tr ar de en
[[[["field18","equal_to","tr"]],[["show_fields","field19"]],"and"]]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Liposuction Yağ Alma

Bölgesel yağlanmalar ve bir türlü verilemeyen kilolar nedeniyle sıkıntı yaşamak yerine liposuction yağ alma uygulamasından faydalanabilirsiniz. Günümüzde son derece güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilen bu işlem özellikle bölgesel yağlanmadan kurtulamayanların imdadına yetişiyor. Fazla yağlardan kurtularak daha fit ve daha zarif bir vücut görünümüne kavuşmayı sağlayan bu uygulama hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilebilir. Elbette uygulama öncesinde genel anestezi ya da spinal anestezi uygulaması yapıldığı için hasta yağ aldırma işlemi esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmiyor. Konforlu bir süreç eşliğinde istenmeyen yağlardan kurtulmak mümkün olabiliyor.

Liposuction Yağ Alma Nasıl Yapılır?

Yağ alma işleminden önce derinin altında kalan bölgeye özel bir karışım enjekte edilir. Bu karışım iki görevi vardır. Bunlardan ilki kanamayı azaltıcı etkide bulunması, diğeri ise yağ dokusunun kolay bir şekilde alınmasını sağlamaktır. Ardından küçük metal bir kanül kullanılarak deriye açılan çok küçük deliklerden yağ hücreleri çıkarılır. Liposuction uygulamasının vücudun hangi bölgesine yapılacağına bağlı olarak yağ alma işleminin süresi de değişebilir. Uygulama esnasında yağ hücreleri ile birlikte yağ hücrelerini depolayan odacıklar da alınır. Dolayısıyla ciddi düzeyde bir incelmenin meydana gelmesi mümkün olabilir. Ancak aşırı kilosu olan kişilerin bu uygulamadan sonra en ideal vücut ölçülerine kavuşmaları mümkün olmayacaktır. Zira bu kişilerin vücudundaki tüm fazla yağlar çıkarıldığında çok ciddi oranda deri sarkması meydana gelebilir. Bu nedenle liposuction uygulamasına bir zayıflama yöntemi olarak bakılmamalıdır. Zayıflama sonrasında kalan inatçı yağlardan kurtulmak için yapılan bir işlemdir.

Liposuction Yağ Almada Kaç Cm Kanül Kullanılır?

Uygulamanın vücudun neresine yapılacağına bağlı olarak kanül kalınlığı değişmektedir.

Liposuction yağ alma işlemi ne kadar sürer?

Genellikle 1 saat ila 4 saat arasında işlem tamamlanır.

Liposuction sonrası farklı bir uygulamaya ihtiyaç olur mu?

Zaten sarkık cilde sahip bölgeye liposuction yapılması halinde germe ameliyatına ihtiyaç duyulabilir.

Doğum kilolarına liposuction yapılabilir mi?

Doğumun üzerinden 1 yıl geçtikten sonra yapılabilir.

Emzirme döneminde liposuction yapılabilir mi?

Hayır. Emzirme döneminde bu uygulama sakıncalıdır.

Liposuction sonrası denize girilebilir mi?

Yaklaşık 2 ay denize ya da havuza girilmesi sakıncalı olmaktadır.

Liposuction cinsel perhiz gerektirir mi?

2 ila 3 hafta cinsel perhiz gerekmektedir.

Liposuction sonrası ağrı olur mu?

Hafif ağrı olabilir. Ancak ağrı kesici ilaç ile kontrol altında alınmaktadır.

Liposuction zayıflama yöntemi midir?

Hayır. Sadece bölgesel yağlardan kurtulmak için yapılır.

Liposuction Hangi Bölgelere Yapılır?

Liposuction uygulaması kısa bir süre öncesine kadar vücudun sadece sınırlı bölgelerine uygulanabilirdi. Ancak gelişen teknolojinin de yardımıyla artık istenen her bölgeye güvenli bir şekilde yağ alma işlemi yapılabilmektedir. Erkeklerde liposuction yağ alma en çok bel çevresi, karın ve gıdı olarak adlandırılan boyun altına uygulanmaktadır. Kadınlarda ise karın bölgesi, kalçalar, basenler, bacakların iç kısımları, bacakların üst kısımları yağ alma uygulamasının sıklıkla yapıldığı bölgeler oluyor. Bununla birlikte diz içi, ayak bilekleri, gıdı olarak bilinen boyun altı, kol altları ve sırt bölgesi için de kadınların liposuction yağ alma işleminden faydalanabildiğini söyleyebiliriz.

Neden İsveç Klinik?

İlk İletişim

Size özel atanan Estetik Maker’ınız ile nasıl bir süreç geçireceğiniz konusunda detaylı bilgi alarak sizin için en doğru olabilecek operasyon değerlendirme testine yapıyoruz.

Planlama & Rezervasyon

Burun estetiği hakkında resimlerinizin incelenip planlamanız yapıldıktan sonra ücretsiz randevu alarak doktorumuz ve Estetik Maker’ınızla ön görüşme yapıyor sonuca birlikte karar veriyoruz.

Estetik Maker

Beklentilerinizi dinleyerek size nasıl çözüm üretebileceğimizi Estetik Maker’larımız doktorlarımızla görüşerek konu hakkında sizi bilgilendiriyor ve tüm sürecinizi yönetiyoruz.

İsveç Tekniği

İsveç bilim adamlarının keşfettiği kişiye özel burun estetiği için özel hesaplamalar ile doğal ve en doğru sonucu yakalayarak operasyon süresini kısaltmayı hedeflemektedir.

Liposuction Yağ Alma Fiyatları

Bu uygulama pek çok medikal estetik uygulamasına nazaran çok daha uygun fiyatlara sahiptir. Ancak hastanın muayene olmasından önce net bir fiyat belirtmek yanıltıcı olabilir. Uygulamanın vücudun hangi bölgesine yapılacağı, ne kadar yağ alınacağı gibi unsurlar liposuction yağ alma fiyatı noktasında belirleyici olmaktadır. Bu nedenle bölgesel yağlardan kurtulmanız ve liposuction fiyatı hakkında bilgi almanız için sizi kliniğimize bekliyoruz.

İyileşme Süreci…
Uygulamadan sonra bazı hususlara dikkat edilmesiyle birlikte gayet konforlu bir iyileşme süreci yaşanabilir. Liposuction yağ alma işlemini gerçekleştirdikten sonra 4 ila 5 gün dinlenmeniz gerekebilir. Bu sürenin sonunda hafif aktivitelerle günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Liposuction sonrası iyileşme süreci aslında 2 aydır. Uygulamanın üzerinden 2 ila 3 hafta geçtikten sonra tüm günlük aktivitelerinizi eksiksiz bir şekilde yerine getirebilirsiniz. İşlem tamamlandıktan sonra deride açılan küçük deliklerde enfeksiyon oluşmaması için hijyene dikkat etmeniz gerekir.

Liposuction İçin Uygun Adaylar Kimler?
Dileyen herkesin liposuction uygulamasından faydalanabileceğini söylemek de yanlış olacaktır. Bu uygulamada istenen görünümün elde edilmesi esnasında ciltte ciddi bir sarkmanın meydana gelmemesi gerekir. Bu nedenle öncelikle cildi elastikiyetini kaybetmemiş olan kişilerin liposuction yağ alma tekniğinden faydalanmasını öneririz. Cilt yeterince elastikiyete sahip değilse, yağ alma işleminin ardından meydana gelebilecek deri sarkmalarına karşın, uygulama yapılan bölgeye germe ameliyatının yapılması zorunlu olabilir. Ayrıca sigara kullanan kişilerin liposuction yağ alma öncesinde sigarayı bırakması gerekir. Zira sigara işlemi riski boyuta taşıyabileceği gibi uygulama sonrası cildin toparlanmasını da önleyebilmektedir. Uygulamadan faydalanabilmeniz için anesteziye ya da cerrahi ameliyata engel bir durumunuzun ya da bir rahatsızlığınızın bulunmaması gerekir. Diyet yapan kişilerin de diyet programını tamamladıktan ve zayıfladıktan sonra liposuction yağ alma işleminden faydalanması son derece önemlidir. Diyet ile zayıflama sürecinde yağ alma işlemi yaptırmayı düşündüğü bölgede de bir zayıflama meydana gelebilir.

Ne Kadar Yağ Alınacağına Nasıl Karar Verilir?

Liposuction öncesinde yapılan muayenede kişi ayakta değerlendirilir. Vücudunda fazla olan yağlanmaların meydana geldiği bölgeler muayene edilir. Vücut ile orantılı bir şekilde ne kadar yağ alınması gerektiği belirlendikten sonra vücudun estetik görünümünü bozmayacak şekilde yağ alınacak bölgeler silinmeyen kalem ile işaretlenir. Ardından uygulama sırasında daha önce planlanan bölgelerden, planlanan miktarda yağ alınır. Tek bir liposuction uygulamasında vücuttan 3 ila 4 litre yağ alınması mümkün olmaktadır.

Liposuction Sonrasında Korse Kullanımı
Bu uygulamada uzun vadeye yayılmış bir zayıflama söz konusu değildir. Tek bir seans ile yağlar deriye açılan deliklerden çıkarılır. Dolayısıyla deride bir bollaşma meydana gelmektedir. Bu bollaşmanın en kısa sürede toparlanması ve cildin sıkılaşarak yağ alınan bölgeye göre incelmesi için uygulama sonrasında korse kullanılması önerilir. Korse vücudu da şekillendirebildiği için uygulamanın başarısıyla da yakından ilgilidir.

Liposuction Yağ Alma Sonucunu Beklerken
Yağ aldırma işlemini fazla kilolardan kurtulduktan sonra tercih etmenizi öneriyoruz. Bölgesel yağlanma günümüzde pek çok kişinin ortak problemi haline geldi. Bölgesel yağlardan kurtulma noktasında devreye giren liposuction yağ alma işlemi, sonuçlarını görmek için sabır isteyen bir uygulamadır. İşlem tamamlandıktan sonra bir süre dinlenmek, korse kullanmak ve cildin toparlanmasını beklemek gerekir. Sonuç olarak uygulamanın hemen ardından sonucu net bir şekilde göremezsiniz. Yaklaşık 2 ay sonrasında hedeflenen görünüm ortaya çıkacaktır. Bu zaman zarfında sağlıklı bir yaşam şekline geçiş yapabilirsiniz. Örneğin sağlıklı beslenmeye başlayabilir, düzenli bir uyku planlaması yapabilir ve hayatınıza hafif egzersizleri kazandırabilirsiniz. Böylece uzun vadede yeniden bölgesel yağlanmalar ile karşı karşıya kalmayacak ve fazla kilolarınız nedeniyle aylarca sürecek diyet programlarından da kurtulmuş olacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Liposuction sonrası simetrik görünüm bozulur mu?

Ehil olmayan kişilere yaptırmanız durumunda bu risk vardır.

Liposuction sonrası daha çok kilo alındığı doğru mu?

Liposuction işlemine bağlı olarak uygulama sonrası daha fazla kilo alınması mümkün değildir.

Liposuction ile yağ hücrelerinde ne kadar azalma olabilir?

Yaklaşık % 70 oranında yağ hücresi azalması elde edilebilir.

Liposuction etkisi kalıcı mıdır?

Elbette kalıcıdır. Ancak sağlıksız beslenme ile yeniden kilo almanızı önlemez.

Liposuction yağ almada ne kadar delik açılır?

2 mm, 3 mm ya da 4 mm çapında delikler açılabilir. Uygulama yapılacak bölgeye göre değişir.

Liposuction sonrasında ne zaman spor yapılabilir?

3 ila 4 hafta sonrasında spora başlayabilirsiniz.

Tek seansta birkaç bölgeye liposuction yapılır mı?

Evet yapılabilir.

Liposuction vücuttaki asimetrik görünümü düzeltmek için yapılır mı?

Her asimetriyi düzeltmek için yapılamaz. Yanıt için hastanın muayene edilmesi gerekir.

Liposuction zararlı mıdır?

Güvenli bir medikal estetik uygulamadır.

Liposuction riski var mıdır?

Ameliyat ve anestezi riskleri bu işlem için de geçerlidir. Kanama ve emboli gibi riskler düşük de olsa liposuction işleminde mevcuttur.

Liposuction tekrarlanabilir mi?

Yeniden ihtiyaç duyulduğunda tekrarlanabilir.

Liposuction sonrası iz kalır mı?

Çok hafif bir iz kalabilir. Ancak kısa sürede ten rengini alacak ve görünümü çok daha fazla hafifleyecektir.

Liposuction sonrasında his kaybı olur mu?

Geçici olmak kaydıyla, sadece birkaç saatlik his azalması meydana gelebilir. Sonrasında normale döner.

Liposuction sonrası ek tedavi gerekir mi?

Hayır. Ancak hastanın durumuna bağlı olarak masaj ve LPG tedavisi önerilebilir.

Liposuction her mevsim yaptırılır mı?

Elbette. Fakat uygulama sonrası korse kullanılması gerektiğinden çok sıcak havalarda beklemenizi öneririz.

Liposuction için yaş sınırlaması var mı?

Yaş sınırlaması yok olmakla birlikte cildin elastikiyetini kaybetmemiş olması gerekir.

Liposuction sonrası banyo yapılabilir mi?

1 ila 2 gün sonrasında banyo yapılabilir.

Liposuction yaptırdığımız dışarıdan belli olur mu?

Vücut orantısı korunarak işlem yapıldığından belli olmaz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (68 oy, ortalama: 4,63 / 5)
Loading...

sizden gelen yorumlar

 • Esra k.

  Basen bölgemde 3 cm civarı fazlam var ve belli oluyor soguk lipoliz yaptırmak istiyorum fiyatını öğrenebilir miyim?

  Puan:
  0
 • Fatma EKŞİ

  Yıllardır uyguladığım diyetlere ve sporlara rağmen karın ve bel bölgemdeki yağlardan kurtulamıyodum. Sonunda ameliyat olmaya karar verdim ve İsveç Klinikte Vaser yöntemiyle yağlarımı aldırdım. Bu kadar etkili olacağına ben bile inanmamiştim istediğim bedendeyim ve artık fazlalıklarım yok. Sizi herkese tavsiye edeceğim. Güler yüzünüz hiç eksik olmasın. İngiltere

  Puan:
  0
 • Gönül Balkaç

  Spor ve diyete ragmen veremediğim kilolar var . Boyum 1.65 kilom 70 karın basen ve bacak ıcınden yag aldırmak ıstıyorum . Ücreti ne kadar ve kaç gün İstanbulda kalmam gerekiyor.Teşekkür ederim.

  Puan:
  0
 • Aytac A.

  Merhabalar.

  Ben yurt disinda kaliyorum, yasim 36 boyum 1.79 kilom 110. Devamli spor yapmama ragmen ve denedigim diyet kalmadi. Ne yazikki karin ve bel bolgesindeki yaglari gideremedim. Bana bu konuda yardimci olabilirmisiniz?

  Puan:
  0
 • Sinem

  Basenlerimden kurudul artık o büyük basenler yüzünden giyemediğim bütün elbiselerimi aldım kendime özğüvenim gerçekten çok çok artı teşekkür ederim İsveç klinik

  Basenlerimden kurudul artık o büyük basenler yüzünden giyemediğim bütün elbiselerimi aldım kendime özğüvenim gerçekten çok çok artı teşekkür ederim İsveç klinik

  Puan:
  5
 • Yusuf

  göbek yağlarım her yerde bana sorun olmaya başlamıstı ve en kötü kız arkadasım da göbeğimle alay etmeye başlayınca önce diyet felan yaptım tabi tam istediğim sonuç olmadı spora yöneldim oradan da tam istediğim olmadı sonunda burayı buldum ve tam istediğim gibi sonuç oldu göbeğimden kurtuldum kendimi o kadar rtahat hissediyroum ki anlatamam tşklr.

  göbek yağlarım her yerde bana sorun olmaya başlamıstı ve en kötü kız arkadasım da göbeğimle alay etmeye başlayınca önce diyet felan yaptım tabi tam istediğim sonuç olmadı spora yöneldim oradan da tam istediğim olmadı sonunda burayı buldum ve tam istediğim gibi sonuç oldu göbeğimden kurtuldum kendimi o kadar rtahat hissediyroum ki anlatamam tşklr.

  Puan:
  0
 • merve

  Bende artık içine giremediğim elbiselerden dolayı bu operasyonu yaptırdım iyiki de yaptırmısım bu kadar yılldır çocuklara ayırdım tüm zamanımı bu nedenle kendime pek bakabildiğim söylenemezdi bu kadar yılın yorugunlunu ve vücut güzelliğime kavuşmak için lipo yaptırdım su an o kadar rahatım o kadar iyiyim ki anlatamam 🙂

  Bende artık içine giremediğim elbiselerden dolayı bu operasyonu yaptırdım iyiki de yaptırmısım bu kadar yılldır çocuklara ayırdım tüm zamanımı bu nedenle kendime pek bakabildiğim söylenemezdi bu kadar yılın yorugunlunu ve vücut güzelliğime kavuşmak için lipo yaptırdım su an o kadar rahatım o kadar iyiyim ki anlatamam :)

  Puan:
  5
 • Berrin

  harikesınız hocam tüm isveç kliniğine Amerikadan selamlar 🙂

  harikesınız hocam tüm isveç kliniğine Amerikadan selamlar :)

  Puan:
  5
 • Aggül

  Mən sizə gözəl nəticələr göndərirəm, İsveçrə klinikasına təşəkkür edirəm

  Mən sizə gözəl nəticələr göndərirəm, İsveçrə klinikasına təşəkkür edirəm

  Puan:
  5
 • Mustafa M.

  Almanyadan selamlar öncelikle sizi tercih ettiğim için kendimi şanslı hissediyorum hem memleket hasreti gidermek hemde gerçekten hizmet almak isteyenler isveç klinik aradıgınız adres

  Almanyadan selamlar öncelikle sizi tercih ettiğim için kendimi şanslı hissediyorum hem memleket hasreti gidermek hemde gerçekten hizmet almak isteyenler isveç klinik aradıgınız adres

  Puan:
  5

Bir Cevap Yazın

WhatsApp ile Sor