Brezilya Popo Estetiği

Brezilya popo estetiği, popo bölgesinin yeniden şekillendirilmesi amacıyla dik ve dolgun bir görünüm elde etmek için yapılan estetik bir işlemdir. Düzgün hatlara sahip olan dolgun bir popo görünümünün genellikle cazibe ve kadınlık sembolü olarak kabul edilmesi nedeniyle son yıllarda bu estetik operasyona olan ilgi hızla artmıştır.

Popo görünümünü buna göre düzeltmek, değiştirmek smacıyla en fazla iki yöntem kullanılmaktadır. İlk yöntemde hastanın kendi yağ dokusu kullanılarak popo dolgunlaştırılır. İkinci yöntemde ise silikon popo protezi kullanılarak popo bölgesi büyütülür. Brezilya popo estetiği sırasında hangi yöntemin kullanılacağı hakkında cerrah konsültasyon sırasında karar verecektir. Ayrıca bu operasyon ile birlikte uyluk germe, karın germe, meme büyütme, liposuction gibi estetik operasyonlarda yapılabileceği için hastanın ihtiyacı olan estetik işlemler de değerlendirmeye alınabilir.

Brezilya toplumunda özellikle kadınların popo yapısının dolgun, dik ve estetik görünümü dikkat çekmektedir. Fiziksel olarak popo aşırı büyük olmamasına rağmen dik ve dolgunluğunu gösterecek özelliktedir. Bu Brezilyalı kadınlar için genetik bir mirastır. Poponun bu görünümü doru beslenme ve spor yardımıyla uzun süre muhafaza edilebilir. Brezilya poposu görünümüne sahip olmayan kişiler ise Brezilya popo estetiği yaptırarak popo görünümlerini değiştirebilir. Küçük bir dokunuş popo bölgesinin dik ve dolgun bir görünümde olmasını sağlayabilir.

Brezilya Popo Estetiği İçin Uygun Adaylar

Vücut hatlarının genel görünümüne göre popo yapısı küçük ise kişiler daha dolgun görünümlü ve vücut hatlarına uyan bir popo yapısı istiyorlar ise Brezilya popo estetiği yaptırabilirler. Popo şekli kare, düz görünümde olanlar da hatları belirgin genç ve diri görünen bir popoya sahip olabilirler.

Yaşlanma ya da kilo kaybı nedeniyle popo bölgesinde sarkma, gevşeme ya da düzleşme gibi etkiler varsa bu estetik operasyon için uygun aday olabilirsiniz. Kıyafetleriniz üzerinizde istediğiniz gibi durmuyorsa, herhangi bir sağlık sorununuz yoksa operasyon hakkında gerçekçi beklentilere sahip iseniz Brezilya popo estetiği için uygun aday olabilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu ile Brezilya Popo Estetiği

Popo bölgesinin kilo kaybı, yaşlanma gibi etkilerle eski formunu kaybettiği zaman ya da yapısal olarak popo şeklinizi beğenmiyorsanız yağ enjeksiyonu ile Brezilya popo estetiği yaptırabilirsiniz. Yağ hücrelerinin yenilenme kapasitesi bulunmaktadır. Bu nedenle vücudunuzdan başka bir bölgeden alınan yağ dokusu popo bölgesinin dolgunlaştırılması amacıyla kullanılabilir. Operasyon sırasında herhangi bir kesi yapılmadığından, bu yöntemle yapılan operasyon izsiz olarak sonuçlandırılır.

Yağ enjeksiyonu ile Brezilya popo estetiği yapılabilmesi için kişilerin buna uygun olması gerekir. Özellikle yağ enjeksiyonu için fazlalık yağ dokusunun olduğu bölgeler bulunmalıdır. Ayrıca popo hacminin tamamen yok olmamış olması gerekmektedir. Popo hacmi tamamen gitmiş olan, düşük popo yapısı olan ve çok zayıf kişiler bu operasyon için uygun olmayabilir. Bu durumda hastalara silikon popo protezi ile Brezilya popo estetiği yapılması gerekebilir.

Ayrıca popo bölgesi düşük, aşırı sarkmış olan kişilerde de tek başına yağ enjeksiyonu yeterli olmaz. Bu durumda yağ enjeksiyonu ile silikon popo protezi bir arada kullanılabilir. Ancak bu kararların verilebilmesi için hastanın bir estetik cerrah tarafından değerlendirilmesi gerekir.

Son yıllarda oldukça popüler olan Brezilya popo estetiği yağ enjeksiyonu yardımıyla pratik bir şekilde yapılabilir.  Operasyondan önce yağın hangi bölgeden alınacağı ve popo bölgesinde nakledileceği alanlar tespit edilir. Bu işlemde özel kanüller kullanılarak hastalarda yoğun yağların bulunduğu bölgelerden alınan yağ hücreleri popo bölgesine nakledilir. Popo bölgesine enjekte edilen yağ dokusu katmanlı olacak şekilde nakledilir. Katmanlı transfer yapıldığı takdirde yağ dokusunun popoda kalma süresi de daha uzun olur. Yağ dokusunun hemen erimesi gibi bir sonuç ortaya çıkmaz.

Brezilya Popo Estetiği Ameliyat Süreci Nasıldır?

Brezilya poposu görünümüne sahip olmanız için yapılan ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyatın süresi yaklaşık 2-3 saat kadar devam eder. Popo estetiği sırasında silikon popo protezi kullanılması halinde ameliyatın ardından bölgede birikecek sıvıların dışarıya atılmasını sağlama amacıyla dren denilen plastik küçük tüpler yerleştirilir. Drenlerin çıkarılması 3-5 gün içinde olur. Oluşturulan yeni popo görünümünün şeklini koruyabilmesi için hastaların doktorun önerdiği gibi birkaç hafta süreyle özel bir korse giymesi gerekir.

Hastalar genel anestezi kullanıldığı için bir gece hastanede kalır. Ameliyattan sonra ortaya çıkabilecek hafif ağrı, yorgunluk gibi etkiler doktorun reçete ettiği ilaçlarla azaltılabilir. Hastaların iyileşme sürecinde ilk günlerde popo bölgesine çok baskı yapacak şekilde oturmaması, hafif yan oturması önerilir. Bu şekilde silikon protez yerinden kaymaz ve yerine adapte olabilir. Bölgedeki şişliklerin inmesiyle birlikte popo şekli 3-6 ay içinde belirgin bir hale gelir.

Brezilya Popo Estetiği Sonrası İyileşme

Yağ enjeksiyonu ile Brezilya popo estetiği yapılması halinde hastalar en geç iki hafta sonra işlerinin başına geri dönebilirler. Fakat iyileşme tam olarak gerçekleşinceye kadar oturma sırasında popo bölgesine fazla baskı olmaması için bir yastıktan destek alınmalıdır. Hastaların eskisi gibi iyileşmesi, normal yaşamın içinde olması yaklaşık 7-8 haftayı bulur.

Silikon popo protezinin kullanılması durumunda hastaların işe geri dönüşleri üç haftayı bulabilir. İyileşme sürecince otururken yine yastık kullanılması gerekir. Bu sürecin sonunda hastalar araç sürmeye başlayabilirler. Ancak otururken yine yastık kullanılırlarsa faydalı olacaktır. Fiziksel aktivitelerin ve egzersizleri yapılması için de 8-10 hafta geçmelidir. Hastalar Brezilya popo estetiği olduktan sonra kendilerini yeterince iyileşmiş hissetmeleri çok uzun sürmez. Bu operasyonu yaptırmaya karar vermiş olan kişiler iyileşme sürecindeki bu uygulamaları yapmayı kendi istekleri ile kabul ederler. Yeni popo görünümleri nedeniyle kendilerini daha iyi hissettiklerinden bu uygulamalar onları rahatsız etmez.

Brezilya Popo Estetiği Kalıcı İz Bırakır mı?

Brezilya popo estetiği sonrasında operasyonda kullanılan yönteme bağlı olarak kalıcı iz kalma sorunu olabilir. Operasyonda yağ enjeksiyonu yönteminin kullanılması halinde ciltte kalan izler belirgin değildir. Yağ alınan bölgelerde ve yağ enjeksiyonu yapılan bölgelerde kullanılan liposuction kanüllerinin giriş izleri dışında iz kalmaz. Bu izler ise iyileşme döneminde dışarıdan fark edilmeyecek derecede iyileşir. Bu yüzden buna izsiz yöntem de denilmektedir. Operasyonda silikon popo protezi kullanılması halinde popo yanakları arasında açılan kesi yerleri nedeniyle kalıcı iz kalır. Ancak kişi ayakta olduğunda, mayo ve iç çamaşırı giydiğinde bu izler belli olmaz. Kesi yerleri görünmeyecek şekilde açılır. İzlerin iyileşmesinden sonra cilt rengine dönmesi de belirginliğini azaltır.

Brezilya Popo Estetiği Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Brezilya popo estetiği operasyonunda kullanılan yönteme bağlı olarak yeniden şekillendirilen popo görünümünün kalıcılığı farklı sürelerde etkili olur. Operasyon sırasında silikon popo protezi kullanılırsa herhangi bir komplikasyon olmadığı sürece yani silikon protez yerinden çıkarılmadıkça etkisi yıllarca devam edebilir. Popo estetiği yağ enjeksiyonu ile yapıldığı takdirde uygun şekilde popo bölgesine transfer edilen yağ dokusunun kalıcılık süresi uzun olur. Yağ hücrelerinin bir kısmı erimiş olsa da kalanlar kalıcılığını devam ettirir. Belirli aralıklarla yağ enjeksiyonu tekrarlandığı takdirde Brezilya popo estetiği ile elde edilen popo şekli muhafaza edilebilir. İşlemin tekrarlama sıklığı hastanın yaşı, alınan yağ dokusu, popo yapısının özellikleri gibi pek çok etkene göre belirlenir.

Sıkça Sorulan Sorular

Brezilya Popo Estetiği Nedir?

Brezilyalı kadınların ırk özelliklerinden dolayı en fazla dikkat çeken fiziksel özelliği popo bölgesidir. Estetik alanında popo estetiği yaptırmak isteyenler Brezilyalı kadınların popo görünümüne sahip olmayı daha fazla tercih ederler. Brezilya popo estetiği bu talepler doğrultusunda yaygınlaşmıştır. Operasyonda popo bölgesi silikon protez, yağ enjeksiyonu, dolgu enjeksiyonu gibi uygulamalarla Brezilyalı kadınların popo şekli oluşturulur. Bu tekniklerin hangisinin nasıl uygulanacağı konusunda estetik cerrah hastanın ihtiyacına göre karar verecektir.

Brezilya Popo Estetiği Sırasında Yağ Enjeksiyonu Kullanılır Mı?

Brezilya popo estetiği için farklı yöntemler kullanılabilir. Bunlardan biri Vaser liposuction ile karın, bel, kalça bölgesindeki fazlalık yağların alınması ve bunların belirlendiği şekilde popo ve basen bölgesine enjekte edilmesiyle yapılan işlemdir. Ancak bu uygulamanın uzman biri tarafından yapılması gerekir. Fazlalık yağların alınması sırasında ve yağ enjeksiyonu sırasında titiz bir çalışma yapılmalıdır. Vücut görünümü yağ enjeksiyonu sonrasında kum saatine benzemelidir. Popo bölgesine yakın alanlardan alınan yağ dokusu ile popo bölgesine enjekte edilen yağ dokusu belli oranda olmalıdır.

Brezilya Poposunun En Önemli Özelliği Nedir?

Brezilya poposunun en önemli özelliği kalçaların geniş olması değildir. Brezilya popo estetiğine konu olan kalça formu pürüzsüz bir cilt, sıkı, formda görünen çıkık bir yapıya sahip popo görünümüdür. Böyle bir popo görünümüne sahip olmak genetik faktörlerin, beslenme ve sporun etkisiyle olabilir. Bunun dışında Brezilya poposuna sahip olmak isteyenler estetik cerrahiden yardım alabilir. Günümüzde oldukça gelişmiş tekniklerle böyle bir popo şekline sahip olabilirsiniz.

Brazilian Butt Lift Yöntemiyle Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Brezilya popo estetiği sırasında kullanılan tekniklerden biri Brazilian Butt Lift yöntemidir. Bu yöntemde yağ enjeksiyonu, dolgu ve silikon popo protezi gerektiği takdirde birlikte kullanılır. Popo bölgesi ilgi çekici, dişiliği yansıtacak bir şekilde oluşturulur. Vücuttaki fazlalık yağlar alınarak özel tekniklerle saflaştırılır ve popo bölgesine özenle enjekte edilir. Bu şekilde popo hacmi arttırılarak, kıvrımlı hatlara kavuşturulur. Ayrıca bel bölgesi de popo bölgesine uyumlu hale getirilir.

Basık Poposu Olanlarda Brezilya Popo Estetiği Yapılır Mı?

Popo görünümü basık olan kişilerde Brezilya popo estetiği yapılması için yağ enjeksiyonu ve dolgu enjeksiyonu yapılması yeterli olmaz. Bu yüzden silikon popo protezlerinin kullanılması gerekir. Bu şekilde ideal bel ve popo oranı 0,6-0,7 olarak oluşturulabilir.

Brezilya Popo Estetiği Dolgu Malzemesi İle Yapılır Mı?

Dolgu malzemeleri estetik alanında tüm vücut için kullanılabilir hale gelmiştir. Brezilya popo estetiği için de dolgu malzemesi kullanılabilir. Bunun yağ enjeksiyonu ile birlikte kullanılması halinde popo bölgesinin arkaya ya da yana doğru şekillendirilmesi daha kolay olur.

Brezilya Popo Estetiğinden Geri Dönüş Yapılabilir Mi?

Yağ enjeksiyonu ile yapılan Brezilya popo estetiğinden geri dönmek isterseniz enjekte edilen yağlar çekilebilir. Eğer silikon popo protezi kullanılmış ise protezin çıkarılması ile eski popo görünümünüze geri dönebilirsiniz.

Brezilya Popo Estetiği İçin Kullanılan Silikon Protezler Meme Protezlerine Benziyor Mu?

Popo görünümünü büyütmek için silikon protez kullanılabilir. Bu protezler sadece popo estetiği için üretilir. Meme protezlerine benzeseler de aralarında bazı farklar vardır. Silikon popo protezlerin dokusunun akışkanlığı meme protezlerine göre daha azdır. Bu özellik protezlere sertlik verir ve daha dayanıklı olmalarını sağlar.

Brezilya Popo Estetiğinde Başkasından Alınan Yağ Dokusu Kullanılır Mı?

Başkasından alınan yağ dokusunu vücut bir yabancı olarak algılayacağı için kullanılamaz. Brezilya poposuna sahip olmak isteyenler sadece kendi yağ dokusu ile buna sahip olabilir.

Çok Zayıf Kişilere Brezilya Popo Estetiği Yapılır Mı?

Çok zayıf kişilerin popo görünümü de düz bir şekil alacaktır. Kişi zayıf olduğundan popo estetiği için gereken yağ alma ve yağ enjeksiyonu işlemleri de yapılamaz. Bu durumda silikon popo protezleri kullanılabilir. Ancak kişinin genel vücut hatları ile popo görünümünün uyumlu olması gerektiği de unutulmamalıdır. Brezilya popo görünümü çok zayıf kişilerde beklenen etkiyi yapamayabilir. Vücut görünümü ile uyumsuz olabilir.

Brezilya Popo Estetiğinden Sonra Kilo Alınırsa Popo Büyür Mü?

Popo estetiği sırasında bölgeye enjekte edilen yağ dokusunun bir kısmı kalıcılığını korur. Kişi daha sonra kilo alırsa popo bölgesinde bir miktar büyüme olabilir. Ancak kilo aldığınızda sadece kalça bölgesi yağlanmayacağı için popo büyümesi için çok kilo almanız gerekecektir.

Brezilya Popo Estetiği Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Popo estetiği genel anestezi altında tam teşekküllü bir hastanede alanında uzman bir plastik cerrah tarafından yapılmalıdır. Operasyon yaklaşık 3-3,5 saat kadar sürer.

Brezilya Popo Estetiği İçin Kullanılan Silikon Protezler Nereye Yerleştirilir, İz Kalır Mı?

Brezilya popo estetiği için kullanılan popo protezleri gluteus maksimus kasın içine yerleştirilir. Vücudumuzdaki en kalın ve güçlü kaslar arasındadır. Açılan kesi yerinden içeriye sokulan protez kalçanın birleşme yerine bırakılır. Operasyondan birkaç ay sonra kesi yerindeki iz cilt rengine gelecek şekilde soluklaşır. Operasyonda yağ enjeksiyonu da yapıldıysa bunun için açılan giriş yerleri de tamamen iyileşir.

Brezilya Popo Estetiği Maliyeti Ne Kadardır ?

Brezilya popo estetiği sırasında yağ alma ve yağ enjeksiyonu işlemleri yapıldığı için bunun maliyeti herkes için değişebilir. Brezilya popo estetiği için hastaların ihtiyacı olan yağ dokusu farklı olur. Bu yüzden hastaların fazlalık yağları ve ihtiyacı olan yağ dokusu miktarı belirlenmeden maliyet çıkarılamaz. Bir estetik cerraha danışarak fiyat alabilirsiniz.

Brezilya Popo Estetiği Sırasında Gereken Yağ Nereden Alınır?

Bu estetik işlemin yapılabilmesi için gereken yağ dokusu kişinin kendisinden alınmalıdır. Başka birinin yağ dokusu vücut tarafından kabul edilmediği için popo estetiği sırasında kullanılamaz. Brezilya popo estetiği yapılırken ihtiyaç duyulan yağ dokusu en az iki yerden alınır. Bu bölgeler çoğunlukla basen, aşk tutamaçları, karın, bel, uyluk bölgesinin iç kısımları gibi popo bölgesine yakın alanlardır.

Brezilya Popo Estetiği Sırasında Yağ Hücreleri Zarar Görür Mü?

Yağ hücrelerinin zarar görmemesi halinde daha başarılı bir Brezilya popo estetiği yapılabilir. Bu yüzden yağ alma sırasında vibrasyon desteği kullanılmalıdır. Yağların bu şekilde popo bölgesine enjekte edilmesi halinde kalıcılığı daha fazla olur. Ayrıca daha doğal görünümlü bir popo oluşturulabilir. Yağ hücrelerinin zarar görmesi halinde estetik işlemin başarı oranı düşer.

Brezilya Popo Estetiği İçin Silikon Protez Kullanılır Mı?

Genellikle yağ alma ve yağ enjeksiyonu ile yapılan Brezilya popo estetiği bazı hastalarda silikon popo protezi ile yapılır. Bu daha çok büyük popo görünümü isteyenlerin vücudunda yeterli yağ dokusu olmadığı zaman tercih edilir. Bu silikon protezler oldukça dayanıklı olduğu için gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Yağ Enjeksiyonu ve Silikon Popo Protezi İle Yapılan Brezilya Popo Estetiğinde İyileşme Süresi Aynı Mıdır?

Brezilya popo estetiği sırasında kullanılan tekniğe göre iyileşme süreleri farklı olur. Yağ enjeksiyonu ile yapılan popo estetiği sırasında bölgedeki travma az olduğundan, kesi yapılmadığından hastaların iyileşmesi daha kısadır. Silikon popo protezi kullanıldığında ise iyileşme daha uzun sürer. Ayrıca hastaların silikon implant takıldıktan sonra daha dikkatli olması gerekir. Özellikle otururken hafifçe yan oturmaları daha hızlı iyileşmelerine yardımcı olur.

Herkes Brezilya Popo Estetiği Yaptırabilir Mi?

Vücut yapısı kişilerin özeli gibidir. Kişi vücudunu beğendiği takdirde estetik kaygılar pek yaşanmaz. Brezilya popo estetiği yaptırmak isteyenler genellikle popo bölgesini beğenmeyenler ya da başkasında gördüğü bu popo şekline sahip olmak isteyenlerdir. Kişinin başka bir sağlık sorunu bulunmuyorsa bu estetik operasyonu yaptırabilir.

Brezilya Popo Estetiği İçin Dikiş Kullanılır Mı?

Popo bölgesinin dikiş yapılarak kaldırılması ilk aşamada hoş bir görünüme neden olabilir. Ancak ilk aşamada bölgede ödem de olacağı için popo güzel görünebilir. Ödem geçmeye başladıkça dikişle kaldırılan ve şekillendirilen popo verilen şekli kaybetmeye başlayacaktır. Özellikle oturup kalkarken deforme olacaktır. Bu şekilde oluşturulan Brezilya popo görünümü etkisini üç ay kadar sürdürebilir.

Brezilya Popo Estetiği Sonrasında Korse Kullanılır Mı?

Brezilya popo estetiği yağ enjeksiyonu ve yağ alma yöntemleri ile yapıldığında hem normal yaşama dönüşleri hızlı olur hem de daha kolay iyileşebilirler. Yapılan işlemden sonra hastaların 10-12 gün kadar özel bir korse giymeleri de gerekir. Korse kullanımı hastaların oturup kalkarken daha rahat hareket etmelerine de yardımcı olur.

Brezilya Popo Estetiği Fiyatları Herkes İçin Aynı Mıdır?

Brezilya popo estetiği sırasında hastaların her birinde ayrı planlama yapılarak operasyon gerçekleştirilir. Bunun başlıca nedeni herkesin farklı bir popo yapısının olmasıdır. Popo görünümünün oluşturulması için herkesin farklı ihtiyaçları olacaktır. Farklı oranda yağ enjeksiyonu yapılması gerekebilir. Bazı hastalarda silikon popo protezi kullanılması gerekebilir. Bu yüzden Brezilya popo estetiği fiyatları herkes için değişken olacaktır.

Brezilya Popo Estetiği İçin Yapılan Yağ Enjeksiyonu Ciltte Selülit Yapar Mı?

Kişinin kendi yağ dokusunun kullanıldığı Brezilya popo estetiğinde cilde enjekte edilen yağlar homojen bir şekilde dağılır. Bu yüzden portakal kabuğu gibi selülitli bir görünüme neden olmaz. Yağların bir kısmı eridiğinde bile kalan yağların dağılımı homojendir. Hastalar popo estetiği sonrasında doktorun önerdiği sürede korse kullanımını ihmal etmezse poponun şekillenmesi daha iyi olacaktır.

Brezilya Popo Estetiği İçin Kullanılan Dolgu Malzemesi Alerjik Etki Yapar Mı?

Estetik alanında kullanılan dolgu malzemeleri alerjik etki yapmaz. Güvenli bir şekilde Brezilya popo estetiği sırasında kullanılabilir. Bu dolgu malzemesinin kalıcılığı ise kişinin hareketlerine bağlı olarak 6 ay kadardır.

Brezilya Popo Estetiği Sonrasında Ne Zaman Denize Havuza Girilebilir?

Popo estetiği sonrasında hastaların denize ve havuza girmek için aceleci olmaması gerekir. Sonuçta cerrahi bir girişim olduğundan her türlü enfeksiyon yaratacak eylemden kaçınılmalıdır. Bu yüzden hastaların üç hafta kadar denizden ve havuzdan uzak durması önerilir. Bu süreçte sıcak ortamlar olan sauna ve hamam gibi yerlere de girilmemelidir.

Brezilya Popo Estetiği Sonrasında Sorun Yaşanır Mı?

Brezilya popo estetiği yaptıran hastaların en fazla yaşadığı sorun operasyondan sonra bir hafta kadar poponun üzerine yatmakta zorluk çekmeleridir. Ayrıca yatma pozisyonu göre dikiş yapılan hastalarda dikişlerin açılma sorunu olabilir. Bu özellikle hastaların erken dönemde zorlayıcı hareketler yapmasına göre yaşanabilir.

Brezilya Popo Estetiği Sonuçları Ne Zaman Alınır?

İster yağ enjeksiyonu ister silikon popo protezi ile Brezilya popo estetiği yapılsın bunun sonuçlarını tam olarak görebilmek için iyileşme sürecinin geçmesini beklemeliyiz. İlk etapta yeni popo şeklindeki fark belirgin olarak görülebilir. Ancak yapılan işlemler nedeniyle bölgede ödem olacağı için bunun etkisini yitirmesi beklenmelidir. Yağ enjeksiyonu ile yapılan popo estetiğinin sonuçları silikon proteze göre daha önce alınır. Çünkü hastalardaki iyileşme daha hızlı olur.

29 yorum

 • Nevin Ser

  Sizleri tercih ettiğim için çok mutluyum tam istediğim gibi sonuç aldım ve ekibiniz gerçekten çok başarılı, cana yakın ve profsyonel göğüs estetiği için nisan ayında oradayım

 • Nurcannn

  gözlerime inanmıyorum hocam her gün en az 20 kez ayna karşısına geçip kendime bakıyorum başarınıza ve el becerinize iş kalitenize herşey için bir kez daha teşekkür ederim iyi ki varsınız

 • Ceydasu

  öncellikle sonuçtan memnun olduğum için teşekkür ederim uzun yıllar boyunca popo küçüklüğü nedeniyle ne abiye nede bikini giyebildim hep sakladım bunu ama sonunda köklü bir çözümle size gelip operasyonumu oldm herşey tam bir profosyönellik için de yürütüldü sadece yoğunuktan dolayı biraz bekletildik bununla ilgili çözüm üretirseniz sevinirim berlinden selamlar

 • Ceyda

  Öncellikle hocama ve tüm çalışanlarınıza teşekkür ederim..

  Tam 9 ay önce popo estetiği için araştırmaya girdim ve sizleri buldum operasyon öncesi her insan gibi benimde tedirginliklerim vardı ama operasyona girip çıktıktan sonra ilk gün ağrım vs olmayınca doğru bir kurumda doğru hekimi bulduğuma emin oldum sadece kontroller sırasında yoğunluk var bununla ilgili çalışma yapasanız sevinirim benim için biraz vakit kaybı oldu sonuç olarak operasyon sonucu benim iin mükemmel herkesin emeğine sağlık

 • Nisanyagmuru

  Merhaba hocam operasyondan 6 ay sonra fotoğrafımı paylaşmamı rica etmiştiniz hem benim içinde iyi oldu size ve ekibinize teşekkür etme fırsatım oldu operasyon ve diğer tüm süreçler harika rahat ve güven dolu geçti benim için ah birde istanbul trafiği olmasa 🙂

  tüm ekibe ve değerli hocama kucak dolusu selamlar sayenizde artık korkmadan tüm elbiseleri giyebiliyorum…

 • kader R

  Tam tamına operasyonun üzerinden bir yıl geçti ve benim hayal ettiğimden de daha fazla güzel oldu sonuç hocam ve asistanlarını sizlere canı gönülden teşekkür ederim…

 • Berrin M.

  hocam bana yıllardır hayalimi kavusturdugunuz için çok tesekkur ederim !!

  Bence bir çok kadın bu operasyona ihiyacı var ama kendinee dahi söylüyemiyor bence bu kadar sıkıntıya sokmayın kendinizi ve hayalinizi kurdugunuz vucuda kavusun

 • şule

  Hem lipo hemde popo estetiğimi sizlerde yaptıdım şuan tatildeyim ve hocama canı gönülden teşekkür ederim vücut ölçülerim harika olmuş popo ya yaptıgı dolgu sayesinde ise vücudum tam şekil almış.. Harikasınız asistan mehmet beye ve tüm ekibe teşekkür ederim

 • şule

  Hem lipo hemde popo estetiğimi sizlerde yaptıdım şuan tatildeyim ve hocama canı gönülden teşekkür ederim vücut ölçülerim harika olmuş popo ya yaptıgı dolgu sayesinde ise vücudum tam şekil almış.. Harikasınız

 • Öyküm

  Merhabalar hocam operasyon sonrası 6 ayımda sizlere fotoğraf atacagımın sözünü vermiştim o gün bu gün 🙂

  Ne kadar doğru ve ne kadar iyi bir tercih yaptıgımı operasyondan sonra anladım ne ağrı ne şişlik nede başka bişeyle karşılaşmadım 2 gün sonrası normal yaşantıma devam ettim operasyon sonrası kontrolle gelirken trafiğe takılma sorununu saymazsak % 100 başarı diyebiliriz ellerinize emeğinize sağlık

 • Handee

  merhabalar ben bir yıldır spor yapıyorum bir türlü istediğim kalçlara sahip olmamaıştım 2 ay önce popo estetiği yaptırdım sizde yoğunluk hariç herşey çok başarılı sonuç ise harikasınız hocam 🙂

 • Peri Kızı

  hocam herşey için çok teşekkürler harika oldu iyiki sizleri tercih ettim 🙂

 • GOncam

  bir yıl oldu sizlerede bu operasyonu yaptıralı hem hocama hem ekibe sonsuz teşekkür edrim harikasınız 🙂

  Uzun zamandan beri bu operasyonu yaptımak istiyordum iyiki sizleri tercih etmişim sonuçtan çok memnun kaldım sadece kontroller sırasında yoğunluktan biraz bekledim onun haricinde istanbul trafiği de var tabi ama hem dr hemde kurum olarak sizlerden çok memnun kaldım teşekkür ederim

 • Züleyha

  Merhaba ben azerbaycandan sizlere yazıyorum operasyonu tam istediğim gibi oldu bir çok kez sizleri tercih ettim estetik için hepsin de de çok memnun oldum teşekkür ediyorum hepinize

 • Buse Y.

  hoocaaaamm harikasınız gerçekten inanılmazz oldu popom ellerinize sağlık aldığınız her kuruşun hakkını veriyorsunuz kurum olarak çalışanlar olarak 1 numarsınız berlinden selamlar 🙂

 • Gamze

  öncellikle bu operasyonu yaptıran tüm kadınlara hak veriyorum bende bu operasyonu yaptırmamdaki sebeb hiç bir elbisenin üzerimde istediğim gibi durmaması.. !

  operasyon hakkında konuşmak gerekirse hem hocam hem asistanları bu konuda üst düzey yeteneğe ve bilgiye sahipler.. Operasyon olduktan sonra ağrı sızı vs gibi şeyler yaşamadım 1 gün dinlendiken sonra %80 civarında normal düzenime geri döndüm kontrollerde hocamı pür dikkat dinledim ve her sözünü harfiyen yerine getirdim ve sonuç bence muhteşem oldu uzun yıllar sonra tayt giyebilme lüksüne sahip oldum sizler sayesinde hepinize çok teşekkür ediyorum .

  NOT: Klinik aşırı yoğunluk var bekletilme durumu oldu bu sorunu halederseniz en iyinin en iyisi olacaksınız..

 • vvceylan

  yıllarca instagramdan bu insalar nasıl bir estetik yaptırmış diye merak ettim sonuçta beni ve istetiğim estetik operasyonunu anlayan bir tek siz çıktınız daha önce yaptırdım ama memnun kalmadım şimdi ise çok memnunum hocam tam hayalimdeki gibi oldu göğüs estetiği içinde harizar sonunda gelicem sizlere şimdiden görüşmek üzere inşallah yogunluk olmaz yine 🙂

 • Sevda G.

  hocam teşekkürler harikasınız operasyon sonrası tüm tavsiyelerinize uydum sonuç son derece başarılı..

 • Pınar

  hocam harika bir iş çıkardınız gerçekten sizler sayesinde tam istediğim vücut ölçülerine kavuştum yoğunluktan dolayı trafikten dolayı biraz sıkıldım ama herşey tam istediğim gibi emeğinize sağlık kurum olarakta Türkiyede sizin kurumunuz kadar kaliteli bir tane daha kurum yok harikasınız

 • Nejla P.

  merhabalar ben nejla öncelikle hocama sonsuz teşekkürler ben bu operasyonu defalar araştırdım ama sonunda en doğru tercihi yaptım operasyon süreci boyunca herhangi aksi bir durum yaşamadım sadece operasyon sonrası ilk kontrolede biraz bekledik yoğunluktan dolayı o kadar hem çalışanlar hemde dr’ lar son derece nazik saygınlardı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

  3. Ay fotografımı sizlerle paylaşıyorum sonucun başarısını gözlerinizle görün 🙂

 • Busem U.

  Herşeyden önce neden 4 yıldız verdim istanbul trafiğine yakalandım..

  asistan burcu hanım olmaz üzere hocama ve tüm ekibe özzellikle soför beye sonsuz teşekkürler işlem ve klinik hakkında tek bir sorun yaşamadım ben ki en küçük şeyleere takılırım konu sağlık olunca ama herşey güzel geçti..

  işlem onrası henüz 2 ay oldu popom tam istediğim gibi oldu herkese çok çok çok teşekkürler

 • RonnaFer

  DOĞAL VE İSTENİLEN SONUÇ hocam harikasınız bu kadar doğal ve iyi sonuçalr gerçekten inanılmaz tam isteiğim gibi oldu herşey için tekrar teşekkür ederim kesinlikle herkese tavsiyem siz olacaksınız

 • Pembekadın

  neden 4 yıldız verdim diye düşünenler olacaktır bu kliniğin yogunlugundan beklediğim için 🙂
  hayalimdeki görüntüye sizler sayesinde kavuştum bir çok kez kalçalarımın küçüklüğü nedeniyle istediğim elbiseleri giymedim neyse ki sizler varsınız dubaiden selamlar herkese 😘

 • Hayalifer

  bir çok yerde bu işlem yapılıyor ama burada farklı bir teknikle yapılıyo uzun zaman araştırdak sonra buraya karar verdim şimdilerde anlıyorum ne kadar dogru bir tercih yaptıgımı iyi ki varınız istanbulun yogunlu haricinde herşey harikaydı

 • çiçekli

  harikasınız gerçekten bu gün tam bir ay oldu ve tüm tavsiyelerinizi eksiksiz yerine getirdim ve mükmemel sonuç bir numarasızınız

 • mavilipembeli

  popomun küçültlğü beni her zaman öz güvenimden etti ne bir tayt ne güzel kotlar giyemedim hep bi tuhaf durdu neyseki sizleri buldum işlem öncesi biraz fala bekledik aşırı bi yogunluk vardı onun haricinde işlem veya diğer konularda gerçekten üst düzeysiniz size 2. ay fotografımı gönderiyorum beni büyük bi dertten kurtardınız çok tesekkür ederim herkese

 • Derin

  Bu operasyon için Türkiye’ye gitmeden önce çok endişelendim, ancak her şey yolunda gitti ve şu anda çok mutluyum.

 • Damla D.

  İstanbul’da brezilya popo estetiği ameliyatı gerçekleştirdim. Çalışanlar gerçekten çok samimi ve çok iyi Teşekkürler isveç klinik. İyi çalışmalar.

 • Ezgi

  Brezilya popo estetiği konusunda gerçekten çok başarılı bir klinik gerçekten çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın