tr ar de en
[[[["field18","equal_to","tr"]],[["show_fields","field19"]],"and"]]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Vaser Liposuction

Her yıl gelişen teknoloji yepyeni medikal estetik yöntemlerini de kazandırıyor. Vücutta biriken yağlardan kurtulmak için gerçekleştirilen liposuction uygulamalarından biri de vaser liposuction tekniği oluyor. Deri altındaki yağ hücrelerini çıkararak uygulama yapılan bölgede incelme elde etmek amacıyla gerçekleştirilen bu teknik bir zayıflama yöntemi değil, bölgesel yağlardan arınma metodudur. Vaser liposuction hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmeden gayet konforlu bir süreç eşliğinde diyet ve egzersizle kurtulamadığı yağlardan kurtulmasını sağlayan pratik teknikler arasında yer alır. Bu uygulama son teknoloji ile geliştirilen özel bir cihaz yardımıyla gerçekleştirilir.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Bu uygulama ultrasonografik ses dalgaları kullanılarak gerçekleştirilir. Sağlığa ya da vücuda hiçbir zarar vermeyen bu ses dalgaları yağ katmanlarını parçalayarak sıvı bir form kazanmasını sağlar. Ardından sıvı formdaki yağ hücreleri yine özel bir cihaz kullanılarak aspire edilir. Klasik liposuction yöntemine alternatif olarak geliştirilmiş olan bu yöntem uygulama yapılan bölgede dalgalı bir görünüm ortaya çıkma olasılığını çok ciddi seviyede azaltmasıyla ön plana çıkar. Çünkü yağ hücreleri olduğu gibi vücuttan çıkarılmaz. Öncesinde sıvı bir forma getirildiği için klasik liposuction yönteminden çok daha orantılı bir şekilde vücuttan yağ çıkarılması mümkün olabilmektedir. Uygulama öncesinde genel anestezi ya da lokal anestezi yapılarak işlemin yapılacağı bölge uyuşturulur. Sonrasında cilde 2 mm ila 4 mm arasında delik açılır ve sıvı forma getirilmiş olan yağlar kanüller yardımıyla vücuttan çıkarılır. Ardından cilde açılan delikler kapatılarak uygulama tamamlanır.

Vaser liposuction yönteminin klasik liposuctiondan farkı nedir?

Vaser liposuction yönteminde yağ tabakası önce sıvı forma getirilir.

Vaser liposuction sonrasında hastanede yatmak gerekir mi?

Hayır. Hastalar aynı gün taburcu olmaktadır.

Vaser liposuction sonrası antibiyotik kullanımı gerekir mi?

Enfeksiyon riskine karşı antibiyotik kullanımı gerekebilir.

Vaser liposuction sonrası morarma olur mu?

Hafif bir morarma olması normaldir. Kısa sürede kendiliğinden kaybolur.

Vaser liposuction zararlı mı?

FDA tarafından onaylı ve gayet güvenli bir tekniktir.

Doğumdan sonra vaser liposuction yapılır mı?

Doğum kilolarından kurtulduysanız doğumdan yaklaşık 1 yıl sonra bu teknikten faydalanabilirsiniz.

Vaser liposuction etkisi kalıcı mıdır?

Yağ hücreleri vücuttan çıkarıldığı için etkisi kalıcıdır.

Vaser liposuction kilo almayı önler mi?

Elbette uygulama sonrasında yeniden kilo almanızı önlemez. Bu nedenle sağlıklı beslenmelisiniz.

Vaser liposuction sonrasında kontrol gerekir mi?

En az 2 defa doktor kontrolü için kliniğe gelmeniz gerekir.

Vaser Liposuction Avantajları

Bölgesel yağlanmadan kurtulmak isteyenler için ideal bir teknik olan vaser liposuction bazı yönleriyle çeşitli avantajlar sunabiliyor. Bunların ilki sadece yağ dokusunun aspire edilmesini sağlayabiliyor olmasıdır. Ender de olsa klasik liposuction yönteminde bağ dokusu, damar ya da sinirlerin zarar görme riski bulunsa da vaser yöntemde bu riskler ortadan kalkıyor. Çünkü uygulama yapılmadan önce ultrasonografik ses dalgaları ile sadece yağ katmanının eritilmesi sağlanıyor. Bu yöntemin bir diğer avantajı da daha az morarma ve şişkinlik meydana gelmesidir. Dolayısıyla hastaların iyileşme sürecindeki konforu da çok daha fazla olabiliyor.

Neden İsveç Klinik?

İlk İletişim

Size özel atanan Estetik Maker’ınız ile nasıl bir süreç geçireceğiniz konusunda detaylı bilgi alarak sizin için en doğru olabilecek operasyon değerlendirme testine yapıyoruz.

Planlama & Rezervasyon

Burun estetiği hakkında resimlerinizin incelenip planlamanız yapıldıktan sonra ücretsiz randevu alarak doktorumuz ve Estetik Maker’ınızla ön görüşme yapıyor sonuca birlikte karar veriyoruz.

Estetik Maker

Beklentilerinizi dinleyerek size nasıl çözüm üretebileceğimizi Estetik Maker’larımız doktorlarımızla görüşerek konu hakkında sizi bilgilendiriyor ve tüm sürecinizi yönetiyoruz.

İsveç Tekniği

İsveç bilim adamlarının keşfettiği kişiye özel burun estetiği için özel hesaplamalar ile doğal ve en doğru sonucu yakalayarak operasyon süresini kısaltmayı hedeflemektedir.

Vaser Liposuction Fiyatları

Kısa bir süre öncesi ile kıyaslandığında vaser liposuction fiyatları artık daha makul seviyelerdedir. Ancak vücudun hangi bölgesine uygulanacağı ve ne oranda yağ alınacağı gibi bilgiler vaser liposuction fiyatı noktasında belirleyici unsurlar olabilmektedir. Bu nedenle muayene öncesinde sizlere net bir fiyat belirtmek yanıltıcı olmaktadır. Muayene için kliniğimizi hemen arayabilir ve arsından net bir fiyat bilgisi edinebilirsiniz.

İyileşme Süreci…
Son yıllarda hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen vaser liposuction işlemi gayet rahat bir iyileşme süresi sunabilmektedir. Uygulamadan sonra hastaların evinde birkaç gün dinlenmesi gerekecektir. Ardından günlük yaşamlarına hafif aktiviteler ile başlayabilirler. Hafif ağrı olması son derece normal bir durumdur ve ağrı kesici ilaç kullanımı ile bu ağrı ortadan kolaylıkla kaldırılabilir. Yaklaşık 2 ila 3 hafta sonrasında hastanın ağır aktiviteler de olmak üzere günlük yaşantısına ve iş hayatına dönmesi mümkün olacaktır. Bu süre zarfında hekim tarafından bildirilen bazı uyarılar olabilir. Bu uyarıları dikkate almak ve harfiyen uymak, vaser liposuction uygulamasının başarısında son derece belirleyicidir.

Vaser Liposuction Öncesinde Hazırlık Süreci
İşlem öncesinde yaklaşık 10 gün önceden sigara kullanımı durdurulmalıdır. Aynı zamanda Aspirin gibi kan sulandırma özelliğine sahip olan ilaç alımı da durdurulmalıdır. E vitamini ile bazı vitamin türevlerinin de alınmaması gerekir. Bununla beraber hekime danışmadan bitki çayı tüketiminden de uzak durmalısınız. Her ne kadar basit bir işlem olsa da vaser liposuction öncesinde, yaklaşık 9 saat önceden yiyecek ve içecek tüketimini durdurmanız gerekir. Uygulamadan birkaç saat sonrasında gıda alımı serbest olacaktır. Uygulama öncesinde muayene edilen hastanın vücudunun hangi bölgesinden ne oranda yağ alınacağı belirlenir. Hastanın vücuduna silinmeyen kalem ile çizim yapılır ve hasta da vücudunun hangi bölgelerindeki yağlardan ne kadar kurtulacağını biliyor olmaktadır. Ardından anestezi işlemine geçilir ve vaser liposuction uygulaması gerçekleştirilir.

Vaser Liposuction Kimler İçin Uygun?

Klasik liposuction uygulaması gibi vaser liposuction tekniği de bir zayıflama yöntemi değildir. Bu nedenle zayıflamak amacıyla bu uygulamadan faydalanmak yanlış olacaktır. Sadece zayıflama sonrasında bölgesel yağlardan kurtulmak için uygulanan bir medikal estetik yöntem olduğunun bilinmesi gerekir. Aynı zamanda diyet ve spor yapmasına karşın vücudundaki bazı yağlardan kurtulamayanlar için de son derece ideal bir yöntemdir. Vücutta inatçı yağlanmaların en çok meydana geldiği karın, kol, bacak, kalça ve sırt bölgesinde güvenle uygulanabilen vaser liposuction yöntemi erkeklerde görülen jinekomasti probleminden kaynaklanan büyük meme görünümünü yok etmek için de tercih edilebilmektedir. Çünkü erkeklerde jinekomasti yani meme büyümesi sorununda sertleşmiş bir meme dokusu söz konusudur. Vaser liposuction yönteminde yağ hücreleri vücuttan çıkarılmadan önce ses dalgaları ile sıvı forma getirildiğinden meme dokusundaki yağlardan kurtulmak da son derece kolay olmaktadır.

Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?
Bölgesel yağlanma olan tüm vücut bölgelerine vaser liposuction uygulanabilmektedir. Karın, popo, bacak, kol, sırt, iç bacak, kalça, bilekler, meme bölgesi sıklıkla bu tekniğin uygulandığı vücut bölgeleri olmaktadır. Ancak her hastaya uygulanamadığını da bilmenizde fayda var. Çünkü bu uygulama öncesinde mutlaka hastaya genel anestezi ya da lokal anestezi uygulanır. Hastanın vaser liposuction yönteminden faydalanabilmesi için anesteziye ya da ameliyata engel bir durumunun olmaması gerekir. Ciltte çok fazla sarkma meydana gelmiş olan kişilerde de beklenen sonuç tam olarak elde edilemeyebilir. Vücudunuzun bu teknik için uygun olup olmadığını belirtebilmemiz için kliniğimizi hemen arayabilirsiniz.

Vaser Liposuction ile Kombine Uygulamalar
Bu uygulama ile kombine şekilde pek çok medikal estetik müdahaleler gerçekleştirilebilmektedir. Meme büyütme ve meme küçültme vaser liposuction ile birlikte en sık uygulanan kombine estetik girişimler olmaktadır. Aynı zamanda karın germe ve yüz germe gibi cerrahi operasyonlar ile bu teknik de kombine şekilde uygulanabilmektedir. Bu yöntemin bir diğer özelliği de eritilerek vücuttan çıkarılan yağların yağ dolgusu enjeksiyonu için kullanılabiliyor olmasıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Vaser liposuction ne kadar sürer?

Uygulamanın yapılacağı bölgeye bağlı olarak 1 saat ila 4 saat arasında tamamlanmaktadır.

Emzirme döneminde vaser liposuction yaptırılır mı?

Hayır. Emzirme döneminin sona ermesini beklemelisiniz.

Vaser liposuction sonrasında banyo yapılır mı?

Birkaç gün sonrasında banyo yapılabilir?

Vaser liposuction ağrıya neden olur mu?

Çok hafif bir ağrı oluşsa dahi ağrı kesici ilaç kullanımı ile önlenebilmektedir.

Vaser liposuction her yaşta yapılabilir mi?

Diğer estetik müdahaleler gibi 18 yaşından sonra yapılabilmektedir.

Vaser liposuction herkese yapılır mı?

Hastanın anesteziye ya da ameliyata engel bir durumunun olmaması gerekir.

Vaser liposuction etkisini ne zaman görürüm?

Yaklaşık 3 ila 4 hafta sonra uygulamanın tam sonucunu görebilirsiniz.

Vaser liposuction için ideal zaman nedir?

Yılın her mevsiminde yapılabilmektedir.

Vaser liposuction daha çok kilo almaya neden olur mu?

Asla olmaz. Uygulama sonrasında sağlıksız beslenme kiloya neden olabilir.

Vaser liposuction sonrasında korse gerekir mi?

Evet. Bir süre korse kullanmanız gerekecektir.

Vaser liposuction acı verir mi?

Uygulama öncesinde anestezi uygulandığından acı ya da ağrı hissedilmez.

Vaser liposuction sonrası ne zaman işe gidebilirim?

Birkaç gün evde dinlendikten sonra iş hayatınıza dönebilirsiniz.

Vaser liposuction tekrarlanabilir mi?

Gerekli görülmesi halinde yeniden yapılabilen bir işlemdir.

Boyun (gıdı) için vaser liposuction yapılır mı?

Yapılabilir.

Vaser liposuctionda da kanül kullanılır mı?

Evet çok küçük kanüller kullanılmaktadır.

Vaser liposuction iz bırakır mı?

Cilde açılan delikler nedeniyle çok hafif bir iz kalabilir ancak kısa sürede cilt rengini alacaktır.

Vaser liposuctionda ses dalgaları cilde zarar verir mi?

Hayır. Ses dalgaları sadece yağ hücrelerini hedef almaktadır.

Vaser liposuction asimetrik görünüme neden olur mu?

Uygulama, vücut orantısı gözetilerek yapılmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (72 oy, ortalama: 4,85 / 5)
Loading...

sizden gelen yorumlar

 • Betül

  Merhaba ben liposuction ameliyatı hakkında bilgi ve fiyat almak istiyorum. 27 yaşındayım 74 kiloyum. kalça karın ve bacak bölgemde aşırı yağlanma var üst bedenim ince klca kısmım 2 3 beden büyük ve hiç bu şekilde geçmiyor

  Puan:
  0
 • fatih t.

  yasım 40 ,boyum 170cm kilom 83 kg
  özellikle karın ve göbek bolgesindeki yaglanmadan sikayetciyim.
  Bu sikayetimin giderilmesi icin hangi yontemler uygulanmamtadır?

  Puan:
  0
 • Funda k.

  Merhaba vaser luposuction yaptırmayı düşünüyorum fiyat aralığınızı öğrenmek istiyorum.

  Puan:
  0

Bir Cevap Yazın

WhatsApp ile Sor