tr ar de en
[[[["field18","equal_to","tr"]],[["show_fields","field19"]],"and"]]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Vaser Hi-Def Liposuction

Daha kaslı ve daha çekici bir vücuda sahip olmak için düzenli olarak spor yapanlar vücutlarında istedikleri görüntüyü her zaman elde edemeyebilir. Özellikle kas geçişleri ve kas olukları gibi bölümlerin çok daha belirgin olmasını isteyen kadınlar ve erkekler bu görünümü elde edemedikleri için spor yaşantılarından dahi vazgeçebilmektedir. Oysa ilerleyen teknoloji yardımıyla gerçekleştirilebilecek medikal estetik teknikler bu kişilerin de sorununa çözüm olabilmektedir. Vaser hi-def işte bu noktada devreye giren teknikler arasında yer almaktadır. Vaser hi-def liposculpture uygulaması, vaser liposuction yöntemlerinden biridir. Özellikle vücudundaki kas yapılarının daha belirgin olmasını isteyen kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Vaser Hi-Def Nedir?

Vaser liposuction cihazı kullanılarak gerçekleştirilen vaser hi-def işlemi en genel şekliyle 3 boyutlu bir liposculpturing uygulamasıdır. Tıpkı bir heykeli şekillendirmek gibi insan vücudunda bir şekillendirme sağlamak amacıyla yapılan bu uygulamada hastanın topografik fiziksel özellikleri bir bütün olarak değerlendirilir. Klasik liposuction uygulamasından her yönüyle daha farklı olan vaser hi-def işlemi özellikle atletik, sıkı ve ideal kilosunda olan kişilere uygulanmaktadır. Spor yaşantısı olan ya da vücut geliştirme sporlarıyla ilgilenenlerin istedikleri vücut görünümüne kavuşabilmeleri için vücut konturlarına yapılan basit müdahaleler olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu konturlar kimi zaman kas görünümü, kimi zaman gölgelendirme gibi farklı şekillerde vücuda uygulanabilmektedir. Vücutta bulunan kas kenarları, kas olukları, kas gölgeleri ve kas çizgileri ortaya çıkarılarak daha belirgin bir duruş alması sağlanır. Bu sayede bir yandan spora devam eden bireyler diğer yandan istedikleri vücut görünümünü de elde etmiş olurlar.

Vaser hi-def birkaç farklı bölgeye aynı seansta yapılabilir mi?

Elbette tek seansta birkaç farklı bölgeye işlem uygulanmaktadır.

Vaser hi-def liposculpture için alınan yağ meme büyütmede kullanılabilir mi?

Evet. İşlem esnasında alınan yağ meme ya da popo büyütme için kullanılabilmektedir.

Vaser hi-def işleminin amacı incelmek midir?

Bu işlem zayıflamak için değil vücudu şekillendirmek için yapılır.

Vaser hi-def alerji yapar mı?

Kişinin kendi vücudundan alınan yağ kullanıldığından alerjik reaksiyon riski yoktur.

Vaser hi-def liposculpture ağrı yapar mı?

Çok hafif br ağrı oluşabilir fakat ağrı kesici ilaç alınarak giderilebilir.

Vaser hi-def liposculpture güvenli midir?

Uygulama FDA tarafından onaylanmıştır ve güvenlidir.

Vaser hi-def yan etkisi var mı?

Herhangi bir yan etkisi yoktur.

Vaser hi-def enjeksiyona neden olur mu?

Steril koşullarda, ehil hekim tarafından yapılması durumunda enfeksiyon oluşmaz.

Vaser hi-def iz bırakır mı?

Bu uygulamada vücuda herhangi bir kesi uygulanmaz ve iz kalması mümkün değildir.

Vaser Hi-Def Uygulanabilen Bölgeler

Bu uygulamadan hem erkekler hem de kadınlar faydalanabilmektedir. Vaser hi-def işleminin en çok uygulandığı vücut bölgeleri kollar, karın ve bel bölgesi olmaktadır. Bununla birlikte sırt ve bacaklar da işlemin uygulanabildiği bölgeler arasında yer alıyor. Erkekler göğüs bölgesi, bel bölgesi ve karın bölgesi ile bacaklarına kas görünümü kazandırmak için uygulamadan sıklıkla faydalanmaktadır. Genellikle spor çalışmalarıyla kaslanmış olan bölgelerde kas görünümünün daha da netleşmesi için yapıldığından işlem kaslı vücut bölgelerinde daha fazla talep görmektedir. Omuz gibi bölgeler için de ender de olsa uygulama yapılabilmektedir.

Neden İsveç Klinik?

İlk İletişim

Size özel atanan Estetik Maker’ınız ile nasıl bir süreç geçireceğiniz konusunda detaylı bilgi alarak sizin için en doğru olabilecek operasyon değerlendirme testine yapıyoruz.

Planlama & Rezervasyon

Burun estetiği hakkında resimlerinizin incelenip planlamanız yapıldıktan sonra ücretsiz randevu alarak doktorumuz ve Estetik Maker’ınızla ön görüşme yapıyor sonuca birlikte karar veriyoruz.

Estetik Maker

Beklentilerinizi dinleyerek size nasıl çözüm üretebileceğimizi Estetik Maker’larımız doktorlarımızla görüşerek konu hakkında sizi bilgilendiriyor ve tüm sürecinizi yönetiyoruz.

İsveç Tekniği

İsveç bilim adamlarının keşfettiği kişiye özel burun estetiği için özel hesaplamalar ile doğal ve en doğru sonucu yakalayarak operasyon süresini kısaltmayı hedeflemektedir.

Vaser Hi-Def Fiyatları

Vaser liposuction işleminde kullanılan cihaz ile gerçekleştirilen vaser hi-def uygulaması için net bir fiyat belirtmek yanıltıcı olabilir. Uygulamanın vücudun hangi bölgesine yapılacağı ve istenen görünümün elde edilebilmesi için kaç seans uygulama yapılması gerektiği gibi hususlara bağlı olarak vaser hi-def fiyatı da değişmektedir. Uygulama öncesinde vücut bölgesinin durumu ya da seans sayıları gibi unsurlar bu işlemin fiyatında belirleyici olmaktadır.

İyileşme Süreci…
Vaser hi-def liposculpture uygulamasından sonraki iyileşme süreci hasta açısından gayet konforlu olmaktadır. Uygulamanın hemen ardından günlük hayata dönmek pek mümkün olmaz. Sadece çok basit bir seviyede bu işlemin gerçekleştirilmesi durumunda hasta hemen günlük hayatına dönmektedir. Vaser hi-def liposculpture sonrasında klinik istirahat yani hastanede yatmak gerekmez. Fakat hastanın yaklaşık olarak bir hafta evde dinlenmesi gerekmektedir. Çok hafif günlük aktiviteler dışında dinlenme sürecinden çıkmaması gerekir.

Vaser Hi-Def Liposculpture Nasıl Yapılır?
Uygulama öncesinde hastanın mutlaka muayene edilmesi gerekir. Muayene sürecinde hastanın vücudunda yağ fazlalığı olan bölgeler tespit edilir ve işaretlenir. Aynı zamanda uygulamanın yapılacağı vücut bölgeleri de belirlenerek işaretlenmektedir. Ardından uygulama yapılacak olan bölgeye özel solüsyon sürülerek bu bölge işleme hazırlanır. İşlem öncesinde cilde sürülen solüsyon deri altındaki yağ dokularını ayrıştırmaktadır. Ardından ultrasonik problar kullanılarak uygulama yapılacak olan bölgedeki yağlar eritilir. Eritilmiş formda olan yağlar vücuttan alınarak uygulama yapılacak olan bölgeye enjeksiyon yöntemiyle gönderilir. Böylece istenen kaslı görünüm elde edilmiş olur. Yağ enjeksiyonunda yağ alınmadan önce eritildiği için uygulama yapılan bölgede dalgalı ya da pürüzlü bir görünüm oluşmasının da önüne geçilmiş olur. Bu işlem esnasında hastanın hiçbir şekilde acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmaz. Çünkü işleme başlanmadan önce uygulama yapılacak bölge sedasyon ya da lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır.

Vaser Hi-Def İçin Kimler Uygun?

Bu uygulama herkese uygun bir medikal estetik işlem değildir. Öncelikle uygulamadan başarılı bir netice elde edilebilmesi için vücudunuzun vaser hi-def liposculpture uygulaması için ideal olması gerekmektedir. Diyet ya da spor yapmasına karşın istediği vücut görünümünü elde edememiş, vücut kitle endeksi 30’un altında ve aynı zamanda deri kalitesinin de makul bir düzeyde olanlar bu uygulama için en ideal adaylardır. Fakat bu üç unsurdan sadece birinin yokluğu dahi uygulamadan % 100 başarı elde edilmesini önleyebilmektedir. 45 ila 50 yaşından sonra vaser hi-def işleminin yaptırılması pek önerilmez. Bunun nedeni artık söz konusu yaşlarda cilt kalitesinde düşme eğiliminin başlamış olmasıdır. Dolayısıyla istenen sonucun elde edilmesi de güçleşmektedir. Cildinde çok fazla çatlak bulunan kişilerin de bu uygulamadan faydalanması önerilmez.

Vaser Hi-Def Avantajları
Bu yöntem vücudu şekillendirmek için uygulanan en yeni tekniklerden biridir. Sunduğu avantajlar arasında en çok dikkat çeken, vücuda kesi uygulanmadan şekillendirilmesini sağlayabiliyor olmasıdır. Bu işlemde sadece yağlar hedef alınır ve yağlar kullanılır. Dolayısıyla vücudun damar, sinir ya da bağ dokularına herhangi bir zarar verilmesi de mümkün olmaz. Bu yönüyle de güvenli bir teknik olmasının avantajlarını yaşatmaktadır. Uygulama için alınan yağlar vücudun çeşitli bölgelerine yağ enjeksiyonu yapılması için kullanılabilmektedir. Dolayısıyla hasta aynı seans içerisinde hem vaser hi-def işlemini hem de şakaklara yağ dolgusu işlemini yaptırabilmektedir. Uzun süredir şikayetçi olduğu bazı vücut görünümlerinden tek bir seansta kurtulma şansını sunar.

Vaser Hi-Def Sonrası
Uygulama vücudun hangi bölgelerine ne oranda yapılacağına bağlı olarak 2 ila 4 saat arasında tamamlanmaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra 3 ila 4 gün hafif ağrı hissedilebilir. Ayrıca işlemden sonra hastaların yaklaşık 3 hafta özel bir korse kullanmaları gerekecektir. İşlem sonrasında kesi ya da dikiş olmadığından pansuman gibi işlemler de gerekmez. Sadece hastaların hekim tarafından belirtilen sürede dinlenmeleri ve kişisel hijyene dikkat etmeleri yeterli olmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Vaser hi-def işleminden kaç gün sonra spor yapılabilir?

Yaklaşık 2 hafta sonrasında spor hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Vaser hi-def liposculpture sonucu kalıcı mıdır?

Evet. Aşırı kilo alımı olmaması durumunda sonuç kalıcıdır.

Vaser hi-def sonrasında kaç kilo alırsam sonuç bozulur?

10 kilo ve üzeri kilo alımında işlemle yapılan şekil bozulmaktadır.

Vaser hi-def için doğru zaman nedir?

Yılın her mevsiminde yapılabilen bir işlemdir.

Vaser hi-def farklı işlemlerle kombine yapılabilir mi?

Yağ enjeksiyonu, meme dikleştirme ve daha pek çok işlemle kombine yapılabilir.

Çok zayıf olanlar vaser hi-def liposculpture yaptırabilir mi?

Hayır. Çok zayıf olanlara bu uygulama önerilmez.

Vaser hi-def liposculpture için yaş sınırı var mı?

18 ila 50 yaş arası için uygundur.

Tüm vücudun için bu işlemden faydalanabilir miyim?

Elbette. Ancak seans süresi uzayacaktır.

Daha önce liposuction yaptıranlar u işlemi yaptırabilir mi?

Evet, bir sakıncası olmaz.

Vaser hi-def sonrası kaslarda erime olur mu?

Bu işlemde kas dokusuna asla müdahale edilmez. Herhangi bir değişime sebebiyet vermez.

Vaser hi-def yağ dokusunu kasa çevirir mi?

Hayır, bu mümkün değildir.

Vaser hi-def için vücut şekline kim karar verecek?

Hasta ve hekim birlikte karar vermektedir. Hastanın talepleri önceliklidir.

Sonucu beğenmezsem ne olacak?

Geri dönüşü olan bir uygulamadır. Sonucu beğenmemeniz halinde klasik liposuction ile yağlar alınabilir.

Vaser hi-def sonrası korse neden giyilir?

Vücutta ödem oluşmasını önlemek amacıyla korse kullanılır.

Vaser hi-df ile bel inceltilir mi?

Evet mümkündür.

Vaser hi-def tekrarlanabilir mi?

Tekrarlanabilen bir işlemdir ancak çoğu zaman buna gerek kalmaz.

Vaser hi-def atletik görünümü bozar mı?

Hayır. Aksine daha atletik bir görünüm kazandırmak için yapılan bir uygulamadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (40 oy, ortalama: 4,78 / 5)
Loading...

Bir Cevap Yazın

WhatsApp ile Sor