[]
1 Step 1
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Previous
Next

Ameliyatsız meme büyütme

Bir kadın bedeni için göğüslerin dış görünümü önemlidir. Çünkü göğüsler bir kadınlık sembolü olarak kabul edilir. Bu yüzden göğüslerdeki şekil bozukluğu ya da küçük memeler kadınlar için büyük bir sorun olarak algılanır. Meme büyütme isteği olan kadınlar ameliyat olmaktan çekindikleri için ya da meme büyütme ameliyatının maliyetli olduğunu düşündükleri için, ameliyatsız meme büyütme yöntemlerine ilgi gösterirler. Bunun için çevrenizden duyduğunuz ilaçları kullanmak, yağları, kremleri, bitkisel kürleri uygulamak pek uygun değildir. Kalıcı olarak meme büyütme konusunda, bu uygulamaların yararı olmadığı gibi, sağlığınıza da zarar verebilirsiniz. Bu konuda İsveç Klinik uzmanlarımıza danışarak aydınlatıcı bilgiler alabilirsiniz.

İlaçlarla ameliyatsız meme büyütme yapılabilir mi?

Meme yapısını öğrendiğiniz takdirde, ilaçlarla meme büyütme işleminin yapılamayacağını da anlayabilirsiniz. Meme yapısında farklı iki doku bulunmaktadır. Bu dokuların biri yağlardan meydana gelir, diğer dokuda süt bezlerinden oluşur. Kilo alan kadınlarda memelerde dolgunlaşmaya başlar. Ancak memelerin ameliyatsız büyütülmesi için, meme yapısındaki bu dokuların en az birisinin büyütülmüş olması gerekir. Hamilelik ve emzirme sürecinde hormonlar nedeniyle meme yapısındaki süt bezleri sütle dolu olduğundan, memelerde büyüme olur.

Hormonlar kadının memelerinin normalden daha büyük olmasına yol açar. Böyle hormon içeren ilaçlarla meme büyütme isteği riskli olarak kabul edilir. Bilinçsizce yapılan bu eylem vücudunuzun doğal döngüsüne müdahale olacağı için, sağlığınızı riske atabilirsiniz. Böyle hormon içeren ilaçların içeriğinde vücutta ödeme neden olan, damarları genişleten maddeler vardır. Bu ilaçların meme kanseri ve rahim kanseri riskini de arttırdığı söylenebilir. Bu yüzden ameliyatsız meme büyütme için ilaçların kullanımı önerilmeyen bir yöntemdir.

Ameliyatsız Meme Büyütme Mümkün Müdür?

Ameliyatsız meme büyütme günümüz teknolojisiyle mümkündür. Ancak meme büyütme işlemi bir estetik cerrah tarafından yapılmalıdır. Kişinin yalnızca bir jel ya da ilaç kullanarak göğüs büyütmesi mümkün olmaz.

Bu İşlem de Bir Operasyon mudur?

Bu operasyon steril bir muayenehane ortamında yapılmaktadır. Operasyon süresi yaklaşık 45 dakika kadardır. İşlemin ardından göğüslerdeki farklılık anında gözle görülür hale gelir. Bu etki yaklaşık 6 – 7 sene kadar sürmektedir.

İşlem Maliyeti Nedir?

Ameliyatsız meme büyütme operasyonunun maliyeti hastaya uygulanan dolgu malzemesinin miktarına göre belirlenmektedir. Her hastaya enjekte edilen dolgu miktarı aynı değildir. Bu da maliyetin değişmesinde etkendir.

İşlem Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Ameliyatsız meme büyütme işlemi sonrasında hastanın herhangi bir bakım ya da pansuman yapması gerekmez. İşlemden bir süre sonra doktorun muayene etmesi gerekmektedir. İşlemden sonra, aynı gün, normal yaşantıya dönmek mümkün olur.

İzsiz Meme Büyütme Mümkün Müdür?

Ameliyatlı meme büyütme işlemlerinde hastanın göğüslerine silikon protez yerleştirilmektedir. Bu silikon protezin göğüs içerisine yerleştirilebilmesi için meme altından ya da meme başından kesi uygulanması gerekir. Bu kesi ameliyattan sonra dikişle kapatılır. Zamanla kesi izi silikleşse de tamamen geçmesi mümkün değildir.

Bu İşlem Kalıcılığı Ne Kadardır?

Ameliyatsız meme büyütme işleminin kalıcılığı ortalama olarak 6 – 7 senedir. Göğüslere enjekte edilen dolgu maddenin yapısı, zamanla yıkılmaya ve etkisini kaybetmeye müsait bir yapıdadır.

İşlem Hangi Kişilere Uygulanmaktadır?

Ameliyatsız meme büyütme işlemi 18 yaşını doldurmuş olan kişilere uygulanabilmektedir. Kişinin ağır bir hastalığı varsa bu tür estetik operasyonları uygulatmadan önce doktoruyla görüşmesi ve doktor tavsiyesine göre hareket etmesi önerilir.

İşlem Sırasında Ağrı Olur Mu?

Bu işlem yaklaşık 45 – 60 dakika kadar sürmektedir. Operasyon sırasında hastaya yalnızca hafif bir lokal anestezi uygulanır. Bu anestezinin amacı enjektörün uygulanması sırasında hastanın hiçbir şey hissetmemesini sağlamaktır. Böylece hasta ağrı ya da acı duymaz.

İşlemden Sonra Ne Zaman Taburcu Olurum?

Ameliyatsız meme büyütme işlemi sonrası hasta aynı gün taburcu edilmektedir. Bu süreçten sonra hastanın günlük aktivitelerini yapması ve hayatına kaldığı yerden devam etmesi mümkündür.

Kilo almak ameliyatsız meme büyütme için uygun mudur?

Kilo almak meme yapısındaki yağ dokusunun büyümesine yardımcı olur. Ancak bu şekilde meme büyütme isteği olan kişilerin sağlıklarını riske atacakları ve vücutlarının estetik görünümünü bozacaklarını da bilmeleri gerekir. Ayrıca kilo alma sonrasında vücutta biriken yağ dokusunun hangi bölgelerde birikim yapacağı kestirilemez. Bunu kontrol altına alamayacağınız içinde, meme büyütme için faydalı olabileceğini bilemezsiniz. Bu yöntemle memelerdeki yağ dokusunun arttırılması öyle kolay değildir. Yağların fazlası kalça, göbek ve karın gibi yerlerde birikerek, istenmeyen bir görünüme yol açabilir.

Neden İsveç Klinik?

İlk İletişim

Size özel atanan Estetik Maker’ınız ile nasıl bir süreç geçireceğiniz konusunda detaylı bilgi alarak sizin için en doğru olabilecek operasyon değerlendirme testine yapıyoruz.

Planlama & Rezervasyon

Burun estetiği hakkında resimlerinizin incelenip planlamanız yapıldıktan sonra ücretsiz randevu alarak doktorumuz ve Estetik Maker’ınızla ön görüşme yapıyor sonuca birlikte karar veriyoruz.

Estetik Maker

Beklentilerinizi dinleyerek size nasıl çözüm üretebileceğimizi Estetik Maker’larımız doktorlarımızla görüşerek konu hakkında sizi bilgilendiriyor ve tüm sürecinizi yönetiyoruz.

İsveç Tekniği

İsveç bilim adamlarının keşfettiği kişiye özel burun estetiği için özel hesaplamalar ile doğal ve en doğru sonucu yakalayarak operasyon süresini kısaltmayı hedeflemektedir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları operasyonun gerçekleştiği kliniğe ve tercih edilen hekime göre değişiklik gösterir. Burun bölgesine nasıl bir müdahale gerçekleştirileceği gibi unsurlar da burun estetiği ücreti noktasında belirleyici olabilir. Ayrıca ameliyatı yapacak olan cerrahın tecrübesi & bilgi birikimi de fiyatı belirleyen önemli bir kriterdir. Resminizi bizimle whatsapp üzerinden paylaştığınızda arkadaşlarımız estetik cerrahımız ile görüşüp size fiyat bildireceklerdir.

Ameliyatsız meme büyütme nasıl yapılır?

İsveç Klinik uygulamaları içinde bulunan ameliyatsız meme büyütme uygulamasında kullanılan dolgu maddesi olan aqua filling, üç boyutlu moleküler yapısı olan, sentetik lineer poliamitten meydana gelen, matriksteki tuzlu suya benzeyen % 0,9 fizyolojik sodyum klorit çözeltisi deposu hidrofillik jeldir.

Kliniğimizde bu dolgu maddesi aynı zamanda kalça büyütme ve şekillendirmede, bacak estetiği kapsamında çarpık bacakları düzeltmek için, vücuttaki çökük bölgelerin giderilmesinde de kullanılır. Ameliyatsız meme büyütme kapsamında meme altına konulan bu dolgu maddesi göğüslerin daha dolgun olmasını sağlar. Lokal anestezi ile yapılan bu uygulama 30-60 dakikada tamamlanır. Memeye bir noktadan girilir ve dolgu maddesi memeye enjekte edilir. Hastalar bu işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmez. Ayrıca dolgu maddesinin meme büyütmedeki etkisi hemen ortaya çıkar.

Ameliyatsız meme büyütme ne zaman yapılır?

 • Göğüslerinin hacmini ve büyüklüğünü beğenmeyen kişilerde
 • Göğüslerinde 1-2 bedenlik büyüme isteyen kişilerde
 • Göğüs sarkması hafif derecede olan kişilerde
 • Göğüslerinin daha diri ve biraz daha dolgun olmasını isteyen kişilerde ameliyatsız meme büyütme işlemi yapılabilir.

Ameliyatsız meme büyütme kalıcı olur mu?

Göğüslerin dolgu ile büyütülmesi yani ameliyatsız meme büyütme uygulamasının kalıcılığı 5-6 yıl kadar olur. Çünkü memelere enjekte edilen dolgu maddesi zamanla yıkıma uğrayarak, vücuttan atılmaya başlar. Bu yöntemle meme büyütme yeniden yapılabilir. Bu önemli bir avantajdır.

Ameliyatsız meme büyütme için kullanılan dolgu maddesinin yan etkisi olur mu?
Meme büyütme için kullanılan dolgu maddesi yani aqua filling bazı araştırmalara konu olmuş ve herhangi bir yan etkisi olmadığı görülmüştür. Bu maddenin vücuda uygun olmadığı tespit edilememiştir. Bu yüzden ameliyatsız meme büyütme için güvenle kullanılabileceği belirtilir.

Ameliyatsız meme büyütme sonrası nelere dikkat edilmelidir?
Meme büyütme işleminde yapılan dolgu enjeksiyonu sonrasında hastaların gündelik yaşama dönmesi hemen olur. Yapılan işlemden sonra hastaların göğüslerinde fazla rahatsızlık vermeyen hafif bir dolgunluk hissi meydana gelebilir. Bu şişkinliğin geçmesi bir haftayı bulur. Bunun nedeni de yapılan dolgu uygulaması değil, lokal anestezinin etkisidir. Bu süreçte hastalar sıkı bir sutyen kullanırlarsa, bu etki oldukça hafifler. Ameliyatsız meme büyütme sonrasında İsveç Klinik uzman doktorumuz hastaların ağır aktivitelerden bir hafta kadar uzak kalmalarını önerir. Bu yöntemle meme büyütme uygulamasının yapılması hastanın süt bezlerini ve meme başını olumsuz şekilde etkilemez. Bu yüzden hastaların hamileliğine ve emzirme eylemi yapmalarına engel değildir.

Meme büyütme için ilk tercihiniz silikon meme protezleri kullanımı olmalıdır. Sağlıklı ve kalıcı bir şekilde meme büyütme için bu yöntem tercih edilmelidir. Fakat kişinin ameliyat olmayı istememesi nedeniyle kliniğimizde ameliyatsız meme büyütme yöntemine başvurulabilir. Bu yöntemde meme altına dolgu yapılarak, hastanın meme büyütme isteği yerine getirilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İşlem Süt Vermeyi Ne Kadar Etkiler?

Ameliyatsız yapılan meme büyütme işleminde enjektör meme dokusu altına uygulanır. Süt bezleri ve süt kanalları ise meme başında bulunmaktadır. Bu bölgeye herhangi bir müdahalede bulunulmadığı için hastanın süt vermesine engel bir durum gelişmez.

İşlemin Yan Etkileri Nelerdir?

Ameliyatsız meme büyütme işleminin birçok avantajı vardır. Ameliyat uygulamalarında görülen narkoza alerji gelişmesi, enfeksiyon oluşumu, travma geçirme gibi yan etkiler de bulunmamaktadır. Herhangi bir yan etkisinin olmaması sebebiyle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Sonrasında Sarkma Olur Mu?

Bu işlemde enjekte edilen Aquafilling dolgu malzemesi sarkmaya neden olmaz. İleriki zamanlarda da göğüslerde sarkma meydana gelmez. Bu dolgu malzemesinin ömrü 6 – 7 senedir. Bu süreden sonra vücut tarafından yıkılan ve etkisini kaybeden Aquafilling, dolgu görevini göremeyecektir.

Ameliyatsız Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız meme büyütme yöntemleri, çeşitli nedenlerden dolayı ameliyat olmak istemeyen hastalara uygulanmaktadır. Bu yöntemlerden en yaygını olan Aquafiliing çok kısa sürede memeye enjekte edilmektedir. Bu uygulamada hastaya kesi uygulanmaz ve protez yerleşimi gerçekleşmez.

İşlem Sonrası Süreç Nasıldır?

Ameliyatsız meme büyütme işlemi hastaya lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Bu uygulama yaklaşık olarak 30 – 60 dakika kadar sürer. Bu sürenin sonunda hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Bu işlemden hemen sonra günlük aktiviteleri yapmak mümkün olmaktadır. İşlem sonrası meydana gelen ödem birkaç gün içerisinde azalarak kaybolur.

Fiyatlar Neye Göre Değişmektedir?

Ameliyatsız meme büyütme işleminin fiyatı operasyonu uygulayacak olan cerrahın tecrübesine ve kliniğin teknolojik donanımına göre değişkenlik gösterebilir. Aynı klinikteki uygulamalar arasındaki fiyat farkı ise her hastaya uygulanan dolgu malzemesi miktarının farklı olmasından kaynaklanmaktadır.

Ameliyatsız Meme Büyütmede Kullanılan Aquafilling Nedir?

Aquafilling, günümüz teknolojisiyle üretilmiş olan bir vücut dolgusu maddesidir. Bu dolgu maddesi yalnızca göğüslerin büyütülmesi ya da sarkıklığın giderilmesi amacıyla kullanılmaz. Aquafillign, kalça büyüme, vücuttaki asimetrik görüntüleri ortadan kaldırma ve bacak çarpıklığını giderme amacıyla da kullanılmaktadır.

İşlemde Kullanılan Aquafilling Güvenli Midir?

Aquafilling, ameliyatsız meme büyütme işleminde 2004 yılından beri kullanılmakta olan bir dolgu maddesidir. Günümüzde yapılan çalışmalar bu dolgu maddesinin güvenilir ve herhangi bir risk taşımayan madde olduğunu kanıtlamaktadır.

Aquafilling Dolgu Maddesinin İçeriği Nedir?

Aquafilling, su bazlı hidrolik jel olma özelliğini taşımaktadır. Bu dolgu maddesi sentetik lineer poliamidten oluşur.

Aquafilling Avantajları Nelerdir?

Aquafilling uygulaması anestezi korkusu olan, ameliyat için yeteri kadar bütçe ayıramamış olan, vakti olmayan ve ameliyat korkusu olan kişiler için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu operasyonun en büyük avantajlarından biri de çok hızlı iyileşme sağlaması sonucunda günlük hayata geri dönem imkanı sunmasıdır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (57 oy, ortalama: 4,89 / 5)
Loading...

sizden gelen yorumlar

 • Burçin Ü.

  Merhabalar benim ameliyatsız meme büyütme ile ilgili bir sorum olacak.Öncelikle İzmirde bir şubeniz varmı ya da açılma durumu varmı onu öğrenmek istiyorum.Ben bu yöntem hakkında daha önce sadece bir cerrahla görüştüm.En fazla 3 yıl ömrü olduğunu söyledi.Her memeye 150 cc olmak üzere toplamda 300 cc dolgu için 5.800 fiyat aldım.Sizden de bu operasyon hakkında kısa bilgi rica edeceğim.Birde operasyon sonrasında kapsülleşme ihtimali biraz beni ürküttü. Fiyatlarınızı da belirtirseniz çok memnun olacağım.Malesef benim göğüslerim olabilecek en küçük bedende.Bu arada 30 yaşındayım 8 aylık bir emzirme dönemi geçirdikten sonra dahada ufaldılar.Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.Teşekkürler..

  Puan:
  0
 • Gunay C.

  mrb aguafilling daha uzun kalicimi yoksa insanin kendi dokusu? ben kalca ve bacak sekillendirme yaptirmak istiyorum

  Puan:
  0
 • Dilek

  Merhaba,
  Dolgu madde ile meme buyutmeyi dusunuyorum ve meme ucu icine dogru kaliyor cok fazla buyukluk itemiyorum sadece dolgun olsun dort hemilelik gecirdim ve her seferinde aldigim kilolari verdim su anda 1.71 boyum 63 kilodayim goguslerimin haliyle bi topallanmaya hitiyac var silikon istemiyorum islem olabilirmi ne kadar surer yurt disindan gelicem ne kadar kalmam lazim ve asagi yukari masrafi ne kadar olur simdiden tesekur ederim

  Puan:
  0

Bir Cevap Yazın

WhatsApp ile Sor