlar içinde uygundur. Ancak kadınların genetik olarak kel kalma riskleri bulunmadığı için, saç ekimi genellikle erkeklere uygulanmaktadır.

Ekimden sonra almam gereken önlemler nelerdir?

Ekimden sonra hastalar ağır işlerden kaçınmalıdır. Saç ekiminin ardından bandajla kapatılan bölge ertesi gün kontrol edilecektir. Uygun olursa, burada saçların ilk yıkaması yapılır. Yıkama esnasında özel bir solüsyon kullanılır. Hastalar kendilerine önerildiği şekilde sonraki yıkamaları evlerinde yaparlar. Saç yıkama sırasında sadece parmak uçlarıyla ve nazik hareketlerle medikal şampuan kullanılarak yıkama yapılmalıdır.

Ekimden kaç gün sonra bandana ve şapka kullanabilirim

Ekimden sonra hemen bandana ve şapka kullanımı önerilmemektedir. Bu tür aksesuarların kullanılmaya başlaması için en az 1 hafta beklenmelidir.

Saç ve kaş ekimi aynı anda yapılır mı?

Saç ekimi ve kaş ekiminin bir arada yapılmasına bir sakınca yoktur. Sadece kaş ekimine uygun olan kıl kökleri bu bölgeye nakledilir.

Bu işlemde uzman önemli midir?

Saç ekimi için en önemli unsurlardan biri saç ekimi uzmanıdır. Çünkü saç ekimi kolay gibi görünse de, saç ekimi planlanması, ön çizginin belirlenmesi, saç köklerinin ekileceği kanalların, açıların ayarlanması uzmanlık isteyen işlemlerdir. Bunu en doğru şekilde bir saç ekim uzmanı yapacaktır.

Nasıl bir merkezde yapılmalı?

Saç ekimi yaptırmayı isteyen kişiler saç ekimi yaptıracağı merkezi özenle seçmelidir. Daha önceki saç ekimi uygulamalarını başarıyla yapmış olan, yeni yöntemleri kullanan, uzmanları bu alanda deneyimli olan bir merkez bunun için uygundur.

Nereden saç aktarımı yapılır?

Saç ekimi için genetik olarak saçların dökülmediği iki kulak arasındaki bölgeden saç kökleri toplanır. Bunlar saçların seyreldiği ya da saçsız kalan alanlara nakledilir.

Yara olur mu?

Saç ekimi için daha önceden kullanılan Fut tekniğinde kesi yapılarak doku çıkarıldığı için sonradan yara olabiliyordur. Ancak Fue tekniğinin kullanılmasıyla birlikte saç ekiminde yara olması söz konusu değildir.

Sonrası hastanede yatmak gerekir mi?

Saç ekimi sonrası hastaların hastanede kalmasına gerek yoktur. İşlem tamamlandığında hastalar evlerine geri dönebilir.


FUE saç ekimi herkese uygulanabilir mi?
Saç ekiminde başarı oranının öncelikli kriteri donör saçların kalitesidir. Bu unsur dikkate alındığında FUE saç ekiminin herkese uygulanabileceğinden söz etmek güç. Ensede bulunan saç miktarının ve saç kalitesinin ekim işlem için yeterli kalitede olması gerekir. Elbette tek unsur bu değil. Saçın rengi, sertlik seviyesi, dalgalı ya da düz olması saçın kalitesini belirleyebilen unsurlar arasında yer alıyor. Saçlı deride, ön kısımda açıklık fazla miktardaysa ve arka bölümdeki saç miktarı azsa istenen oranda kapatma sağlanamayabilir. Hastanın bunu biliyor olmasına karşın tercih etmesi halinde uygulama yapılabilir. Bunun dışında kalp ya da tansiyon gibi problemi olanların da saç ekimi yaptırması pek önerilmez.

Saç ekiminden sonra sonuçlar ne zaman tam olarak görülür?
Hastalar ekim uygulaması tamamlandıktan sonra yeni saçlarına hemen kavuştuğunu düşünür. Oysa saç ekim işleminin sonuçlarının net olarak görülebilmesi için bir süre daha geçmesi gerekir. Uygulamada ekilen saçlar 1 ila 3 ay sonrasında dökülür. Ekimin üzerinden 3 ila 4 ay geçtikten sonra dökülen saçların köklerinden yeniden saç çıkmaya başlar. Çok ender hastalarda ekimi yapılan saçlar hiç dökülmeden uzamaya başlar. Ancak bu nadir yaşadığımız durumlar arasındadır. Uygulamanın sonucunun tam olarak görülebilmesi ise 6 ay sonrasında gerçekleşir. Bu saçların belirgin bir şekilde uzaması ise 8 ay sonrasında gerçekleşmeye başlar. Bu nedenle saçlı deride yoğun saç görünümünün elde edilmesi için ortalama 1 yıllık bir zaman diliminin geçmesi gerekmektedir.

[fixed_video]


46 yorum

 • 13.06.2019 sac ekimi yaptırdım ilgi alaka güzeldi dhi yöntem ekim yaptırdım tavsiye ederim sonucları zamanla görücez

 • Adnan L.

  Merhaba ben adnan bir yıl önce saç ekim operasyonu yaptırdım sizde operasyon öncesi ve sonrası memnuniyeti ve burayı okuyup’ta yaptırmak isteyenler için yaşadığım tecrubeyi sizlerle paylaşmak istedim öncellikle saç ekim uzmanlarına ve tüm çalışanlarınıza teşekkür ederim..

  OPerasyon öncesi saç ekim uzmanıyla ilk görüşmemizde bana yaşayacağım süreci ve sonrasında yapmam gerekenleri tek tek anlattılar işlem sonrası da bunlarla ilgili bir el kitapçığı verdiler.. İşlem sırasında en çok aklıma yatan olay şuydu sizin rahat izleyeceğiniz şekilde tvler bulunmasıydı 5-6 saat işlem gören biri için zaman geçirmek sizin için önem kazanıyor bir anda aynı zamanda işlem arasında ikramda bulunulan yemeklerde son derece lezzetliydi işlem yapan saç ekim uzmanları işlem sırasında sizlerin merak ettiğiniz tüm konuları sizlere anlatıyorlar uçaktan inip ve tekrar uçağa binip gidene kadar size hizmet veriyorlar burayı övmek adına değil sadece yaşadığım süreci paylaşıyorum asıl önemli olan işlem sonrası kendinize ve saçlarınıza ne kadar iyi baktığınızla alakalı siz kendinize ne kadar iyi bakarsanız saçlarınız o kadar iyi ve hızlı sürede çıkıyorlar saç ekim sonucum inanılmaz derecede iyi beklentimin çok çok üzerinde aynaya bakerken bile kendime inanamıyorum bu nasıl bir sonuç diye gerçekten hem işlem yapanlar hemde kurum olarak sizlere çok teşekkür ediyorum yakında amcamoğluyla birlikte gelicez saç ektirmeya kesinlikle sizi tercih edicez randevumuzu oluşturduk şimdiden sadece istanbul trafiği beni yormuştu umarım bu gelişimde trafikta fazla zaman geçirmek zorunda kalmam Almanyadan hepinize selamlar özellikle Burcu hanıma çok teşekkür ediyorum.. Bir yıllık sonucumu buradan paylaşıyorum yaptırmak isteyenler nasıl bir sonuç olduğunu görsün istiyorum 🙂

 • Yaşar K.

  Merhaba öncellikle saç ekim meleklerine ve sizlere çok teşekkür ederim saç ekimi sonrası 1. yılıma girdim ve saçlarıma kavuşmanın verdiği mutluluğu sizlere tarif edemem son derece güzel geçen bir süreç oldu sadece yıkma gününde kalabalık olmasından sebeb bekletildik biraz bir onuda nazarlık olarak saydım hem ekim melekleri hemde çalışan tüm personneler hem güler yüzlü hemde çok profösyoneller beni asıl etkileyen tabi ki de saç ekim sonucum ekim olduğunu hiç kimse anlamadı doğal saçım gibi hiç bir farkı yok vermiş olduğunuz hizmetten dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim sizinde istediğiniz gibi saç ekimi 1. yıl fotografımı paylaşıyorum herşey için sonsuz teşekkürlerrrrr..

 • Tufan K.

  Saç ekimi için 1 yıl önce sizlere başvurmustum saç ekimi süreç olarak değerlendirisem 10/10 verebilirim hem hijyenik hemde işi bilen uzmanlar tarafından bu iş yapılıyor.

  Saç ekimi sırasında merak ettiğim tüm sorulara en doğru cevapları aldım ve operasyon sonrası tüm süreçlerde saç ekim uzmanlarınıza her zaman ulaşabildim operasyon sonrası yıkama günü yoğunluktan bekledim ama önemli değil sizin samimi ve güleryüzlü davranışınz tüm kusurları örtüyor operasyon sanrı 1 yıl 2 ay oldu sizlere hocamın da istediği gibi fotograflarımı yolluyorum herşey için tekrar teşekkür ederim

 • Nevzat A.

  Ben 8 ay önce sizlerde saç ekim işlemi yaptırdım herşeyden çok memnun kaldım saçlarıma kavuştum hayal dahi ederken heyecanlanıyordum saçlarımın var olduğuna şu an ne kadar mutluyu anlatamam..

  Saç ekim sürecinde saç ekim melekleri bu konuda inanılmaz yetenekliler ve başarılılar sizlere 8. ayımdan fotograf yolluyorum herşey için tekrar teşekkür ederim

 • Nevzat Y.

  öncellikle saç ekim melleklerine sonsuz teşekkür ediyorum sayenizde saçlarıma yeniden kavuştum saçlızlık uzun zamandan beri beni etkiliyordu kendimi ve piskolojimi düzeltmek adına saç ekimi yaptırdım hem kurum olarak hemde çalışan olarak çok başarılılar tüm sorularımı sordum operasyon sonrası her aradığımda anında cevap aldım iyi bir sonuç aldım hepinize canı gönülden selamlar sizlere saç ekiminde 7. ay fotografımı yolluyorum bu yaz kardeşimide yolluyorum sizlere

 • MehMETalim

  Ben bu gün sabah operasyonumu oldum operasyon öncesinden sonrasına kadar her konuda herşeyde inanımlmaz yardımcı oldular sabırla saç ekimi yapılırken ekim sonrası yapmam gereken tüm herşeyi sabırla anlattı saç ekim melekleri inanılmazdı gerçekten melekler ellerinize emeğinize sağlık saçlarımın çıkacağından adım gibi eminim buradan tüm ekibe teşekkürler sağolun

 • L dvinci

  yıllardır gurbette yaşamanın verdiği zorluk ve hayat şartlarından dolayı saçlarımı kaybattim saç dökülmesi olunca yaşından daha büyük gösteriyor insan eşimin desteği ile saç ekimi yaptırmaya karar aldık ama asıl soru bu işlemi nerde yaptırmalıydım eşimle bi araştırmaya başladık bir çok yerden fiyat aldık ama genelinin derdi paraydı biz ise hem güvenebileceğimiz hemde sonuçları doğal ve güzel olan bir yerdi bi yakınımın tavsiyesi üzerine burayı tercih ettim şu an 6. ayımda olmama ragmen saçlarıma kavuştum harika bir his ve bunun üzerine inanılmaz derecede farklı ve güzel bir hizmet aldık tüm süreç boyunca şoföründen tutunda saç ekim yapan uzmanlara kadar herşey profösyoneldi sizlere canıı gönülden teşekkür ederim iyi ki varsınız sizlere 6. ay fotograflarımı gönderiyorum…

 • zekiADAM

  Öncelikle tüm saç ekim meleklerine teşekkürler gerçekten hem işleri çok zor hemde insanlara karşı davranışları çok güzel o kadar yogunluga ragmen gülen yüzleri bi an bile eksilmiyor sordugum her soruya tüm sreç boyunca cevap aldım ekim başlangıcından soonuna kadar herşey harikaydı şu an saçlarımın 4. ayımdayım saçlarıma yeniden kavuşmak ve bu kadar kısa sürede kaliteli bir iş inanılmazsınız tüm ekibe ve sizlere çok teşekkürler hannoverden selamlar…

 • Ahmet U.

  Saçsızlık mı saç ekim melekeri ile saçsızlığı tarihe gömdüm ben ellerinize sağlık

 • Tarık Kırmad

  Birçok yeri araştırdım yani ince eleyip sık dokudum ve en son isveçte karar kıldım ve en doğru tercihi yaptım tam bir hizmet almanın ne oldugunu göreceginiz tek yer bence saç ekimi sonrası birinci yılımı sizlere gönderiyorum harikassınız saç ekim melelkleri

 • ugur

  merhaba ben 6 ay önce saç ekimi yaptırdım sayenizde hayallerim gerçek oldu saçlarıma yeniden kavuştum.

 • Mehmet Ali

  Hayatım da sayılı gerçek hizmet aldığım yerlerden birisi de isveç klinik oldu hem profesyonellik hem titizlik hem samimiyet ve fiyatları bir çok yere göre çok iyi bende artık hem blog sayfamdan hemde buradan sürecimi paylaşıcam ve 1. Haftam sizlerle yorumlarınızı bekliyorum tabi

 • İdris G.

  Ben bir yakınımın tavsiyesi üzerine bu kinik ile tanıştım kuzenimde ekim sonucunu görmek istedim gerçekten anlattıgı gibi iyi oluyormu die ve onun tüm sürecinde yanında bulunmustum şimdi kuzenim artık berbere gitmeye başladı ve bende hemen isveç kliniğe koştum kuzenimin 6 – 7 ayında saçları çıktı bende buradan sürecimi sizlerle paylaşıcam ve ilk fotografımı gönderiyorum

 • Hakan Ulubey

  ben uzun zamandır arastırmalarım sonucu isveç kliniğe karar verdim eşimin desteği ile saç ekimi işlemi yapıldı ve tek seansta 5900 greft ekildi ve bu sayı en az 2 ile çarpılıyor yani tahmini 11800 tane saç kökü ekildi bu inanılmaz benim için hijyen ve diğer konularda avrupadaki yerler bile bu kliniğin eline su dökemezler

 • Turgut M.

  Öncelikle almanyadan kucak dolusu selamlar isveç klinik e ne kadar tesekkur etsem azdır saçlarıma kavuştugum için çok çok çok mutluyum kızlarım artık babamız çok yakısıklı diyo isveç klinik saç ekim melekleri kesinlikle tavsiye ediyorum. 🙂

 • Muharrem Vefa

  ben tam bir yıl önce buradaki yorumları okuyarak bu frimayı arastırdım buradan yola cıkarak hem sosyal medya hemde youtube dan takip etmeye başlamıstım son derece başarılılar işlerinde ve hizmetlerinde bende saç ekimi olmaya karar verdim ve gittim herşey bire bir izlediğim gerçekleşti her şeyden memnun kaldım ve sizlere ekim sonrası 13. ay fotografımı atıyorum tüm isveç klinik çalışanlarına ve saç ekim meleklerine sonsuz teşekkür ederim.

 • Kaan Yurtçu

  bir bucuk yıl önce saç ekimi için bir çok yerle görüştüm genel olarak basit bir kaç ucuz numara ile ile para kazanmak sadece burası aradıgımda öncelikle nasıl bir yöntem uyguluyorlar neler yapıyorlar hizmetleri neler oldugunu anlattılar güvenimi kazandılar ve haksızda değiller söyledikleri herşeyi fazlasıyla yaptılar tabi asıl konu olan saçlarım bir bucuk yıl sonunda saçlarıma yeniden kavuştum 30 yaşında saçlarını kaybetmek gerçekten çok üzücü burası sayesinden saçlarıma kavuştum hepinizin emeğine sağlık eğer saç ekimi olmak isteyen varsa kesinlikle buraası

 • Tufan K.

  merhabalar ben buradan tüm isveç klinik çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ederim ben hayatımda böyle profösyoneel bir ekiple daha karşılaşmadım bu kadar ince detayını düşünen bir klinik daha görmedeim 2 yıl önce saç ektirdim ve ekim sonucu benim için harika oldu yeniden saçlarıma kavuştum fön makinesi aldım kendime herşey için çok teşekkür ederim eğer saç ekimi için araştırma yapanlar bakıyorsa kesinlikle tavsiye ederim harika bir ekip harika sonuçlar

 • yılmaz

  saç ekimi için tavsiye üzerine tercih ettim hem ekip hem çalışanlar son derece başarılılar ekim sonrası 10 ay geçti saçlarım efsane oldu teşekkürler

 • Fuat

  Almanyadan hepine selamlar saç ekimi sonrası 11. ayımdayım sonuçlaraa ailemde çevremdekilerde inanamadı süpersiniz

 • Erdem E.

  Saç sorunumu çözdüğünüz için gerçek hizmet verdiğiniz için ve bukadar disiplinli çalıştığınız için hepinize çok teşekkür ederim ülkemize getirmiş oldugunuz bu teknik son derece mükemmel herkese tavsiye ediyorum herşey için çok teşekkür ederim tekrandan

 • tufan

  çok çok çok iyi oldu mükemmelsiniz isveç klinik

 • yusuf

  saçlarım benim için çok çok önemli dökülmeye başalayınca kendimi çok kötü hissettim çözümü isveç klinik te buldum ekim yaptırmadan önce beni çok detaylı şekilde bilgilendirdiler yoğunluktan dolayı beklesekte sonucunum beklediğime deydi

 • hanifi

  saç ekimi sonrası 1 yılım ve saçlarıma yeniden kavuştum çok teşekkür ederim herkese.

 • Hamit R.

  Sac ekımı için almanyadan isvec kliniğine gittim son derece samimi bir şekilde beni hava alanından aldılar daha sonra çizimlerim yapıldı nasıl yapılacagı konusunda daha fazla bilgi edindim operasyonum çok rahat geçti işlemin üzerinden 1,5 yıl geçti herşey yolunda ilerledi ve saçlarıma yeniden kavuştum çok teşekkür ederim gerçekten çok üst düzey hizmet aldım

 • Mehmet E.

  türkiyede bir çok estetik merkezi ile görüşmüştüm ama isveç kliniğin gerçek anlamda sonuçları başarılı oldugunu gördüm ve yurt dısında bir çok yerde ismini duydum karar verdim saç ekimi için ve tam tamına bir yıl geçti ekimde sonra ve sonuç gerçekten inanılmaz tüm isveç ailesine teşekkür ederim

 • Mehmet E.

  saç ekimi için sizi tercih ettim 3 ay oldu ekimden sonra ekim sonucundan gayet memnum saçlarıma yeniden kavuştum çok çok teşekkür ediyorum herkese tavsiye ediyorum bu kaliteden tanıdığım herkesin faydalanmasını istiyorum

 • erdem

  saç ekimi sonrası 25. günüm saç larımın durumu gayet iyi çok iyi bakıyorum saçlarıma ilk fırsatta yeniden kontrolle geleceğim şu an herşey harikaaaaa

 • Ömer Altın

  Saç ekimi 11 günümdeyim kabuklarım döküldü saçlarım çıkmaya başladı farkı şimdiden görebilirsiniz Saç ekim meleklerine ve şöfor beye ve klinikte bizimle ilgilenen herkese teşekkür ediyorum…

 • osman

  fazla söze gerek yok aslında hizmet konusunda mükemmeller saçlarıma yeniden kavuştum ve saç melekleri gerçekten öyleler elleri çok hafif misafirperverlik için ve şöför doğan beyede selamlar sonsuz teşekkürler

 • mehmetali T.

  saç benim için çok önemliydi tam 1 sene önce saç ekimi yaptırdım sonuc harika oldu ve çok memnun kaldım beni görenler ektirdiğimi anlamıyor. tabiki fiyat biraz pahalı ama bende İsveç klinikği tavsiye ediyorum..

 • nevzat

  Saç ekimi için arkadaşım türkiyeye gitti ve sonuçlaı gerçekten başarılıydı bende yaptırmaya karar verdim bende gittim sonuçlar gayet başarılı oldu.Biraz yogunluk fazlaydı bekledim ama herşeye değdiğini düşünüyorum teşekkürler

 • sercan

  bir yakınım tavsiyesiyle 11 ay önce saç ekimi yaptırdım sonrası benim için inanılmaz derecede başarılı gerçektenten süper oldu teşekkürler biraz dökülme olacak dtaş gibi ediler ama sanırım benim kökler taş gibi inşallah hiç dökülmez şiddetle tavsiye edilecek yer

 • barış

  Saç ekimim 10. ayında saçlarıma gerçekten kavuştum inanıyorum.Çevremde saç ekimi yapıpta istediği sonucu alamayan bir sürü insan varken benim tercihimin ne kadar dogru oldugunu göteriyor gerçekten ellerinize sağlık

 • emrah

  tam tamına 8 ay önce saç ekimi yaptırdım bu kadar çabuk sonuç alacagımı düşünmemeiştim ellerinize sağlık yakında amcamı da saç ekimi için size yolluyorum ve içimiz rahat son derece

 • Kamil Y.

  bir yıl önce saç ekimi için isveç kliniğe tavsiye üzerine gittim ve işlem sonunda tam bir yıl geçti şuan sonucum son derece başarılı oldu ellerinize sağlık çok çok teşekkür ederim hepinize saç ekimi için kesinlikle tavsiyem sizsiniz..

 • nedim

  saç ekimi sonrası 1 yılım yeniden saçlarıma kavuştugum için çok mutluyum teşekkürler isveç klinik

 • kerim Y.

  Saç ekimim sonrası ilk haftam şimdiden saçlarım çıkmaya başladı son deredece başarılı oldu ellerinize sağlık almayadan selamlarr

 • servet

  saç ekimi için araştırma yapanlara tavsiyem isveç klinik sonuçlar mükemmel kuzenimin saç ektirdi çocuk bildiğiniz değişimin büyüğünü yaşadı 🙂

 • Faruk K.

  25 yaşında sonra dökülen saçlarımı yeniden kazanmak istiyorum sizi bu konuda çok başarılı oldugunuzu duyuyorum çevremde sizde saç ekimi yaptıran bir sürü kişi var bende en kısa sürede gelmeyi düşünüyorum..

 • kemallettin

  saç ekiminde 15 günüm inanılmaz şekilde saçlarıma yeniden kavuşuyorum çok teşekkür ederim herkese saç ekimi için Doğru adressiniz başka yer bakmayın bence

 • sedat

  saç ekiminde 3 ayım kabuklar dökülmeye başladı göstermiş oldugunuz samimiyet ve hizmet için sonsuz teşekkür ederim

 • ferhat.k

  mrb hocam saç ekimi sonrası bu birinci yılım gerçekten vermiş oldugunuz hizmet mükemmel başka yer aramaya gerek yok bence dogru adres burası teşkkürler isveç klinik

 • fatih

  saç ekimi hakkında araştırma yapanlara tavsiyem isveç klinik kesinlikle işlem yaptırmadan bi görüşün derim sonuçlar süperrrr

 • kemal y.

  yıllaraca saçsız kalmaktan kortuk sonunda başımıza geldi genetik galiba bizde bende bunun eksikliğini hisseden her erkek gibi değişik bi dünya seye başvurdum sonuç olmadı tabi.. Son çözüm saç ekimi gibi duruyordu nerede yaparım derken isveç tekniğini duydum youtube ve sosyal medyadan baktım sonuçlar gayet başarılıydı arayıp uzunca bir bilgi aldım fotograflarımı gönderdim ve saç ekimine karar verdim saç ekimi bitti sanki tüm sıkıntılarımdan kurtulmuş gibi bir öz güven geldi bana şu an saç ekiminde 4 ayım isveç kliniğe sonsuz teşekkürler herkese şiddetle tavsiye edilir mutlaka gidilmeli

Bir cevap yazın