Evlilik Öncesi Estetik

Çiftler için hayatlarının en özel günü olan düğünlerinde mükemmel görünmek kimi zaman estetik kliniklerinin yolunu tutmalarını da beraberinde getiriyor. Yeni hayatlarına hem daha güzel başlamak hem de düğün fotoğraflarında mükemmel görünmek isteyen çiftlerin son dönem favorisi evlilik öncesi estetik oluyor. Evlilik öncesi estetiğe sadece kadınların yani gelin adaylarının ilgi gösterdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Damat adayları da en gelin adayları kadar istekli.

Evlilik Öncesi Hangi Estetik İşlemler Tercih Ediliyor?
Elbette evlilik süreci pek çok hazırlığın aynı anda yürütülmesi gereken bir süreçtir. Bu nedenle çiftler estetik ameliyatlara pek sıcak bakamıyor. Bunun yerine ameliyatsız yöntemlerin daha fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Sadece tek seansta dahi gerçekleştirilebilen ve etkileri hemen görülmeye başlanan yöntemler çiftlerin adeta imdadına yetişiyor. Çünkü öğle arasında dahi bu işlemi yaptırabiliyor ve günlük yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

Botoks
Uzun yıllardır güvenle uygulanan botoks, çiftlerin en çok tercih ettiği ameliyatsız evlilik öncesi estetik işlemlerinden biri oluyor. Özellikle yüz bölgesinde oluşan hafif kırışıklıklardan kurtulmak isteyenlerin seçimi olan bu işlem aynı zamanda aşırı terleme sorununu da gideriyor. Çiftler düğünde fazla terlememek ve istenmeyen görüntülerin oluşmasını önlemek için botokstan faydalanıyor.

Dolgu
Bir diğer favori de dolgu işlemleri oluyor. Dudaklardan elmacık kemiklerine, çene ucundan yanaklara, şakaklardan göz altlarına kadar yüz bölgesinin pek çok kısmına uygulanabilen dolgular daha güzel ve daha genç görünmeyi sağıyor. Dolgular ile ince kırışıklıkları yok etmek de mümkün. Tüm bu etkiler bir arada düşünüldüğünde fotoğraflarda harika görünmek de işten bile değil.

Mezoterapi
Ciltteki lekelerin rengini açan, cilde aydınlık bir görünüm kazandıran ve aynı zamanda çok sayıda farklı cilt sorunu ile mücadele etmeyi sağlayan mezoterapi de evlilik öncesi estetik tercihleri arasında yer alıyor. Antioksidan ya da vitamin komplekslerinden faydalanıldığını da söyleyebiliriz.

Radyofrekans
Cildin alt tabakalarına kadar ulaşarak cildin gençleşmesine yardımcı olan kolajenlerin daha fazla üretilmesini sağlayan radyofrekans uygulamaları, pratik olması, kısa sürmesi ve herhangi bir hazırlık süreci gerektirmiyor olmasıyla ön planda… Çiftler cildin doğal bir yenilenme sürecine girmesini sağlayan bu uygulamadan ziyadesiyle faydalanıyor.

Soğuk lipoliz
Elbette evlilik öncesi daha güzel görünmek için sadece yüz bölgesinde bazı müdahaleler uygulanmıyor. Aynı zamanda bölgesel yağlardan kurtulmak ve daha fit bir görünüm almak için de çiftler estetik merkezlerinin yolunu tutuyor. Soğuk lipolize genellikle erken dönemde başvuruluyor. Çünkü zayıflama etkisinin elde edilebilmesi için bir süre zaman geçmesi gerekiyor ve çiftler gelinlik – damatlık provasından da önce fazla kilolarından kurtulmak istiyor.

Evlilik Öncesi Estetik Ne Zaman Yapılmalı?
Evlilik öncesi estetik işlemler düğünden en az 4 hafta öncesinde yapılmalıdır. Ancak hangi işlemin tercih edileceğine bağlı olarak bu sürenin değişebileceğini de göz ardı etmemek gerekir. Örneğin soğuk lipoliz zayıflama etkisinin uzun süre sonra görüldüğü bir yöntemdir. Eğer soğuk lipoliz tercih edilecekse 3 ay öncesinden işlemin yapılmasında fayda var. Ancak botoks için sadece 2 hafta önce işlemi yaptırmak da yeterli olabiliyor. Bir anlamda hangi işlemin tercih edileceğine bağlı olarak düğünden ne kadar süre önce işlemi yaptırmanız gerektiği bilgisini kliniğinizden edinmenizde fayda var.Bir cevap yazın